Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy bűn az, ha...

Miért olyan nagy bűn az, ha egy felnőttet támogatnak anyagilag a szülei?

Figyelt kérdés
A szüleim viszonylag gazdagok. Én nem vagyok az, bolti eladó vagyok és minimálbért keresek. 29 éves vagyok. Párkapcsolatom nincs. Egyedül élek albérletben. A szüleim azt mondták, ha lett volna rá pénz, akkor saját lakást is vettek volna nekem, mikor külön költöztem, de annyira azért nem gazdagok, úgyhogy maradt az albérlet. A saját keresetemből is el tudnék vegetálni szűkösen, de a szüleim gyakran adnak nekem pénzt erre-arra vagy vesznek nekem kaját meg egyebet, így nem csak a leggázabb minőségű dolgokat tudom mindenből megvenni, és tudok félretenni is. Egy csomó helyről hallottam már, meg ezen az oldalon is folyton azt olvasom, hogy ez mennyire elítélendő. Nálunk ez teljesen természetes, ők szívesen adnak és van is miből, én meg elfogadom, mert jól jön, és nem értem, miért lenne rossz, hogy így csináljuk. Miért fáj ez annyi embernek? Vagy tényleg én lennék a rossz?
2019. aug. 19. 11:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
34%
Nem bűn, de aki nem képes magát önállóan eltartani, az nem nem a felnőtt katagoria. Pláne nem 29 évesen, egy dolgozó nőnél/ferfinal
2019. aug. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Mint írtam, meg tudnék élni a saját keresetemből, de csak szűkösen, hónapról hónapra (sokan csinálják így támogatás nélkül, ezzel tisztában vagyok, hiszen a legtöbb magyar ember minimálbért keres). Így, hogy támogatnak, normális minőségű dolgokat is tudok venni és tudok félretenni is későbbre.
2019. aug. 19. 11:28
 3/35 anonim ***** válasza:
83%
Neked van egy normális, szerető családod,adj hálát érte. Amit adnak,azt pedig fogadd el,mert az ilyen szülők szeretetből adnak mindent. Nekem is ilyen szüleim vannak, és egyáltalán nem bűn akármit is elfogadni tőlük, sőt rossz emberek sem vagyunk, inkább szerencsések.
2019. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
91%
Szüleim nagyon jól keresnek. Édesanyám havonta, két havonta ad 20-30 ezer forintot, nem kérem, volt hogy becsúsztatta a táskámba. Egyszer egy olyan nőismerősöm szólt be erre, akit a férje tart el. Ennyit erről.
2019. aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
30%
Az eluralkodott balliberális életszemlélet szerint a családi összetartás, egymás segítése ósdi, idejétmúlt dolog! Nyugaton a kamasz fiűk ,lányok többsége már elköltözik otthonról, hogy szabadon kiélhessék vágyaikat, szüleikről nem gondoskodnak, mindenkit áthat az önzés és az egoizmus!
2019. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
56%
Nagyobb baj az, hogy 29 évesen tőlük függsz és elvegetálsz egy olyan állásban, amivel egyedül semmire nem mész és láthatóan 0 motivációd van előrébb haladni az életben. Na ez az, ami gáz.
2019. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
82%
Ez csak azok szemében bűn, akiknek ennyi sincs és folyton azzal vannak elfoglalva, hogy mások dolgaiba belelefetyeljenek. Pont le kell szarni az efféle ítélkezést. Ha nektek jó így, senkinek semmi köze hozzá.
2019. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
33%

Nem bűn, csak erősen hátráltatja a felnőtté válást és a szülőkről való (pszichés) leválást.


29 évesen úgy élsz, mint egy kamasz. Nincs társad - nem is lesz, ha apuka és anyuka intézi az éleeted ma is -, a szüleidtől függsz anyagilag, eszedben sincs ezen változtatni, kipróbálni magad, keresni társat, családot alapítani.

2019. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem totál tévedés, hogy jól keresnek és van miböl.

Nekik sincs miböl, csak azt a picit is még neked adják.


Ha annyira van miböl akkor miért nem vettek neked lakást?

1 Milyen autóval járnak?

2 Hova és mikor mennek nyaralni?

3 Mit tudnak csinálni szabadidejükböl?

4 Eltudnak-e menni minden hónapban akár többször is étterembe?

5 Megtudják-e venni a nagyképernyös tv-t?

6 Milyen állapotban van a házuk, lakásuk?


Ha a válaszok a következöek, akkor tényleg van miböl támogatni téged.:


1 1-2 olyan autójuk van amire szükségük van, jó állapotban

van, ha kell letudják cserélni másikra.

2 Èvente 1-3 nyaralást tesznek, akár spanyolországba egy hétre, vagy egy párizsi városnézés is könnyen bele fér nekik.

3 Apám imád horgászni, mindenféle felszerelést könnyen meg vesz. Anyám hobbija a varrás és 500ezret érö hobbi gépe van.

4 Àllandó szociális életet élnek, havin 1-4 alkalommal találkoznak barátokkal étterembe.

5 Ha elromlik valami a lakásban, nem gond azt lecserélni, akár a legujabb nekik megfelelö modellt is megtudják venni.

6 a lakó ingatlanjukon, ha elromlik valami vagy túl öreg akkor könnyen kitudják cseréltetni, néhány évente jön festö aki kifest, és anyám minden 15 évben egy modern konyhát kap.


Amit fentebb leírtam nem luxus élet, hanem egy átlagos élet ha mindened meg van. Ha ezeknek csak egy aprócska részére rosszabb a válasz, akkor anyádék szó szerint neked kuporgatnak. Ès ha ezt nem tennék, akkor a fenti kérdésekben felmerült dolgok minimum egyikét megtudnák tenni.

2019. aug. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem bűn, örülj neki! Ennek semmi köze a felnőtté váláshoz, nem a mindennapi kenyérre adnak, hanem a többletre, ajándékot. Normális családban, ha megtehetik, adnak a szülők ajándékot valamilyen formában: akár kaját a hétvégi ebéd után, akár az unokának holmit, akár besegítenek a nyaralásba. Nem a szájuktól vonják meg a falatot. Az szólja le, aki irigykedik, mert neki ilyen nem jutott. Ne foglalkozz mások, pláne idegenek véleményével, úgy élj, ahogy neked (és mellesleg a téged szerető szüleidnek) jó.
2019. aug. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!