Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van abból hogy egy...

Elegem van abból hogy egy családtagomra sem számíthatok?

Figyelt kérdés

Sem anyámra, sem apámra, különösen ha anyagiakról van szó. 23 vagyok, elég rosszul keresek és gyakran nem jövök ki a pénzemből. A szüleim elváltak, de apám nagyon jól keres és olykor kérek tőle - az ő fizetéséhez képest jelentéktelen - pénzösszeget, 30-40 ezer Ft-ot. Anyám kizárólag kölcsönbe ad pénzt de akkor is fejmosást kapok csak, hogy miért nem elég nekem 140 000 Ft havonta.


Nektek is ilyenek a szuleitek?


2019. aug. 22. 13:51
 1/10 Argloss ***** válasza:
88%

Anyukádnak igaza van. Ha nem tanulsz meg gazdálkodni abból ami van, akkor eljöhet majd az az idő, amikor mindent buksz majd emiatt.

Ha kevés a fizetésed, akkor képezd magad és keress olyan munkahelyet ami az igényeidhez megfelelő fizetést ad.

2019. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
140ezerből ki kellene jönnöd, ha nem tetszik keress még munkát!
2019. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit kevés az infó.

Együtt élsz valamelyikükkel, vagy albérletben vagy?

Ha Pesten vagy albérletben, akkor nyilván kevés, mert akkor hó vége felé gyakorlatilag éhezel.

Ha viszont megoldott a lakhatásod, akkor próbálj meg kijönni a keresetedből!

2019. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Nektek is ilyenek a szuleitek?


Dolgozó emberként nem lett volna pofám tőlük kérni!

2019. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Inkább neked kéne rendbe tenni a dolgaidat. Mi az, hogy nem számíthatsz rájuk?

140 ezret keresel, emellett apád mindig ad neked 30-40ezer forintot, amikor kérsz, és még pluszban anyukád is ad kölcsön neked...

Ezen felül mit vársz még tőlük? Utaljanak át neked szó nélkül minden hónapban 50 ezer forintot, és még paskolják is meg a vállad, hogy nyugodtan költekezz, mert majd ők mindig kihúznak a csávából? Vagy mi?

23 évesen a 140 ezres fizetés egyáltalán nem rossz, és képzeld, apád meg anyád sem úgy kezdték, hogy 20 évesen már hiper szuper jól kerestek és mindenük megvolt. Ők is ennyiről indultak, sőt, sokkal kevesebbről, ahogy nagyon sokan mások is.

Az, hogy apádnak mi a jelentéktelen pénzösszeg, azt majd ő eldönti. Nyilván azért van most jobb anyagi helyzetben, mert nem úgy gondol arra a 30-40ezerre, mint "jelentéktelen" összegre, veled ellentétben.

Ha nem jössz ki a mostani fizetésedből, arra nem az a megoldás, hogy a szüleidet húzkodod le állandóan. Remélem te sem gondolod komolyan, hogy ennek így kellene működnie...

Másnak még alkalmilag sem tudnak segíteni a szülei, vagy mert nincsenek olyan kapcsolatban, vagy mert nincsenek olyan helyzetben, te meg azon sírsz, hogy csak 40 ezrek forintokkal dob meg apád pluszban a fizetésed mellett...

Borzasztóan hálátlan vagy. Ha ennyire eleged van a szüleidből, akkor mostantól állj meg szépen a saját lábadon és ne kérj tőlük soha többé egy fityinget sem...

2019. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Hát nem. Apam pl mar nem is él de elotte se kertem tőle mert sose volt neki. Anyámnak meg én szoktam kölcsönadni. Kerestem nálad kevesebbet is, akkor se lett volna pofam a szüleimnek tartani markom, plane még elégedetlenkedni
2019. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

"23 évesen a 140 ezres fizetés egyáltalán nem rossz"


max akkor ha eltartanak és ezt teljes egészében félre tudod tenni


10 éve, 22 évesen a kezdő fizum volt nettó 200 és az se volt egy nagy szám

2019. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Hát akkor nem is értem, hogy nem keres minden 20 éves 300 ezer forintot havonta, hiszen az annyira könnyű manapság.
2019. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Keress mas munkat... Merre laksz?

En probaido alatt kapok kb 170-et, utana 210 korul sima gyari meloval. A munka maga nem a legjobb ugyan, de a penz meg kell, hogy kesobb ne kelljen ilyen helyen dolgoznom.


22/L

2019. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Válts munkahelyet, tanulj meg spórolni. Én alig várom már, hogy dolgozzak és semmiben ne függjek anyáéktól, nem az, hogy még dolgozó emberként is pénzt kérjek tőlük, már ne haragudj.
2019. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!