Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek tényleg jobban...

Szerintetek tényleg jobban árt a gyermeknek a túlzott szigor, mint a normál nevelés?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm (19 éves), akinek az anyja eléggé szigorúan fogja a fiát. Íme, két fő példa rá:

- ne járjon el kisebb csoportosan több barátjával, mert csak a rosszat tanulja tőlük.

- ne igyon egy csepp alkoholt sem, mert még alkoholista lesz.


Szerintetek is túlzás ez? Mert én és sokan annak tartják, mivel ha most nem hagyja élni, később a nagy stressz és magány miatt nagyobb az esélye, hogy pl. alkoholista lesz, minthogy attól, ha most például hétvégenként a haverokkal megiszik egy sört. Elvileg a papája volt eléggé agresszív, és sokat is ivott, gondolom ezért viselkedik így, pedig egy-két sör nem vezet 100%-ban alkoholizmushoz.


Nektek mi erről a véleményetek?



2019. aug. 19. 20:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Na, hát igen. Én pedig az a fiatal voltam, aki SOHA ÉLETÉBEN nem drogozott, nem cigiztem, szökőévente egyszer fogyasztottam alkoholt, akkor is elenyésző mértékben, életemben nem vettem részt egy tényleges bulin sem, 21 éves létemre még soha nem volt pasim, a szüleim pedig (főleg az apám) már fiatal tinédzserként lelki nyomorékká tettek, - kizárólag azért, mert szerintük rendetlen volt a szobám, elfelejtettem valamit, ellentétes véleményen voltam bizonyos dolgokban, mint ők - aminek maradványait a mai napig nyögöm.

Ezzel a jelenséggel ellentétben a mai kistinik szülei már arra sem rendülnek meg, hogy 13-15 éves létükre olyan öltözetben, olyan pózokat felvéve illegetik magukat az interneten, mint egy luxus prosti.

A szüleim élve ásták volna magukat a föld alá, ha én valami hasonlót követtem volna el. De ezeknek a kis ringyóknak a szülei még meg is támogatják őket a nagy “influenszerkedésben”.

2020. okt. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!