Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám szerint sokat költök...

Anyukám szerint sokat költök kajára, de nekem egyetem és munka mellett nincs időm és kedvem sem főzni. Szerintetek ez tényleg olyan sok?

Figyelt kérdés

Napi 3-4 ezer forintot költök kajára, Budapest belvárosában.


Az albérletem teljesen egyedül fizetem, a számláknál néha beszálnak, illetve a ételt Ők fizetik.


Anyukám szerint olcsóbban kéne megoldanom az evést, de szerintem nem nagyon lehet, viszont ezt nem hiszi el, mert agglomerácóban laknak és a kifőzdék, éttermek, pékségek ott akár 50% is olcsóbbak.


Szerintetek is sok, vagy pont jó amit költök?


2019. máj. 2. 15:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
98%

Ha ök fizetik a kaját, akkor jogosan reklamának.

A megoldás az lehet, hogy kapsz X összeget tölük, és azt beosztod, ahogy tudod.

2019. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem sem kevés.

Bár én sem főztem munka, meg suli mellett.

Próbáld ki a teletál, vagy interfood rendelős oldalt. Én onnan szoktam, jóval olcsóbban rendelni. Bárhová kiviszik Bp-en. Szerintem ízre sem rossz.

2019. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
96%
Nekem kb. havi 30-40 ezer közt van a kaja, szóval szerintem elég sok.
2019. máj. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
95%
Sok. Sőt, nagyon sok, ha nem te fizeted.
2019. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha kiszámolod akkor : ha 30 nappal számolok napi 4ezer forintot akkor az 120 000 Ft. Nem tudom mennyibe kerül az albérleted de így is bőven 200 000 Ft felett van a megélhetésed. Sok ember nem keres 200 000 Ft-ot, de még van aki 120 000 az se keres és mégis megél. Ha így nézzük elég sok az a napi 3-4 ezer forint. Ha hozzávesszük hogy a szüleid dolgoznak és átlagon felül keresnek az akkor is 400-600 Ft bevételük van. Ebből kifolyólag elég sok az amit a kajádra áldoznak. Magyarul te olyan életet élsz ami 200+ ezer forintból se jösz ki egyedül . De még akkor a ruházkodásodat és egyéb szórakozásokat nem is nagyon számoltuk bele. Ugyh hacsak a szüleid nem keresnek nagyon sokat akkor elég nagy lábon élsz a véleményem szerint.
2019. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
32%
Ha ez egész napi akkor megfelelő összeg. De pl reggelit simán lehet otthon enni. Este meg ha összedobsz valamit, akkor maradna ebédre.
2019. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
93%
Igen,sok.
2019. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
90%
Sok! Mégis mit eszel és hol? Keress olcsóbb helyeket, vannak.
2019. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
90%

"illetve a ételt Ők fizetik."


És utólag finanszírozzák a kajád, vagy előre küldik a pénzt? Anyukád helyében x összeget adnék kajára, a többit oldd meg, ez már luxus, amit te művelsz. Érdekes, én is Budapesten élek, és kettőnknek nincs annyi a havi étkezésünk, mint a tiéd. Igaz, mi főzünk.

Több napra előre is főzhetnél, esetleg kisebb adagokban lefagyaszthatod a kaját.


"Szerintetek ez tényleg olyan sok?" Havi 90 000 - 120 000 Ft kajára? Igen, sok. De ezt a kérdést te se tetted volna fel, ha kiszámoltad volna, hogy a napi 3-4 ezer Ft mennyi felszorozva 30-al.

2019. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:

Najó, azért ennyi nem szokott lenni havonta.

Valamivel 100,000 alatt költök havonta kajára.


Ruhára keveset költök, kb. negyed évente 30,000 forintot, de azt a saját pénzemből. Szórakozásra meg konkrétan semmit. Nincs is rá időm...


Apukám már nyugdíjas, nem tudom pontosan mennyi a nyugdíja.

Anyukám 350 nettót keres.


De igazából itt nem is ez a lényeg, mert náluk mindig tele a hűtő, én meg reggelizek 2 péksütit, egy kávét vagy teát, "ebédelek" (jó későn) kb. 1000-1500 forint körül, ha éppen dolgozom akkor konkrétan 1300 forintért ott, de nem valami nagy adagot adnak.

Este meg vagy kínait eszek, féladagot, vagy rendelek egy 32 cm-es pizzát. De van, hogy ezek már ki sem jönnek és egy 800 forintos mirelit pizzát veszek.

2019. máj. 2. 15:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!