Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire fogadod el ha a...

Mennyire fogadod el ha a szüleid anyagilag támogatnak?

Figyelt kérdés
Vissza adod nekik amint lesz nálad vagy nem?
2019. jan. 17. 02:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

A szüleim teremtettek meg minden alapot ahhoz,h tanulhassak. Nem voltunk gazdagok,de ami tőlük telt,mindent megadtak,amire szükségem volt.

Még velük éltem,amikor elkezdtem dolgozni. Nem kérték egy szóval sem,de mindig adtam pénzt Anyának,h beszálljak a rezsibe,ruházkodtam,szórakoztam és gyűjtögettem is.

Aztán amikor lakást vettem pár év múlva,akkor Anya elővette a pénzt,amit én minden hónapban adtam a rezsibe. Szóval tök édes volt,és jól is jött az én összegyűjtött pénzem mellé.

Most már rég külön élek,így azért nehezebb,mint amikor még velük éltem.

De ha adnak,azt mindig visszaadom,illetve adnám,mert általában nem fogadják el.

2019. jan. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Még annyit,h az sem mindegy,h épp kölcsön kérek tőlük,vagy "csak úgy" adnak,h kicsit támogassanak.

Ha épp kölcsönkérek és nem akarják elfogadni,akkor néha beteszem a táskájába,vagy a tárcájába,mert a kölcsön az kölcsön. ☺

2019. jan. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Miért adjam vissza, ha nem kérik? :)

Ha kölcsönkérek, akkor természetesen kölcsönbe kérem, de el szokták engedni.


Szerencsére nem nagyon szorulok rá.

2019. jan. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Elfogadom, ha szarul állok anyagilag. Ha felajánlom, hogy később visszaadom, akkor nem fogadják el. Valahogy azért meghálálom, veszek nekik valamit.
2019. jan. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én szülőként szólok ehhez hozzá: engem soha nem támogattak, 18 éves koromtól magamat tartom el. Van 3 lányom, szerencsére jól keresünk a férjemmel, mindenben támogatjuk őket, havonta teszünk nekik félre, hogy úgy indulhassanak fiatal felnőttként, hogy ne kelljen egy rakás hitelt felvenniük. Soha nem kérnék tőlük vissza semmit, hiszen nekünk mindenünk megvan, amire szükségünk lehet, én őket támogatom, amíg csak tudom, hogy tanulhassanak és saját lábra álljanak. Szerintem ez így van rendjén. Abban is biztos vagyok, hogyha én szorulnék segítségre, mind a három lányomra számíthatnék.
2019. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem kölcsön kértem, nem szoktam mert azért nem állunk úgy anyagilag. Csak támogatnak. Tegnap vettek nekünk egy szupi kombó hűtőt, örülnöm kéne de valahol meg rosszul érzem magam. Mi is megvettük volna ha összejön rá annyi.
2019. jan. 17. 08:58
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Köszönd meg és örüljél.

jó dolgodba már megbolondulsz.

2019. jan. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Mert amíg fiatal vagy és tanulsz, addig ez teljesen normális. Még felnőtt korban is néha.

Pl. én nagyon sokáig a szüleimmel éltem, de mivel 20 éves korom óta dolgozok, onnantól sosem kellett támogatniuk, inkább én szálltam be háztartásba.

Amióta külön költöztem, azóta nem adok haza rendszeresen pénzt, hisz a saját háztartásomat vezetem, de ha anyám megkér, hogy vigyek már neki ezt vagy azt, annak az árát nem szoktam elkérni. Már csak azért sem, mert vasárnaponként meghívnak ebédre.

Természetesen ha megszorulnék, akkor támogatnának és el is fogadnám, ugyanígy ha nekik lenne szükség pénzre, adnék. Ez így van rendjén.

2019. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Elfogadom, ha nagyon nagy összeg megbeszélem hogy biztos ki tudják-e gazdálkodni, és ha meggyőződtem arról hogy igen, megköszönöm.
2019. jan. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen elfogadom,valamilyen szinten rosszul is esne nekik,ha nem tenném.
2019. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!