Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőktől való elköltözés...

Szülőktől való elköltözés után (albérlet) kulcsot kérnek a lakáshoz. Másnál is így van?

Figyelt kérdés
Ugyan abban a városban vagyok, de a biztonság kedvéért kérnek egy kulcsot. Ha bármi van. Én nem szeretném ezt, hogy bármikor bejöhessenek. Ha nem vagyok itthon nem jönnének, de ha tegyük fel nővel lennék (jelenleg nincs) akkor mekkora nyugtom lenne? Én látom rosszul a dolgokat? Nálatok hogy van ez?

2019. szept. 8. 08:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

vettem egy ilyen kulcs széfet, amibe egy pótkulcsot raktam, titkos helyen


megmondtam nekik, hogy ott van a kulcs, ha gáz lenne, telefon, és megadom a kódot a széfhez


de csak úgy kulcsot biztos hogy nem adnék senkibek

2019. szept. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ilyesmit vettem, csak olcsóbban, ha meg is kell adnom a kódot, utána megváltoztatom

2019. szept. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Komoly gyógyszereket szedek, ezért kér ek első sorban. Ha baj van (rosszul vagyok, külföldön vagyok és valamiért be kell menni). Megbeszéltem velük. Nagyjából sikerült is rendesen. Köszönöm mindenkinek!
2019. szept. 8. 09:33
 14/24 anonim ***** válasza:
84%
A tulajdonos adott neked tobb kulcsot? Vagy Te masoltal? Nem tudom, h a tulaj mit szól hozza, megkerdezted, h odaadhatod-e egy harmadik szemelynek? Sajat lakas eseteben oke a dolog, de alberletnel...
2019. szept. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem testvéremnek van kulcsa, bár saját lakás, mert ő szokott vigyázni a macskámra, ha vagyok valahol. Nekem is van hozzá. De csak úgy egy szó nélkül még akkor sem megyünk át egymáshoz, ha tudjuk, hogy nincs otthon, mindig szólunk / kérjük a másikat.
2019. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szeretnél adni, akkor nem adsz.

Helyesen: ugyanabban.

2019. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Albérletben élek, van kulcsuk, de sosem jönnek kérdezés nélkül. Szerintem ez pusztán megbeszélés alapja. Ha úgy gondolod, nem bízhatsz meg bennük ilyen téren, akkor ne adj kulcsot.
2019. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Esetleg pótkulcsot csináltass, az tényleg hasznos tud lenni.


Ha esetleg van ott állat vagy növény, vagy valami, akkor odaadhatod, ha huzamosabb időre elmész, amúgy ne.

2019. szept. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A mi alberletunkhoz csak nekunk van kulcsunk.

2 kulcsot kaptunk es szerintem nem is adhatunk kulcsot olyannak aki nem itt lakik. Meg kellett mondani ki lakik a lakasban.

Te ismered a szuleidet hogy jonnenek e gyakran rendezkedni vagy tenyleg csak szukseg esetere kell nekik ha pl elmentel valahova, otthon hagytal valamit es utanadhozzak a lakasodbol.

2019. szept. 9. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"Komoly gyógyszereket szedek, ezért kér ek első sorban. Ha baj van (rosszul vagyok,..."


Csak nehogy az legyen belőle, hogy akkor majd ha nem veszed fel a telefont, mert épp egy kedves lányt fűzöl, vagy mókáztok, esetleg az előző napi bulit akarok tök másnaposként kiheverni, ők meg pusztán "azt hittem , baj van" alapon rád rontanak :D :D :D

2019. szept. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!