Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám nem tudja mit...

Édesanyám nem tudja mit tehetne. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Édesanyámmal elég nagy dilemmában vagyunk. Én 19 éves vagyok,a bátyám 22. Szóval,édesanyám szeretné,ha a bátyám már kirepülne úgymond a családi fészekből. Sokat olvasgattunk ezzel kapcsolatban,hogy mikor jön el ez az idő,vagy mikor ideális. A testvérem nem nagyon segít itthon semmit,mindent mi csinálunk meg helyette is,hiába kérleljük vagy fél munkát végez vagy annyit sem. Kb másfél éve saját keresete van,amiből meg tudna élni külön is. Édesanyám már célózgat rá,sőt egy nagyobb vita után mondta is neki hogy költözzön el. A bátyámnak elég sok "problémája" van,azt állitja magáról hogy depressziós,de a depressziós ember nem ilyen. Pszichológusra sem akar költeni,de egyébként egy jó kedélyű "gyerek". Igazából 4 éve volt egy 4 éves kapcsolata ami eléggé megviselte,aztán pedig akiknél próbálkozott nem igazán jött össze neki,így el is ment a kedve és már barátnőt sem keres.


Mikor édesanyám megemlítette neki hogy akkor költözzön el,azt mondta hogy emberek azért szoktak elköltözni otthonról mert van rá okuk. Pl.:házasság,barátnő,új munkahely,stb..

Félre ne értsétek édesanyám nem akarja innen kidobni minden nélkül mert igazából addig maradhat amíg csak lehet,de mégsem tudjuk mikor lesz az az ideális kor hogy már esetleg ő összepakol,és megy.


Szeretném,ha leírnátok a véleményeteket,előre is köszönöm.:)



2019. aug. 8. 23:11
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%

23 éves vagyok, és nem vagyok megbántva. De olvasd már el, mit írtál...


"Édesanyám már célózgat rá,sőt egy nagyobb vita után mondta is neki hogy költözzön el."


"Félre ne értsétek édesanyám nem akarja innen kidobni minden nélkül mert igazából addig maradhat amíg csak lehet"


Aha, lóphszt... Ellentmondások tömkelege van itt.

2019. aug. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
95%

én soha nem használom az édesanya szót, hanem anya, anyám.


nem hiszen, hogy emiatt rossz ember lennék, egész egyszerűen az aktív szókincsemnek sosem volt az édesanyám szó része.


és hívhatod anyádat akármilyen mézesmázos szavakkal, attól a családod nem lesz jobban funkcionáló, mint jelenleg.


19 vagy, készülj, max. 3 év, és te is csomagolhatsz.

2019. aug. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

Na második kérdező!

Igen, nagyon is szeretjük a bátyámat.

És nem,nem depressziós, a depressziós ember nem nevetgél meg poénkodik egésznap és hagy ne soroljam. Tudooom,most jön az hogy ezzel leplezi. :D nem,nem az hidd el.

Elég depressziós emberrel talalkoztam akikről ténylegesen megállapították hogy azok és ő nem olyan. Persze,több típusai is vannak ez lenne a következő amit felhoznátok.

Egyszerűen csak nincs barátnője,ezért gondolja magát annak.

Egyébként se az anyagi helyzetünkről nem irtam semmit,se a házról,szoval ezt nem is tudhatod olyanról meg ne írj amiről fogalmad sincs. :)

2019. aug. 8. 23:21
 4/42 A kérdező kommentje:

Kedves 4 es!

Nyilván próbálja arra nevelni hogy lassan ki kell repülni. De nem akarja kidobni minden nélkül az utcára. Ez nem ellentmondás szerintem.

2019. aug. 8. 23:23
 5/42 anonim ***** válasza:
95%

Hát nekem is az az érzésem a leírtak alapján, hogy ti meg akartok szabadulni a bátyótól, pedig talán egyszerűbb lenne őszintén elbeszélgetni vele és a problémákat közösen megoldani, nem pedig kiönteni a gyereket a fürdővízzel együtt...!


Azért gondolj már bele kérdező, hogy mit érezhet az a 22 éves gyerek, hogy a saját családja meg akar tőle szabadulni - én is depis lennék a helyében...!


Egy gyerek 50 évesen is az anyja gyermeke marad és a kirepülés pedig nincs korhoz kötve és jó esetben a gyermek maga dönti el, hogy mikor akar kirepülni s nem kidobják....

2019. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Kedves 5 ös!

Attól mert nem a szókincsed része,esetleg anyukád vagy hasonló. Soha nem mondanám így egy teljesen ismeretlen anonim embernek hogy anyád,de hát na..

2019. aug. 8. 23:25
 7/42 A kérdező kommentje:

Kedves 8as!

Végre nem egy annyira bántó válasz,ezt köszönöm!

Nem akarunk tőle megszabadulni ezt minden ezt olvasónak mondom. Egész egyszerűen egy dologra voltam kiváncsi. Mikor repül ki egy gyerek otthonról.

2019. aug. 8. 23:27
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

"Egész egyszerűen egy dologra voltam kíváncsi. Mikor repül ki egy gyerek otthonról."


Leírtam: amikor akar.

2019. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
96%

repülj vele, kérdező.


mindjárt 20 vagy, miért vagy még anyád nyakán?


kicsit képzeld magad a tesód helyébe, csak 3 évvel idősebb nálad...


és mondom készülj, valszeg anyád téged is le akar pattintani hamarosan, amilyen elszállt albérleti árak vannak, és nuku bérlakásrendszer, így kezdhetsz gyűjteni, h. ne a híd alá kelljen menned.


ha anyád téged nem akar 3 éven belül kivágni, úgy kettős mércét alkalmaz, és kivételezik veled.

2019. aug. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként én nem értem, hogy ha van saját keresete a bátyónak, akkor anyukádnak még jól is jöhetne, hiszen sokkal könnyebb egy lakást fenntartani, ha nem egy embernek kell és így a tagok zsebében is több marad - ez egyszerű matematika.


Szóval nem értem, hogy miért lenne ennyire jó, ha elköltözne.

2019. aug. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!