Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van a szüleimnek, hogy...

Igaza van a szüleimnek, hogy azt "kérik" maradjak itthon?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt a testvérem meghalt külföldön. Kint élt. Nagy tragédia volt a családnak, váratlanul is ért minket. A körülményekről most többet nem írnék, azok elég komplikáltak.

Korábban, halála előtt én is dolgoztam már kint, majd pár évre hazajöttem. Mindig is terveztem, hogy egyszer visszamegyek, a szokásos megfontolásból, mint általában mások. Most elérkezett az idő, hogy cselekedjek, munkát is keresek már, és édesapám bár eddig támogatott, erre hirtelen ellenezni kezdte. Nem mondhatja, hogy nem mehetek, hisz rég nagykorú vagyok már, de lelkileg zsarolva érzem magam. Azt mondja, hogy nem akar engem is elveszíteni, és mintha meg sem hallaná, folyamatosan arról beszél, hogy itthon kellene maradnom. Kikészít ez az egész, mert biztosan tudom, hogy el fogok menni, és támogatás helyett próbál elnyomni és visszahúzni. Lelkileg nagyon nehéz ez nekem, szinte belebetegszem. Anyu is ezen a véleményen van, mint ő, csak nem hangoztatja annyira. Kétségbe vannak esve ettől. Engem is megrázott, ami a testvéremmel történt, de szerintem arról nem én tehetek. Senki sem. Komolyan ezért fel kellene adnom a céljaimat, vágyaimat, hogy ők megnyugodjanak?


2017. szept. 12. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Érthető az aggódásuk, de légy erős, és ne add fel a céljaidat miattuk.
2017. szept. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Elnyom és visszahúz azzal, hogy aggódik miattad? Oké, hogy nyilván nem reális ez a félelem, de az előzmények ismeretében teljesen érthető. Az érzelmek amúgy sem racionális alapon nyugszanak.

Szerintem itt nem az a kérdés, hogy "kinek van igaza", hanem az, hogy 1. elég felnőtt vagy-e ahhoz, hogy a saját dolgaidban önállóan dönts, 2. elég empátia van-e benned ahhoz, hogy értsd a szüleid motivációit (ez nem azt jelenti, hogy a döntésedet ennek kell alárendelni!), és ne csak a saját kis önző nyavalygásoddal légy képes törődni.

2017. szept. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Abszolút megértelek benneteket, mind a szüleidet és mind téged. Szerintem az lesz a legjobb megoldás, hogy egészen addig amíg nem biztos, hogy mész, addig ne beszélj róla. Majd az utazás előtt kész tények elé állítod őket, hogy mész. Csak azért, hogy addig a fontos dolgokra koncentrálhass. Utána kénytelenek lesznek elfogadni, hogy mész. Túl fogják élni. Csak magadra koncentrálj!
2017. szept. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem, egy percig sem.


Ezzel az erővel a lakásodból se lépj ki, mert elütnek :D


Hagyd őket, te tervezz, intézd a költözést, ők meg majd belenyugszanak.

2017. szept. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

1. Elvileg igazuk van, mert bennük van a félelem.


2. Neked is igazad van, mert emiatt nem hagyhatod abba az életedet.


3. Elöször is beszélj belük, hogy gondolják át, MO-on is érhet bármilyen baleset, és külföldön sem nagyobb az esély erre.


4. Másodszor ne vitatkozz velük, hanem intézd el az utadat és amikor már indulsz, akkor szólsz nekik róla, elötte fölölseges stresszelni egymást.

2017. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Egy nénit nemrég a zebrán gázoltak halálra. Itt, belföldön, falun belül. Most akkor költözzünk el innen, mert ebben a faluban meghalnak az emberek? Vagy ezentúl ne menjünk át a zebrán?

A féltés érthető, de az ember nem élhet a négy fal között bezárva. Balesetek meg sajnos mindenhol vannak. Nem csak külföldön lehet meghalni, akár a lakóhelyedtől 10m-re is érhet baleset, semmivel sem valószínűtlenebb, mint az, hogy Berlinben érjen egy tragédia. Szóval a logikájuk eléggé kifacsart, és az is tény, hogy az az élet sem ér sokat, amiben az ember csak megkeseredetten gubbaszt a négy fal között. Sajnos az élet ilyen, folyamatosan van némi kockázat, de erre nem az a helyes válasz, hogy oké, akkor feladok mindent, mert van egy század ezrelék valószínűsége annak, hogy bajom lesz.

2017. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
Jobb ha itthon maradsz 20km-re tőlük és többet nem beszélsz velük? A ház előtt is elcsaphatnak hirtelen. Szerintem menj amerre akarsz. Majd megbékélnek.
2017. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Sosem értettem az ilyen logikát, ha itthon ér baj az miben jobb? Bárhol előfordulhat a világon, itt sem ritka.

Egyik hozzátartozónk autóbalesetben halt meg, egy ismerősömet elgázolták, hárman koccantak, ezernyi olyat ismerek, akiknek valamilyen formában volt rákja (sajnos) és volt, aki nem élte túl. Pedig nem túl kiterjedt az ismerősi köröm. Engem kerékpárral akartak elcsapni, pedig abszolút nekem volt elsőbbségem...

Pár évig vonattal közlekedtem, azalatt számtalanszor álltunk amiatt, mert elkaszáltunk valakit aki azonnal bele is halt.

Kérdem én, akkor itthon miben jobb? Érthető anyukádék aggodalma, de ilyen szempontból alaptalan. Legfeljebb akkor tudnám megérteni, ha Ausztáliába költöznél, ott azért veszélyesebb az élővilág, vagy egy háború sújtotta övezetbe.

Ahogy a többiek is javasolták már, ne legyen téma köztetek, de nyilván ne add fel az álmaidat és az életed ilyen miatt.

Egyébként át tudom érezni, mi is jövőre költözünk ki, anyós meg már attól zokogógörcsöt kap, ha a férjem két napra külföldre megy... nem is szólunk neki, csak az utolsó pillanatban, mert feleslegesen hergelné magát és stresszelne minket.

2017. szept. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj, hogy ezt firtatom, de az sem mindegy, hogy miben halt meg a testvéred! Ha pl elütötte egy kocsi, akkor nem értem miért féltenek, de ha valami bandaháborúban két csapat közé került az utcán, akkor érthető, hogy féltenek!
2017. szept. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Volt koze a kulfoldnek a testvered halalahoz? Valami vilagvegi fejlodo orszagba keszulsz, vagy egy normalis helyre?
2017. szept. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!