Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ki viselkedik...

Szerintetek ki viselkedik méltatlanul a helyzethez képest? Kezdek besokallni a mostohaanyámtól. Hosszú kifejtés lent

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. 10 éve váltak el a szüleim, anyám elköltözött és apával lakunk; 1 év egyedüllét után már ideköltözött a barátnője és az ő fia (most a fiú és a húgom is 15 évesek) Nekem van egy vérszerinti húgom, még anyámtól, tehát eleinte hárman laktunk a lakásban, most meg azóta 5-en,hogy ideköltöztek.


Annak idején én 11 éves voltam, még ötödik osztály előtti nyáron kezdődött az egész "új családosdi". Számomra eléggé felfoghatatlannak bizonyult az,hogy egy nő jön anyám helyére, akit "szeretnem kell",meg hozzá kell adaptálódni,mert ő a felnőtt. Hát eleinte tök jól elvoltunk meg minden, aztán jöttek a problémák; megjelentek a mostoha-nevelt gyerek kapcsolat színfoltjai. Folyamatosan kaptam a lelki bántást, szidást, néhányszor megrángatott,felpofozott meg ilyenek ,de apát ez nem nagyon érdekelte, mert azon kívül,hogy lekiabálta, nem történt semmi, tűrtük tovább és olyankor a nagymamámhoz menekültem (apai). Igazából nem is tudom, mire mentem volna nélküle az elmúlt 8 év alatt...


Mindenért le voltam szólva, elsősorban a külsőmet illetően, amivel még mondjuk mái napig cseszegetnek. Tudni kell rólam, hogy néha kijön 1-2 pattanásom, emellett pedig 46 kg vagyok és 153cm,tehát nem egy nagydarab lány. De hogy én ragyás vagyok, ne mossam az arcom mindenféle sz..-ral ,mert úgyse lesz jobb; úgy nézek ki mint egy harmadik osztályos általános iskolás és hogy semmi nőiesség nincs bennem ,aztán ne csodálkozzak,ha nem lesz soha barátom ( :D ). Ronda vagyok és elkapja a hányinger, mert anyámat látja bennem,ha rám néz (Hmmm jól van,egyébként nem is ismeri ,de oké). Ribizik, meg teljesen alaptalanul mond rám dolgokat. Egyszer is ezt hallottam a nappaliból,mikor öltöztem a sulira reggel és visszaszóltam: az,aki mondja, erre megfogta,berohant a szobánkba és megráncigált. Mamámhoz nem jön évek óta (a fiával együtt) , akkor se ha az egész család ott van karácsonykor,vagy pl anyák napján. Ha eljön,akkor is csak képmutatásból ,azért,hogy apám ne mutasson szarul egyedül. Mindenkit utál, engem, a két nagymamámat, anyámat, unokatestvéreimet ;apám unokatestvérénél dolgozott is ,de velük összeveszett,úgyhogy már őket is. Neki is volt egy előző házassága, a pasi alkesz, még most is, aztán ha mostohaöcsém hajlandó lemenni hozzá (az anyjával lakik az apja) ,azt nézi,hogy be van rúgva,mint az állat. Sajnálom őt egyébként,hogy emiatt nem tudja vele normálisan tartani a kapcsolatot, de hát már az anyja se épeszű egy pár éve,úgyhogy ez már végképp elkeserítő így.


Olyanokat csinált még ez a nő, hogy mikor hetedik-nyolcadikos voltam,elvette a telefonomat, mert ő azt mondta, és egy hétig vissza se kaptam, a nagyszüleim nem értek el azon keresztül. A naplómat elolvasta és küldött belőle részleteket másoknak ,ami miatt végtelenül égett a pofám (konkrétan az egyik nekem tetsző fiúnak lefotózta a naplóba írt vallomásomat...). Eltörte a tabletem képernyőjét, elvette a sminkeket,amikből nem sok volt még akkoriban és kidobta őket; rendeltem H&M-ből ruhát, azt is elvette, kidobta az új haspólómat ,mert hogy állítása szerint undorító és nem fogok benne kimenni az utcára. Állandóan turkált a cuccaim között, reggelente szinte ő határozta meg,miben hagyhattam el a házat és ha nem tetszett neki (99% hogy nem),át kellett öltöznöm. Mellesleg ezeket a dolgokat mind magamnak vettem ,a zsebpénzemen, de semmi baj.


A hétköznapjaimat behatárolta: nem kell 9-nél tovább fent lennem, ezért lekapcsolta a tv-t és kivitte a távirányítót, nem engedte hogy egy héten 2-nél többször mossak hajat, hogy használjam a hajvasalómat; nem kell mindennap fürdeni ,mert pocséklás, ne zabáljak, ezt ne csináljam ,meg azt ne csináljam; takarítsam ki a házat, mert neki fáj a feje, stb. Olyan 16 éves koromig mindent tiltottak, nyáron se festhettem ki a körmöm, sminkeket talán akkor már visszaadta, de ha elvette, könyörgnöm kellett xdd Elvárásai voltak/vannak, de hogy ő tisztelettel forduljon felém,az luxus... Köszönni se szokott,szerintetek mennyi kedvem van hozzá?


Most,idén hogy érettségiztem, tanulni kellett rengeteget ,mert 2 emeltet tettem és hát nem is sikerült jól a végére, de ez most mellékes... Hát neki mindig ki volt a f...sza is velem,mert hogy az alap házimunkán kívül én csak lógatom a lábam, meg hogy ez nem egy panzió ahova aludni járunk... Ezért dacból ő meg nem főzött, így télben is mehettem le mamámhoz ebédelni. A ház úgy néz ki,mint egy disznóól. A mi szobánkra meg azt mondja, hogy patkánylyuk,de arra érdekes módon jó,hogy ide hordja az ő bőröndjét pl. Egyszer történt,hogy még az előző munkahelyén délutános volt,így 8-kor végzett és nekem kellett rendet rakni,mire hazajött. Épp kész voltam mindennel, meg is tanultam, na mondom megyek füdeni. Húgom közben evett ebédet és berakta a mosatlant a mosogatóba. Én mivel fürödtem ,nem tudtam róla és éppen ültem a kádban ,mikor hallottam hogy mondja: na tudjátok kivel szórakozzatok, nem a csicskátok vagyok, hogy elpakoljak helyettetek, erre megfogta és kidobta a tányérokat a kukába :) Amikor esténként fölfalja a fél konyhát,akkor sose pakol és mosogat el, de az nem baj, ő megtehet mindent ,ugyebár :D


Mikor visszaszólok a papolására, megy a "ne feleselj" meg az ajtóm becsapása. Ja,meg egyszer kiszedte az összes behajtott ruhámat a szekrényből és ledobta a szoba padlójára, hogy na, gyerünk... Kidobja, amit mamám küld kaját, péksütit pl,mert hogy ne vegyen. Minden héten már jön befelé reggel fél 8-kor ,hogy na lehet irányulni takarítani a házat. Tesóm még alszik, én meg pakoltam a szobánkat. Pont ma is ez volt reggel amúgy... Nem reagáltam, mert nem érdekel már,takarítsa ki maguk után, én egy hetet nem voltam itthon egyáltalán, se a húgom, tegnap jöttünk haza és amúgy is azzal jön állandóan ,hogy a mi mocskunkat nem takarítja fel. Na hát akkor úgy marad. A szennyest már szerintem 1,5 éve külön mossuk: berakom oda én is a ruháimat, de ő szándékosan benne felejti az alján és csak a többiekét mossa ki. Ha kimosom egy hét alatt összegyűlt ruhámat akkor meg pattog, hogy mit képzelek. A fürdőszobából behordja a szobámba a tisztálkodási szereket, mert hogy nincs neki hely és takarítsam el,vagy kivágja az ablakon.


Ha a boltba megyünk, vagy négyen mennek, vagy ő marad itthon. Olyan két hete mentünk be a Mc Donald's-ba, és éppen ettem a sültkrumplit,mikor beszélték, hogy enni akarnak ott fagyit. Apa mondta először, aztán ő, tesóméknak nem kellett, és akkor épp indult a pénztárhoz, mikor húgom szólt neki ,hogy én is kérek. Láthatóan egyedül én ettem még mindig a kaját ,mert tesómék amúgy is ott hagyták, de azért elkezdett üvölteni a gyorsétterem közepén,hogy: Te miért vagy ilyen kib..szott lusta. erre én: eszek, nem látod? Majd én megveszem akkor magamnak,nekem nem kell hogy vegyél. Aztán visszaült ,apa engem lecseszett hogy hát tényleg, jó lassan eszek, utána meg őt osztotta ki,hogy mi ez a viselkedés, és hogy már neki se kell inkább fagyi. Mostohaanyám felpattant és vett magának, apa meg kiment a helyről ,utána én is. Ilyeneket csinál,teljesen megalázó... A tescoban pl állandóan rámszól, hogy nem tudnék elhúzni apám s..ggéből? Jaj mondom bocs xdd



Ha beszélek vele épp,állandóan beledumál,de mikor én segíteni szerettem volna, mert tudtam az adott dologgal kapcsolatban valami infót ,le lettem szólva, hogy "k..ssoljál" /" nem kell okoskodni, senki nem kérdezett"

.


Szóval igen, így telnek a napjaim de már teljesen hozzászoktam. Mamámnál szoktam lenni pár heteken keresztül,de aztán hazajöttem ,hogy ne legyek a terhére. De már tényleg nehezen bírom itthon: én lettem kiválasztva, akit csesztethet, és én tűröm, a két tesóm a kiskedvenc, apám meg csendben marad, mert "ő nem szeret veszekedni" ja mondom kössz. A húgomat is csak azért istápolja szerintem, mert egyidős az öcsémmel, ezért kellett valaki anno,akivel játszhat.Neki hamarabb engedtek mindent,mint anno nekem, amikor más akár idősebb is voltam. Őt érzelmileg zsarolja is, pl mikor anyámhoz elmentünk pár napra, megmondta neki,hogy jól van akkor,rám nem kell számítani ,meg hogy milyen kétszínűek vagyunk,azért ,mert látjuk a saját anyánkat. Ja,nem tudtam XDDDD .

Állandóan olyan ,mintha üldözési mániája lenne, ezt pedig azzal vezeti le,hogy minket noszogtat mindenért.


Jaaaaa és még ráadás,hogy fent van mindenféle társkeresőn, beszélget egy csomó pasival, de apát meg azért leordítja,ha a boltban beszél a pultos nővel. Esténként meg eljárkál szinte minden héten, mikor apa kérdezi,hogy hova megy,annyi a válasza,hogy : "Semmi közöd hozzá" / "ahova akarok, nem mindegy?"

Kérdezem én, miért lakik itt? Ha ennyire semmi nem jó? Meg állandóan apámat sértegeti, hogy milyen fukar mert nem költ az ő baromságaira, meg hogyvan 1000 férfi még,akihez mehetne, nincs ő rászorulva senkire. Na hát akkor ?! Utána persze jött a válasza: Hova mennék, mit gondolsz? Mondjuk engem pont nem érdekelne,csak el innen végre, mert nagyon elegem van már. Egyfolytában azt szajkózza, hogyha valami nem tetszik,mehetek a mamámhoz. Pont ma is megemlítette ezt, erre apa mondta neki,hogy majd ő eldönti ki lakik itt és ki nem.


Egyébként most egyetemre mentem volna Debrecenbe, és kolis lennék, hogy azzal is könnyítsem az életem, de nem vettek fel,úgyhogy marad a bejárás, mivel OKJ-s képzésen fogok részt venni.


Nagyon köszönöm ,ha időt szántál rám és esetleg próbálsz segíteni; sokat jelent!!!

Minden jót! :)



2019. júl. 27. 18:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Valaki leírná 3 mondatban?
2019. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nagyon részletesen taglaltam a dolgokat, de szerettem volna ,ha minél átláthatóbb a helyzet. Amennyiben nem szeretnéd elolvasni az egész leírást,az első 3-ból is meg fogod érteni, mindössze alatta még tovább meséltem a külöböző történeteket.
2019. júl. 27. 20:20
 3/16 Argloss ***** válasza:
88%

TLDR: Anya lelécelt. Apa új nőt szerez. Mostoha őrült. Pokollá teszi az életet. Apa puhap....


Édesapád, aki minden további nélkül feláldozza a gyermekeit csak azért, mert lusta normálisabb párt keresni.

2019. júl. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Csak a felét olvastam el,de ezt a némbert én már rég leütöttem volna. Dirigáljon a saját lakásában. Meg mi az,hogy megráncigál? Apád ilyenkor hol van? Ja hogy ô neki többet ér a pu..ci. Itt apád a legnagyobb hibás,hogy a nőt előbbre vette,mint téged,és hagyja hogy ez idáig fajuljon. Írom ezt úgy,hogy nekem is volt kamadzkorú nevelt gyerekem,de én próbáltam az ő szemszögéből is nézni a dolgokat,mikor voltak köztünk nêzeteltérések.
2019. júl. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
A helyedben apámra haragudnék a legjobban.Leülnék vele négyszemközt,és amit leírtál elmondanám,és megkérdezném,hogy mivel ezt hagyja,apának tartja-e magát ?
2019. júl. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Mutasd meg apádnak a kérdést, és a válaszokat. Innen üzenem, apád egy sz@rházi hogy ezt hagyja!! Az ilyen nem apa. A nő meg egyszer tenné rám a kezét, megráncigálnám én is a csini frizuráját az tuti. Mit képzel magáról, ki ő??
2019. júl. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Én végig olvastam. Együtt érzek veled! Ez egy görény nő. Biztos csalja is apádat ,ha elmegy alkalmanként. Nem egy nőt ismerek aki kiruccan alkalmanként egy kefélésre. Apád egy barom! Nem azért ,mert hagyja az asszony félre keféljen ,hanem azért ,mert hagyja ezt csinálja veled.
2019. júl. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, csak a felét olvastam el. Én azt tudom, hogy mit tennék a helyedben.



1. Első körben megpróbálnék apámmal beszélni, hogy engem egy hatodik senki ne próbáljon meg sem lelkileg, sem fizikailag terrorizálni. Elmondanék neki mindent.


2. Szabnék egy határidőt (magamban) és ha úgy làtom hogy nem változik semmi, akkor lépnék.


3. Ha tehetném, a nagyszüleimhez költöznék a vér szerinti húgommal, ha kell, akkor a gyámügyre is bemennék és elmondanék mindent. A testi erőszakot is.


4. Ha nem költözhetnék a nagyszüleimhez valamiért, akkor tennék róla, hogy amíg ott lakom, addig nyomorúságossá tegyem a kõcsõg életét. Én is kidobálnám a cuccait, és bizony ha kezet emelne rám, akkor ott törném ketté, ahol a legvastagabb. Biztos nem hagynám magam.


Az odáig oké, hogy te kolis leszel, de a húgod? Ha vége a kolinak, akkor mi lesz? Mész haza?


Bocs, de apád egy sz@.r alak, ha ezt az egészet eltűri, én ezek után rá sem lennék többet kíváncsi.

2019. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
73%

Szia.

Igazából hiába beszélnél fateroddal.

Tudom tapasztalatból hogy sok vizet nem zavar. Idővel kiforrja magát a helyzet. Többet nem tudsz tenni,csak kivárni türelemmel. Kitartás! 23/F

2019. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Apádnak adni kéne ennek a k...vának egy jó nagy pofont és kivágni a házból. Mondom ezt lányként.

De sajnos apukád egy papucs.

2019. júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!