Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik anyám máshogy...

Miért viselkedik anyám máshogy velem, mint a nővéremmel?

Figyelt kérdés

A nővéremmel mindig veszekedett amióta csak emlékszem. Tobbszor osszecsomagolt, hogy ő elköltözik. Bár baromi szoros kapcsolatom volt anyukámmal, amint nem otthon dolgozott (mikor 7.es lettem, bejárt) elkezdett romlani a kapcsolatunk. Mindenért kiabált velem, pedig nem szoltam be neki, rendesen tanult, sose jártam el otthonrol. Nagyon visszahúzódó voltam/vagyok. Aztán amikor a nővérem 18 lett, többször kellett hozzá hajnalba bemenni detoxba, rendőrségre, vagy random valahova, mert részeg volt, és a világáról nem tudott. A nővérem miatt kell anyukámnak szívgyógyszert szednie.

Szóval már 19éves vagyok itthon élek, de mindig megcsináltam/csinálom, amit kér. Sose járok el éjszakánként, sose kellett miattam aggófnia, elmenni valahova. Nem iszok, nem cigizek, nem játszom a tiniribit.

De anyukám folyton azt hozza fel, hogy inkább elne a nővéremmel mint velem. Hogy bár ne szült volna meg. Utál, és folyton kritizál. Ha valamit egy órával később csinálok, kitőr egy háború. Ha beteg vagyok, se pihenhetek.

Szoval nem tudom, hogy anyukámnak mi ez az ellenszenv felém. (19L)


2019. aug. 19. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ritka rossz dolog! Viszont sajnos csak két lehetőség van: Vagy elköltözöl, vagy a sarkadra állsz, és megmondod neki, hogy ezt így nem, és hagyja abba, mert nem vagy kiváncsi arra, hogy mindenért te vagy a sz*r. Sajnos több lehetőség nincs, mert a leírtak alapján nem igazán lehetne megvaltoztatni az álláspontját.
2019. aug. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A nővéred nem véletlenül viselkedett úgy, ahogy, nem véletlenül lázadt ennyire. Akkor ő volt anyád boxzsákja, most te vagy. Kérdés, hogy meddig hagyod. Az ilyen "szülő" annyit se érdemel, hogy a felnőtt gyerekei felvegyék neki a telefont.
2019. aug. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg pont olyan volt fiatalkorában, mint a nővéred most. Benne látja saját maga tükörképét. Benned viszont nem. Ezért a veszekedések ellenére is mindig őt fogja jobban szeretni.
2019. aug. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Miért viselkedik anyám máshogy velem, mint a nővéremmel?"

Mert két különböző ember vagytok. Senki sem viselkedik mindenkivel pont ugyanúgy. Képtelenség is. Már csak a körülmények miatt is.

2019. aug. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"anyukám folyton azt hozza fel, hogy ... bár ne szült volna meg"

Mert a nővéredet akarta, te meg csak úgy összejöttél...

2019. aug. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha Anyud alkoholista, az a magyarázat.
2019. aug. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Anyukam nem alkoholista. Ez fix. O se nagyon iszik
2019. aug. 20. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!