Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó az, ha a gyerek beleszól a...

Jó az, ha a gyerek beleszól a felnőtt magánéletébe?

Figyelt kérdés

Tegyük fel: Adott egy 12 éves kamasz, aki mindent megkap, már- már elkényeztetett- jó anyagi hátterrel rendelkező, ám különélő szülőktől, akiknek igen megromlott a kapcsolatuk egymással .( apa elnyomó habitusú, egoista és birtokló, anya évekig tűrte, de elköltözött pár éve) - így A/B hét van a láthatásra. Apa szinte mindenben anya ellen van, zaklat, terrorizál, uszítja a gyereket ellene. A gyerek

Szófogadatlan, tiszteletlen, tanulmányi szintje halvány, , szemtelen. Anya nem nagyon korlàtozza, nem “bünteti”mert a gyereknek

már így is rossz, mert hibásnak

érzi magát a költözése miatt. . A gyerek az apja meghosszabított tudata, aki otthon is terrorizálja anyàt, ahol apa nem éri el. Így olyan, mintha még mindig “együtt élnének” - anyának nem

Lehet magánélete,, felváltva hívogatják, írogatnak. Párkapcsolatait szétzúzzák. Mi lenne a megoldás szerintetek?



2019. aug. 19. 22:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Annak tűnik. Szomorú, hogy viselkedünk egymással olykor.

Köszönöm a válaszaitokat

2019. aug. 20. 07:45
 12/20 anonim ***** válasza:
44%

Gyerekpszichiáter, de azonnal, mielőtt a drága mártír mama tönkreteszi a fiát is. (Apuka is sáros, de nem is kicsit!) Ahogy a gyerek viselkedik, ami a tanulmányából lejön az a színtiszta apagyűlölet megnyílvánulása, ami egyrészt a gyereké (saját), másrészt a kedves anyjáé, aki nem elég, hogy gyűlöli a volt férjet, de ezt még a gyereken is veri le.


Nagyon, nagyon komolyan mondom, figyelj ide, ha ez a kérdés nem kamu. Ha most azonnal nem kerestek szaksegítséget - ha van lóvé, nem kell kicsinyeskedni -,akkor ez a 2 éves hamarosan bűnbandában, majd drogfüggésben, börtönben köt ki, és a 25 évet sem fogja megérni élve. Ez olyan biztos, mint ahogy itt ülök. Az összes tudásom feltenném rá, vakon.

2019. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%
12 éves. És sorry az elütésekért.
2019. aug. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező!


Nem bántásként, mert nem írtad a nyitókérdésben, hogy miért a volt férjed neveli a gyermeket, de nehéz úgy ellened uszítani, hogy nem Te nevelted. Fogadj ügyvédet és próbáld meg bebizonyíttatni, hogy úgy van, ahogy írod. Az ilyent súlyosan veszi a törvény még örökbefogadó szülőknél is.

2019. aug. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Jó az, ha a gyerek beleszól a felnőtt magánéletébe?"

1. A felnőtt dolga eldönteni, hogy jó-e, és ha nem, akkor megakadályozni.

2. Már a puszta létezésével is beleszól a gyerek a felnőtt magánéletébe akaratán kívül is.

3. Minél nagyobb a gyerek, annál inkább természetes, hogy akaratlagosan is próbál beavatkozni, a saját szempontjait is érvényesíteni. Ha túl messzire megy, a felnőtt dolga, hogy leállítsa.

2019. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 mantis religiosa ***** válasza:
85%

Gyereket kirúgni, és az apjához költöztetni. Anyának nyugta lesz, apa nevelheti a gyereket, a gyerek meg majd megtapasztalja, hogy mibe is került bele.


Anya még annyit közölhet a gyerekkel,hogy ha akar mehet hozzá, de nem kötelező. Így mág talán az anyának is lesz esélye egy boldogabb életre.

2019. aug. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
14 vagyok. Azt akartam írni, nem nehéz úgy ellened nevelni, hogy nem Te neveled.
2019. aug. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Sok igazság és jó rálatások is vannak a hozzászólásaitokban.

A kérdés nem kamu, ahogy utánanéztem, nem is egyedi eset.

Külön nevelik a gyereket, mint írtam: A/B hèt van. Csak ez amolyan kőmíves kelemenné történetre emlékeztető, amit az egyik fél felépít, a másik (apa) lerombol, mivel csak neki lehet igaza. Én nem az anya vagyok.

Vannak tarka sztorik , èn pl összefutottam az apával, meg akart verni azonnal, mikor meglátott, -az sem zavarta, hogy a gyerekei ott vannak és végignézik.

A gyerekek isszák meg leginkább ennek az egész harcnak a levét, ez kétségtelen. Az, ha apás napon az a fő időtöltés, hogy anyát ellenőrizzük ( videocset, telefonhívás, odamennek az adott helyre csekkolni) - nos, ez mind-mind nem a gyerek egészséges személyiségfejlődését szolgálja. - szerintem -

Apát valahogy féken kellene tartani, hisz magát nem tudja. És ez évek óta így megy- családsegítő, pszichológus stb. Bevonása mellett.

2019. aug. 20. 11:05
 19/20 anonim ***** válasza:
65%

Én az anya helyében választás elé állítanám a gyereket, mert ez az osztott felügyelet egyértelműen nem jó senkinek sem. Ha az apját választaná, akkor sem törnék össze, sőt! Ez még jobb lenne. Elmondanám neki, hogy szeretem, bármikor jöhet és hagynám, hogy apával éljen. Ha ugyanis ritkábban látna engem, felértékelődne a személyem a szemében. És ha az apa valóban egy ilyen nárcisztikus megmondó ember, a fiam úgyis rájönne előbb utóbb, hogy mi elől menekültem el és miért. Ha nem, akkor a fiamnak is jobb lesz ott.


Azzal pedig nem nyersz meg magadnak egy gyereket, hogy mindent ráhagysz és mindent megkap. Ha viszont az anyás hétvégeken közös programot szervezel vele az jó. Ha beszólogat, le kell állítani. Meg kell neki mondani, hogy addig maradhat itt amíg civilizált emberként viselkedik. Ha nem akar az lenni, nem kötelező itt lenni. Igenis fel kell állítani szabályokat amikhez mindketten tartjuk magunkat. És jobb pszichológust kell keresni. A gyermektől külön töltött időt pedig lehet egy normális párkapcsolat kiépítésére fordítani. Én azt látom, hogy ez az osztott felügyelet a legrosszabb dolog.

2019. aug. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Amennyire lehet megszakítanám a kapcsolatot a másik két féllel. Gyerek - másik szülő. Ha majd normálisak lesznek, újra beszélünk.
2019. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!