Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám állandóan hívogat és...

Apám állandóan hívogat és mindig mindenbe beleszól, hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

A helyzet az az, hogy én szó szerint "apuci kicsi lánya" vagyok. Miután kiskoromban szétment a család én voltam az egyetlen, aki szóba állt apámmal és aki mindig felvette neki a telefont. A mai napig én vagyok az egyetlen, aki felveszi neki minden nap a telefont. Testvérem mindig is tett magasról a fejére, mert mély nyomot hagyott benne, hogy kiskorában részegen őt is megverte anyám után. Engem kiskoromban se bántott apám. Miután elhagyta őt a családunk az agresszív alkoholista életmódja miatt, lényegesen megváltozott. Régen elszedte a pénzünket, de a család elveszítése után lett munkahelye és anyagilag támogatott minket. Olyan mély nyomot hagyott ez benne, hogy engem addig támogatott anyagilag, amíg el nem kezdtem dolgozni. Ugyanakkor telefonon is folyamatosan szinte minden nap felhív akár többször is egy nap. Hogy őszinte legyek azért sem nyomom ki, mert hálás vagyok neki, amiért a család elveszítése után talpra tudott állni és támogatott minket az iskola elvégzéséig. Sokszor meg is látogat és sütögetünk apámmal vagy főzünk. Árad belőle a boldogság mikor velem lehet.

És akkor most jön az én problémám, hogy mivel már felnőtt nő vagyok és régóta külön élek a családtól, így kicsit már kezdem soknak érezni, hogy mindig hív apám és napi több alkalommal is képes felhívni és elmondani ugyan azt, amit egyszer már elmondott. A beszélgetések nem komoly témák, csak elmondja mit csinált aznap meg hogy épp mit csinál meg hova megy. Mindig mindent tudni akar. A párommal szakítás előtt állunk, de mondani se merem apámnak hogy milyen a kapcsolatunk, mert tuti beleszólna meg okoskodna. Sajnos még mindig "apuci kicsi lányaként" kezel és úgy bánik néha velem, mintha még gyerek lennék. Ha egy napot kihagyok és nem beszélek vele, akkor már úgy kezdi a beszelgetést hogy: " na végre hogy feltudtad venni a telefont". Holott csak nem tudok mindig telefon közelben lenni és ha rá is érek meló meg takarítás-főzés után, akkor nem sok kedvem van cseverészni. Sokszor ha fáradtan veszem fel neki a telót, olyankor megsértődik hogy olyan nem jó a hangom és biztos valami bajom van, közben szimplán csak fáradt vagyok.

Bocsi hogy hosszú lett, de ti a helyemben mit tennétek? Nem akarom megbántani se apám, de nekem tényleg sok már kicsit a napi szintű csevegés és hogy mindnent tudnia kell.



2019. júl. 31. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Arról ugyan nem esett szó, de talán apád egyedül van és csak veled/rajtad tudja kiélni a társas kapcsolati igényét.
2019. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy idö utan, ha hanyagolod akkor el fogja fogadni jobb esetben. En a helyedben elmondanam neki, hogy zavar, hogy minden nap hivogat, meg, hogy, ha törtenik valami, ugyis elmondod neki, de hagyjon elni. Beszeld meg vele, hogy mondjuk hetente egyszer felhivod, vagy megcsörgeted es akkor beszeltek többet. Nekem ugyanez volt es borzasztoan faraszto, csak nekem anyukam volt ilyen. Aztan a fenti modszer segitett.
2019. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: igen egyedül van, de attól még nem szeretnék örök életemben a pótlékja lenni.

Második: köszönöm a válaszod. Talán sikerülni fog.

2019. júl. 31. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig kénytelen vagy megbántani, ugyanis nem te bántod meg, hanem ő bántódik meg. Ez az ő döntése. Neked magadért kell felelősséget vállalnod, és nem vetheted alá a saját életedet egy önellátásra képes felnőtt embernek. Tisztázd vele, hogy beszéltek hetente 2-szer, akkor is lehetőleg te hívod, és érje be annyival.
2019. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alain Delon ***** válasza:
100%
Tedd némára az ő számát. Ki fog csöngeni, de te nem tudsz róla, ha épp nem nézed a telefonod. Én is ezt csináltam pár számmal.
2019. júl. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!