Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám kivételezik a...

Pityu nevű kérdése:

Édesanyám kivételezik a hugommal évek óta, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Részemről már kezd betelni a pohár. Kiskorom óta, anyám kivételezik a hugommal, aki most 13 éves jelenleg. Én a 19.-et töltöm épp.

Minden vitában mellé áll, az ő pártját fogja. Tisztában vagyok vele, hogy nekem is vannak hibáim, de amit művelnek sokszor az már abszúrd. Édesapám reggeltől estig dolgozik, napközben anyámmal veszekszem, este pedig általában elmegyek konditerembe edzeni a barátaimmal. Mire este hazaérek, emeséli ferdítve az aznapi veszekedésünket apámnak, aki nyílván kiakad rám, és tőle is kapom az ívet úgymond.

Épp tavaly végeztem a gimivel, most egy évet dolgozom és mennék egyetemre terveim szerint, ezért van hogy napközben itthon vagyok, és folyamatosan azt kapom anyámtól hogy takarodjak el itthonrol, ne az ő pénzüket éljem fel, mert ök nem tudnak etartani.

Nagyon ritkán kérek tőlük 1-2 ezret max hétvégékre, de ez is kb 2 hónaponta egyszer fordul elő.

Évek óta én fizetem a ruháim, a szórakozásom, van hogy a kajám is, a zsebpénzemből és a suli melletti munkából.


Húgom irigykedve nem osztja meg velem a cuccait, de amint használni akarja az én általam vásárolt dolgokat, màr anyám közénk áll hogy adjam csam oda neki mindenem stb..


Mindig megvédte, sosem tudtam a hugommal egy értelmes vitát sem folytatni, mert anyám odaállt mellé.


Még egy példa: Testvérem kapott egy 100-200 ezres számítógépet születésnapjára, míg én minden évben max 15-20 ezer forint zsebpénzt kaptam ilyenkor.

Nagyon nem egyenlően kezel minket.



2019. szept. 7. 15:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt akár én is kiírhattam volna, ugyanez volt a szitu nálunk is: 6 év korkülönbség, lányok mindketten, én az idősebb. Anyám elvtelenül mindig csak a hugomat védte. Apám hiába próbált volna objektív maradni, ő már anyám tálalásában kapta az infókat, és mindig én voltam a kibírhatatlan. Ugyanúgy megkaptam, hogy a család "kárára" tanulok tovább. (Ami arról szólt, hogy volt állásom, és amellett végeztem levelezőn a számviteli főiskolát).

Diploma után száz kilométerre költöztem, férjhez mentem. Maradjunk annyiban, hogy a hugom 2500 km-ről hamarabb hazamegy hozzájuk látogatóba, mint én. De ez mindennek az egyenes következménye.

2019. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én hallottam olyat, hogy amit a nagyobbik gyerek nagyon nehezen harcol ki, azt a kisebbik gyerek már sokkal könnyebben megkapja.


Na, szal, az van, hogy igyekezz minél hamarabb lelécelni otthonról, munkásszállók nem tudom, milyenek; meg ha pl haveroddal összeállsz, akkor hátha tudtok úgy 2-3-4-en albérletet is fizetni. Szóval költözés. Jobb lesz neked nélkülük. Főjenek csak nyugodtan a saját mérgükben, de nélküled. Nem kell , hogy közötök legyen egymáshoz, hagyd őket, maradjanak csak maguknak. Viszont, ha fateroddal jó a viszonyod, ővele esetleg találkozhatsz. De mondjuk anyád nehogy elkezdjen hisztizni, hogy megcsalja, ezért menjél el oda hozzájuk, és onnantól menjetek el együtt apáddal. Tehát, hogy apád se szívja meg, neki se csináljon belőle hisztit. Hogy lásson titeket együtt elmenni. Meg, ha el vagy hanyagolva, akkor jobb, hogyha te perkálod ki inkább a lakbért, minthogy szívják a véredet. Szóval amint teheted, lépj le, és menj. Egyébként ha most van hely valamelyik barátodnál, akkor esetleg lehet, hogy odaköltözhetnél. Ha jófejek a szülők-nagyszülők. De erre mondjuk nem tudom, mekkora az esély , hogy engedjék az ottaniak, hogy odamenj. De azért van. Vagy pl nemtom, esetleg keressél magadnak párkapcsolatot. És akkor úgyis együtt könnyebb, meg barátnődékhez csak jobban megengedik, hogy odaköltözz. De azért tényleg szeressed, tehát ne ez legyen az első szempont, tehát kihasználásba ne menjen át, majd tényleg törődj vele, majd a jövendőbeli társaddal.

2019. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Szerintem nem számít mennyivel vagy idősebb ilyen szinten akkor se kéne kivételezzenek a húgoddal.

Nekem az jutott eszembe, hogy az én háziorvosom mikor megtudta, hogy apukám szokott velem veszekedni és, hogy pánikbeteg lettem miatta, rögtön segíteni akart, és mondta, ha nem javul a helyzet szól a családsegítőknek.

Nos nekem nagyon kedves, törődő háziorvosom van de a családsegítőkig nem akartam, hogy eldurvuljon a helyzet, de te is kérhetnél tanácsot mondjuk az orvosodtól. Lehet elküld szakemberhez(pszichológushoz akár) és talán a szakember ha beszél a szüleiddel, hogy ez mennyire rosszul esik neked lehet rá hallgatnak a szüleid.

De előbb próbálj meg te velük beszélni szerintem is.

2019. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!