Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha lekezelően...

Mit tegyek, ha lekezelően bánnak velem itthon?

Figyelt kérdés

Arról volna szó, hogy anyukám képtelen rám 17 évesen egy önálló emberként tekinteni. Borzasztóan kontrollmániás. Ha ő mond valamit, hogy nekem valahova mennem kell vele és a férjével(aki 3 éve él velünk), akkor nem mondhatok rá nemet különben kiabál velem, fenyegetőzik, sőt, ha néha tényleg megpróbálok magamért kiállni és nem hagyni magam akkor lökdös, pofozgat.. Ugyanez van akkor is, ha valahova el szeretnék menni, és itt még csak nem is bulizásról van szó meg semmi, csak a barátaimmal délutáni programokra menni, vagy max fél 11ig. Ráadásul még csak nem is iskolai év közben, hanem nyáron. Hozzátartozik ehhez az is, hogy undorító megjegyzéseket tesz az öltözködésemre, ami egyáltalán nem kihívó, hanem inkabb fiús egy kicsit. Neki ez nem tetszik, és folyamatosan ezzel támad, belémköt, és amikor már nem tudom megállni hogy ne szóljak vissza valamit és vitatkozni kezdünk akkor is csak azzal tud fenyegetőzni hogy nem mehetek sehova, bezár engem a házba, megszaggat.. A szememrehányja, hogy nem beszélgetek vele és egész nap a telefonomat nyomkodom amikor nem is lehet hozzászólni, mert telefonál vagy kétszavas válaszokat ad nekem, (meg ezek után egyébként is kinek van kedve hozzá?) de ha meg mennék valahova akkor természetesen egy senkiházi csavargó vagyok, maradjak csak itthon. Úgy beszél hozzám, mint egy értelmi fogyatékoshoz, mióta az eszemet tudom a legjobb barátnőimhez hasonlítgat, és folyamatosan azt hallgatom hogy “elcserélne engem rájuk”. Semmit sem tudok vele megosztani, megbízhatatlan és mindent továbbad a baratnőinek a magánéletemről, ezért nem is mondok már neki semmit sem. Amikor nagyritkán itthon van a férje(rengeteget utazik munka miatt)akkor megjátssza a tökéletes szülőt és úgy tesz, mintha minden teljesen rendben lenne. Ha pedig én megpróbálok máshogy viselkedni a férje előtt, mint ahogy ő azt elvárja, akkor a fejemhezvágja, hogy miattam megy tönkre a házassága megint, merthogy a legutóbbi is miattam volt, hiába voltam alig 5-6 éves. Egész általános iskola felső tagozat alatt az előző barátjaval volt elfoglalva, rám nem főzött csak a pasira, büfére adott pénzt és ennyi, alig találkoztam vele és egyedül voltam itthon rengeteget. Konkrétan nem érdekelte mi volt velem és ez nemsokkal azután volt hogy elveszítettem a nagyszüleimet. Teljesen egyedül maradtam és borzasztóan nagy lelki sebeket hagyott bennem amit velem tett és hogy sosem volt mellettem, de nem tudom mi a rosszabb, amikor alig találkoztam vele és nem érdekelte mi van velem, vagy az a 3 éve tartó lelki terror ami azóta megy, hogy férjhez ment.

Megjegyezném, hogy nagyon sokszor próbáltam ezt megbeszélni vele, teljesen nyugodtan és még vsak nem is a fejéhez vágva(mert ő úgy szokta), de mindig elkezdett velem veszekedni és mintha a falnak beszéltem volna konkrétan nem válaszolt arra amit mondtam hanem egy teljesen másik dolog miatt kezdett el velem ordítani, teljesen ignorálva azt amiről beszéltem.(pl. hogy nem vittem ki a kukát, ilyenek.) Bár szerintem én majdnemhogy mindennaposan csinálok 1-2 házimunkát és úgy gondolom erre nem panaszkodhat, de mindig csak azt tudja észrevenni ami nincs megcsinálva, mindenben a hibát keresi. Sokkal sokkal többet tudnék még ehhez az egészhez írni, de már így is hosszú és nem tudom mit tehetnék.. Annyi lelki sérelmet okozott bennem az évek alatt, amiért egyszer sem kért bocsánatot és természetesnek vette az egészet úgy tett mintha semmi sem történt volna.. Egy lelki roncs lettem miatta, értéktelennek és szerethetetlennek érzem magam. Egyedül annyit tudtam válaszként erre az egészre kicsikarni belőle, hogy “lépjek továb” és “ne keltsek bűntudatot benne”. Segítsetek.. rossz ember lennék, ha kevesebb, mint egy év múlva itthagynám őt és megszakítanám velük a kapcsolatot egy ideig? Úgy érzem mindent megpróbáltam, de nem tudom mit tehetnék. (apukámat nem ismerem)



2019. szept. 1. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy vagy rossz ember.


Már bocsánat, de akkor lennél hülye, ha egy ilyen nő mellett maradsz.

2019. szept. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
87%
Hagyd ott minél hamarabb. Ez elviselhetetlen és embertelen. Nagyon jól teszed ha ott hagyod, kiszakadsz ebből az egészből.
2019. szept. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerezz érettségit,szakmát,barátot,és ha ezek megvannak az új életedbe ne vidd magaddal a szemetet. Néha nehéz elhinnem hogy létezik ilyen szülő...aki a saját nyomorán nem tud felülkerekedni,és értelmet adni annak a szónak ami az egyik legszebb a világon: Édesanya

Csak kitartást és türelmet tudok kívánni Neked,és remélem ezeket a negatív családi élményeket nem viszed tovább a majdani saját családi életedbe.

2019. szept. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%

Nézd meg ezt a videót a youtube-on a mérgező szülőkről:

https://www.youtube.com/watch?v=OXSFuFXWUW8

Feldmár András - Van élet a halál előtt?

2019. szept. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megszakítanám vele a kapcsolatot jó pár évre az biztos! Jót tenne neked mindenképpen. Keresd azoknak a társaságát, akik megbecsülnek, és hagy azokat, akik ilyen szarként kezelnek. Anyukád megbukott anyaságból, emberségből.
2019. szept. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi után keress egy koszt-kvartélyos melót és többé ne nézz efelé a banya felé, csak ezt tudom javasolni, legyél nálam okosabb(ha érdekel, megírom privátban, hogy miért iszom a levét máig).
2019. szept. 2. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
1. Az édesanyád mérgező szülő. Vagy ő is sérült és nagyszülődet utánozza vagy az öregedés/klimax stb. jön ki rajta, ki tudja. 2. Igyekezz minél hamarabb jövedelemben, lakhatásban önállósulni. 3. Ha úgy érzed még azután is évekkel, hogy zavar, akkor keress fel egy pszichoterapeutát. 4. A ne kelts bűntudatot szöveggel azt üzeni, hogy neki kellemetlen a téma, felelősséget érez ÉS hárít.
2019. szept. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még egy év és nagykorú leszel.Addig még bird ki valahogy ,aztán költözz el és szakitsd meg vele a kapcsolatot.
2019. szept. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én gyerekkorom sem volt álomszerű. Közel nem ilyen durván, de voltak hasonló elemek, ami miatt utáltam otthon lenni, alig vártam, hogy nagykorú legyek. Tudatosan kerestem a lehetőséget a költözésre. Ezért aztán férjhez mentem valakihez, akibe beleképzeltem mindazt, amit szerettem volna. Persze, nemsokára megromlott a kapcsolat és válás lett a vége. Most már jól vagyok egy másik férfi mellett. Anyámnak megbocsátottam, mert felnőttként jobban meg tudom érteni, miért viselkedett úgy.
2019. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olvasod e még? hogy döntöttél?
2023. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!