Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Soha nem voltam jó a szüleimne...

Soha nem voltam jó a szüleimnek . Valakivel előfordult még ilyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok!😊Lehet hogy egy kicsit hosszú lesz.Előszőr is leszeretném szögezni hogy nem sajnáltatásból vagy panaszkodásból írok.Kicsi korom óta azt érzem hogy nem vagyok jó a szüleimnek nem olyan a kapcsolatunk mint normális esetben.Soha nem éreztem azt hogy rossz gyerek lettem volna mindig is tisztelet tudó voltam a szüleimet is tisztelem a mai napig annak ellenére hogy ilyenek.Jó tanuló vagyok meg vannak a céljaim hogy egyetemre akarok menni.Nem élek kicsapongó életet nem vagyok az a lázadó kamasz.Elég sok tanulmányi versenyen is voltam soha nem volt értékelve.Én a szüleimtől a 17 évem alatt egyszer sem halottam azt hogy ügyes vagy,büszke vagyok rád,szeretlek,megtudod csinálni vagy ilyesmiket.Nem volt olyan hogy csak oda jött volna meg ölelni.Vagy megkérdezni milyen napom volt.Ha egyszer egyszer volt ilyen akkor is ez csak fájt hogy igen most ezt mondja de holnap úgyan úgy nem fogja.Van egy kisebb testvérem sokszor éreztem azt hogy őt jobban szeretik mert amit én nem kaptam meg a dícséretet ölelést ő megkapta még az én részemet is ebből.A tovább tanulásnak is egy szülő örül hogy egyetemre akar menni a gyereke én megkaptam azt hogy csak a nagyzolásom miatt van ez pedig egyeltalán nem.Egyszer sem vertek meg csak nem éreztem/érzem a szeretetet.Rengetegszer éreztem magam egyedül.De úgy vagyok vele hogy nyílván ezek a dolgok itt fognak maradni mert sokszor fájt látni hogy más megkapja ezt.Anyagi értelemben én is majd nem mindent megkaptam de sokra mentem vele ha nem volt meg az érzelmi háttér.De ez csak egy olyan dolog ami erősebbé tett.A céljaim meg vannak.Amit a szüleimtől nem kapok meg azt a barátaim megadják.És jobb szülő akarok lenni.Ez miatt nagyon önbizalom hiányos lettem de próbálok rajta dolgozni.Van aki hasonló esetben van?
2019. szept. 6. 15:58
 1/9 anonim válasza:
100%
Mindenképp érdemes lenne megpróbálni beszélgetni a szüleiddel. Én is mindig úgy éreztem,hogy engem másképp kezelnek. Én rengeteget segítettem otthon a háztartásban,tőlem el is várták, ha a tesóm véletlenül kivitte a szennyesét maga után,egekig magasztalták. Én dolgoztam gimi mellett, a bátyámnak meg anyám vette a cigijét. Ez csak 1-2 dolog, órákig sorolhatnám. Felnőtt korban mertem megkérdezni, miért volt ez így. Anyukám nem vette észre, hogy ez nekem rossz. Büszke volt,hogy rám lehet számítani mindenben. Ma már úgy gondolom, jobb lett volna annak idején megbeszélnem vele. Akkor nem éreztem volna úgy,hogy én vagyok a házicseléd.
2019. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy kisebb testvérem sokszor éreztem azt hogy őt jobban szeretik mert amit én nem kaptam meg a dícséretet ölelést ő megkapta még az én részemet is ebből."


Előfordul, hogy az egyik szülő nem érzi eléggé sajátjának valamelyik gyerekét, talán a másik szülő tudna erről nyilatkozni, ha eljön az ideje, hogy ennek van-e alapja, vagy nincs. Lényeg, hogy nem te vagy ebben a hibás, hanem a szüleid.

2019. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
16:22 Köszönöm a válaszod.Rengetegszer próbáltam megbeszélni ezt velük de mindig én voltam a rossz hogy ő rájuk hogy merek ilyet mondani.Hogy őket rossz fényben merem feltüntetni.Pedig én csak megakartam beszélni velük de egy idő után már nem kezdtem ebbe bele hagytam.
2019. szept. 6. 17:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Mintha csak én irtam volna.

Nálunk is a hugi volt a kedvence az anyámnak.És ivel ő viselte a kalapot,minden úgy történt ahogy ő akarta.

Édesapámal jó volt a kapcsolatom,sajnos már nem él.Most anya a hugiékkal van,és kijelentette,hogy mivel ők rendezik,az övék lesz a ház és a földek.

Mondtam,hogy nekem nem kell semmi,csak hagyjanak békémet

2019. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En leszek a potmamid es olelgetlek. 34/N
2019. szept. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
edesapad utan, ne ijedj meg jar a koteles resz,
2019. okt. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyukád esetleges végrendelete olyan irányban, hogy csak a húgodra testálja a vagyonát és Téged megfoszt a köteles részről - ebben az értelmezésben megtámadható és biztos, hogy a közjegyző semmisnek fogja tekinteni ezt a részét a végrendeletnek.

Nem lehet az, hogy kamasz korodban sokszor visszafeleseltél a szüleidnek? Aztán elkezdődött közted és köztük a harc, hogy ki fog győzni? Csak kérdezem, de nem állítom!

2019. okt. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Válaszolva a kérdésedre - igen, van ilyen, és nem is gondolnád, mennyire sokan vannak így. Rengeteg ember nem képes megadni azt az érzelmi támogatást (sem) a gyerekének, amire szüksége lenne.

Nagyon jó, hogy ezt megfogalmaztad magadnak!!! Ez azt jelenti, hogy képes vagy kifejezni annak ellenére az érzelmeidet, hogy ezt otthon nem igen tanultad meg. Ezt onnan is feltételezem, hogy te próbáltad megbeszélni, de elutasítást kaptál támadás formájában.

Mintha én írtam volna 4 évvel ez előtt...

Nekem amikor felismertem, hogy nem én vagyok a rossz - ahogy ők mondták -, hanem bennük, nagyon nagy önismereti munka vette kezdetét. Szerintem erre mindenkinek szüksége van. Ahogy szeretetre is. Mindenki megérdemli.

A lélek, az érzelmek rohadt bonyolult dolgok. Bár nem kérdezted, leírom, hogy nekem mi segített.

Kicsi korom óta írtam. Naplót, történeteket. Önbizalomproblémáim, elutasítottságérzésem, szorongásom elől az írásba, könyvekbe menekültem. Azóta is vezetek naplót, és olvasol önismereti könyveket, így sikerül egyre inkább megismernem magam, és a szüleimet is. Anánlom neked a szeretettel sebezve című könyvet! Nagyon jó!


22/L

2019. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Előző vagyok, bocsi az elírásokért, remélem érthető :D
2019. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!