Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek van igaza? Ne...

A szüleimnek van igaza? Ne fizessek azért, mert a barátomnak kell plusz egy szoba?

Figyelt kérdés

A barátommal összeköltözünk, most először még albérletbe. Az én részemet a szüleim fizetik, viszont a párom már dolgozik, és elég jól is keres. Én úgy gondoltam, hogy egy hálószobás+nappalis lakás elég lenne nekünk, azok is bőven 100 felett vannak sajnos. Viszont itt jön az, hogy nem egyedül fogok élni, a barátom pedig mondta, hogy neki kell erkély, és plusz egy szoba a munkája miatt. Nézelődtünk, és ilyen paraméterekkel amiket találtunk, mind 200-250-nél indulnak, és még arra jön rá a rezsi. A szüleim pedig mondták, hogy ne én /ők/ fizessenek már pluszba kétszer annyit azért, mert a barátom otthonról dolgozik.


Szerintetek igazuk van? Valahol egyetértek velük, de nem akarom azt sem, hogy a barátom azt gondolja, ki akarnám használni, hogy jól keres. Azt is én hoztam fel, hogy felesbe fizessünk mindent, ami a lakással kapcsolatos, mert ő mondta, hogy csináltat egy társkártyát, aztán a lakbért, zsebpénzt utalják oda a szüleim, és így közös lesz a pénz, de én ezt még nem szeretném.


2019. ápr. 16. 19:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
96%
Jogos a szüleid álláspontja. Keress te is munkát inkább, ha már a barátodnak ilyen igényei vannak.
2019. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
38%

Úristen. Jól kezdődik.

Egy eltartott, gazdag szülökkel rendelkező egyén. Plusz egy dolgozó.

Lesz itt még vita bőven.

2019. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim válasza:
93%
Szerintem ha a barátodat nem zavarja, akkor hagyd, hogy ő fizessen, aztán majd ha te is fogsz keresni, akkor majd te is beleadsz, addig meg ki lehet találni olyat is, h pl te főzöl meg takarítasz meg minden ilyen, ő meg keresi a pénzt a lakásra
2019. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
97%
Ennyi információ alapján én azt őrültségnek tartom, tehát a szüleidnek adok igazat.
2019. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:
A tanulás a munkám jelenleg, szerencsére a szüleim vannak olyan helyzetben, hogy ne kelljen egyetem mellett diákmunkázzak. 'Sajnos' kemény a szak, ahol vagyok, itt tényleg csak az dolgozik, akinek nagyon muszáj, és az sokszor meg is látszik az eredményein, átlagán. Apukám mindig azt mondja, hogy lesz még elég időm dolgozni, de ahhoz teremtsem meg a diplomámmal a biztos alapokat. Két napom olyan az egyetemen, hogy reggel 9-től este 6-ig bent vagyok, és a többi napon is van órám.
2019. ápr. 16. 20:00
 6/71 anonim ***** válasza:
83%
Amikor már összeköltözésrõl van szó az egyéneknek vállalniuk kell a közös felelõsséget.Ebben a helyzetben a szüleid csak annyit tudnak segiteni,amennyit szánnak neked, a többit neked kell megteremtened,ha a barátod ezt kéri tõled.
2019. ápr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:

Nem kell megteremtenem, mert jelenleg nem tudnék dolgozni az egyetem mellett. Ezzel a szüleim is tisztában vannak, sőt, ők mondták az elején, hogy amíg nincsen rendes "papírom", felesleges is elmennem sültkrumplit sütni, vagy felszolgálni. Mert ezek semmit nem lendítenek előrébb később a karrieremet illetően.

A szüleimnek beleférne a 250 ezres albérlet is, mert tényleg nem nyomorognak, csak anyukám kérdezte, hogy miért nem jó a nappalis+hálószobás megoldás. Én pedig mondtam, hogy mert kell a barátomnak egy külön a munkája miatt, és mondta, hogy hát akkor azt igazából csak ő fogja használni.

2019. ápr. 16. 20:07
 8/71 anonim ***** válasza:
80%
ha te tudsz tanulni a nappaliban, akkor a barátodnak se halna bele. Ugyanúgy szellemi munka, mint a tanulás, gondolom kell hozzá egy íróasztal meg egy laptop vagy gép és ennyi. (az otthoni munkák 90 százaléka ilyen). ha mégis ragaszkodik a barátod egy dolgozószobához, az szerintem mindenképpen kettőtöké legyen. Nem túl fair egy egész szobát kisajátítani egy kis lakásban.
2019. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
82%

200-250ezer???

A Ráday utca nem rossz hely, ott egy erkélyes, 3 hálós, napplais lakásért fizetünk ketten, rezsivel 160-at télen, amikor fűtünk, nyáron 140-145-öt. Ebben csk a netünk nincs benne...

2019. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
94%

Mi lenne ha nem felesben hanem 65-35%-ban fizetnétek a lakásért? Elvégre a barátodnak kell a plusz szoba és az erkély is, ráadásul ő az aki jól keres.

Vele kéne ezt megbeszéld mert a szüleid helyében én sem fizetnék kétszer annyit pusztán a párod igényei miatt.

2019. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!