Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A születésnapomon halt meg a...

A születésnapomon halt meg a nagyanyám! Apám azóta utálja ezt a napot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
8 évvel ezelőtt, július 26-án halt meg az apai nagyanyám agydaganatban. Ez a nap pont a születésnapomra esett. Az apámnak azóta is ez a nap a gyászról szól és az én születésnapom az ő szemében azóta mellékes dolog. Régebben jópárszor a fejemhez vágta ezt a dolgot, hogy miért pont akkor halt meg. Én erre sose tudtam mit mondani. Szerintem az agydaganatnak meg semelyik betegségének nem lehetett azt mondani, hogy légyszi várjál még pár napot.... szóval azóta a nap óta csak megköszönt, odacsapja az ajándékot a kezembe aztán elvonul. Én nekem nagyon ritkán jut az eszembe, hogy ezen a napon halt meg. Számomra a születésnapom még mindig a jókedvről szól és nem igazán érti meg,hogy ezen a napon én nem a temetőbe akarok menni, hanem a baráaimmal lenni. A temetőbe máskor is lehet menni, nem kell feltétlen akkor amikor a halála évfordulója van. Amikor elmondtam ezt neki kikelt magából ordítozott és azt mondta szívtelen vagyok. 8 éve már ez megy és kezdek belefáradni. Szerintem már sose lesz ennek vége. Én nem fogok azért lemondani a születésnapomról mert egy közeli családtag pont ekkor halt meg. Erről nem én tehetek meg senki más se. Ez is olyan nap volt mint a többi. Mit tehetnék ?
2017. júl. 27. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, mintha én írtam volna. Az én nagyanyám is ezen a napon halt meg, csak ő nem 8 éve, hanem jó pár évvel előbb.

Nincs ötletem, hogy mit csináj, mert az én apám dettó ugyanilyen, de együttérzek veled.

2017. júl. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Isten éltessen sokáig!
2017. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Saját családot kell alapítani, idővel.

Ha Édesapád felesége (Anyukád) halt volna meg, megérteném, de a szülő elvesztését fel kellene tudni felnőttként dolgozni. Azt gondolná az ember.

2017. júl. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Halottak napján születtem. Minden sorodon őszintén nevettem, szerintem én vagyok itt a legszívtelenebb :D

Az nem játszik, hogy a barátaiddal elmész szórakozni valahová? Így nem zavarjátok egymást.

2017. júl. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudnád máskor tartani a szülinapod? A legtöbb ember úgysem konkrétan a napján ünnepli, hanem a legközelebbi hétvégén... Nekem a nagyapám halt meg a szülinapomon, aznap mindig eszembe szokott jutni. Igaz, a családom nem csinálja azt, amit apukád.
2017. júl. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

„ A temetőbe máskor is lehet menni, nem kell feltétlen akkor amikor a halála évfordulója van.”

A szülinapodat sem kell feltétlenül a napján tartani, lehet előtte vagy utána tartani. Miért nem tudsz a nagymamádhoz 5 percre kimenni a temetőbe? Édesapádnak fontos lenne, mert úgy tűnik, nagyon szerette az édesanyját! Mindkettőtöknek engedni kéne!

2017. júl. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4%

Nézd kérdező...

Azt nem várhatod el, hogy Apud az anyja halálának évfordulóján nagy dinom dánomot csapjon. Felköszönt, tehát nem feletkezik meg rólad, azonban fájdalmas emlékek fűzik ahhoz a naphoz, igy nyilván ez felülkerekedik rajta. Mindneki másképp dolgozza fel a dolgokat. Sajnos igy jött ki, viszont fogadd el azt, hogy Apud soha nem fog ünnepelni azon a napon amikor a nagyid meghalt. Örülj, hogy felköszönt és ne mondogasd neki, hogy de Apud miért nem perdülsz táncra velem?? Nem értem??

Természetesen tőled sem lehet elvárni, hogy gyászba borulj a számodra fontos napon. Akik nem tesznek úgy mint Apud, azokkal ünnepeld meg, ő pedig ha akar csatlakozik, ha nem hát nem. AMig együtt élek velük, addig én biztos úgy csinálnám, hogy esetleg a nagyobb bulit vagy vendégesdit pár nappal a szülinapom után szervezném meg. Igy nem kattognék azon, hogy Apa mit gondol és gondolom őt sem zavarná annyira a dolog.

2017. júl. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

hát tudod te is szívtelen vagy

az édesanyját veszítette el és ezen a napon komolyan nem élheti meg a fájdalmát?

Tudod milyen érzés hogy legszívesebben elbőgnéd magad, de mosolyognod KELL?!

Tedd odébb a szülinapodat és kész, nem halsz bele, nekem is mindig ez volt. az ünneplés azért még megmarad.

2017. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%

Önző vagy.


Nekem meghalt édesanyám 15 éve, de március 13-án (és augusztus 4-én) mindig szomorúbb vagyok, zárkózottabb és rohadtul nincs kedvem ünnepelni, mert hiányzik.


Ennyi, ha te nem fogod fel ésszel, hogy apád elvesztette az egyik legfontosabb embert az életében, ott veled vannak a gondok.

2017. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Megértem apádat is, de talán lehetne ennyi idősen annyi intelligenciája, hogy felfogja, hogy az anyját nem hozza vissza az ha a gyerekének nem tartja meg normálisan a szülinapját.


Az meg elég primitív dolog, hogy a gyerek fejéhez vágjuk hogy miért pont ezen a napon halt meg a nagyi. Eltelt 8 év, nem hiszem hogy ne lehetett volna ezt feldolgozni. Vagy azt is mondhatta volna, hogy tartsátok 1 nappal korábban vagy később a szülinapodat...

2017. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!