Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet boldog felnőtté...

Hogy lehet boldog felnőtté válni hiánymotivált szülők mellett?

Figyelt kérdés
Jó képességű, okos gyerek voltam és szorongó, befelé forduló kamasz, majd depressziós és bolyongó felnőtt lettem. A szüleim nem értették soha igazán, miért vagyok ilyen. Én értem, csak nem tudom, mit tegyek ellene. Úgy érzem, én képtelen vagyok megadni magamnak azt a figyelmet, amit más megkap a szüleitől. Az én szüleim vagy állandóan dolgoztak, vagy a saját frusztrációjukkal és bizonyítási kényszerükkel voltak elfoglalva. Egyszerűen nem tudtak érzelmileg stabil szülőkként funkcionálni.
2019. aug. 21. 13:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
75%
Pszichoterápia.
2019. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
A pszichoterápia drága és évekig tart. Közben elmennek a fiatal éveim élmények, valódi kapcsolat, önmegvalósítás nélkül. Eddig legalábbis ez történt.
2019. aug. 21. 13:56
 3/33 anonim ***** válasza:
82%

Pszichoterápia.

Az éveig anélkül is elmennek, terápiával van némi esélyed arra, hogy ne az egész életed menjen el.

2019. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%

Elmennek az évek így is úgy is. A kérdés az, hogy 5 év múlva tudod-e élvezni az életed, vagy pont ugyanitt fogsz tartani, mint most?


Bocs, de ha lenne életjobbító pirula vagy csodakrém, akkor nem mennének tucatjával életek a süllyesztőbe. Gondolkodj el rajta mi a drágább: 5 év kezelés vagy egy elbsztt élet?

2019. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
78%
Terápia és önismereti csoport. Igen, évekig tart, és? Legalább nem az egész életed éled le ebben, hanem csak a következő pár évet. Semmiről nem maradsz le, nincs olyan élmény amit később ne tudnál bepótolni. Nekem 26 évesen kezdődött az életem, miután végigcsináltam és nem maradtam le semmiről.
2019. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%
Mi a célod? Az olyan szavak, mint a boldogság sajnos nem mondanak sokat a tudatalattinknak. Legfeljebb arra jók, hogy bűntudatot érezzünk, amiért nem tudtunk megvalósítani egy ilyen absztrakt elvárást. Ha van egy világos elképzelésed arról, hogy milyen életet szeretnél élni, az már félsiker.
2019. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
72%
"Hiánymotivált" Ez azt jelentené, hogy a hiány motiválja, magyarán állandóan többre és jobbra vágyik. A kifejezés, amit keresel a motiváció hiánya lenne
2019. aug. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
53%

Miért a szüleid kizárólag a hibásak?? Nekem apám brutál alkoholista volt, anyám soha nem támogatott semmiben, csórók voltunk, egy farmerom volt egész középiskola alatt. Mégis mára van családom, gyerekeim, diplomám, házam, autóm és csodálatos életem. Mert tettem érte. Nagyon sokat. Találtam egy olyan társat, aki ezerszeresen bepótolta az elmaradt figyelmet, szeretetet, törődést.

Az önsajnálat, mindig mások hibáztatása nem jóra vezet. Neked kell a sorsod irányítani és keresni a boldogságot, addig menni, küzdeni, amíg megkapod, amire szükséged van.

2019. aug. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Írtátok, hogy az évek ígyis-úgyis elmennek, a terápia legalább segít. Nekem nem ez a tapasztalatom. Kétszer másfél év terápia után is pontosan ugyanott érzem magam, ahol eddig voltam.


"Semmiről nem maradsz le, nincs olyan élmény amit később ne tudnál bepótolni."


Ez nagyon nincs így. Felnőttként, amikor már dolgoznod kell, nincsenek olyan lehetőségeid, mint kamaszként, egyszerűen azért, mert nincs annyi szabadidőd, és azoknak sincs, akikkel átélnél dolgokat. Egy kapcsolatot se ugyanaz megélni ilyenkor, kevesebb az illúzió. Nem is beszélve arról, hogy eleve párt találni is nehezebb.


Egyáltalán nem hiszek ebben a "sosincs késő"-dologban. Mondd ezt egy munkáltatónak, amikor kérdőre von, hogy te miért 30 évesen kezdesz egyetemet a munka helyett.


"Nekem 26 évesen kezdődött az életem, miután végigcsináltam és nem maradtam le semmiről."


Én meg 27 éves vagyok, és még mindig nem kezdődött el, de még a horizontot se látom. És úgy érzem, hogy nagyjából mindenről sikerült lemaradnom.

2019. aug. 21. 14:54
 10/33 A kérdező kommentje:

""Hiánymotivált" Ez azt jelentené, hogy a hiány motiválja, magyarán állandóan többre és jobbra vágyik."


Igen, ezt jelenti, és ez jellemzi a szüleimet. A saját gyerekkorukban nem kapták meg azt, amit most én is hiányolok. Nem tudnak mit kezdeni a szabadidejükkel, nem tudnak kikapcsolódni, nem tudnak családon belül kommunikálni és másoktól keresik az elismerést és ezért nem tudok rájuk úgy számítani, hogy ők legyenek az érzelmileg stabil pont, akik példát tudnak mutatni, hogy hogy legyek magabiztos és hogy ne szorongjak. Ilyen szempontból olyan, mintha nagy gyerekek lennének. Pontosan a "hiánymotivált" az a szó, ami őket jellemzi.

2019. aug. 21. 14:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!