Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadtathatnám el az...

Hogy fogadtathatnám el az anyámmal, hogy amiért ő a pirosat szereti, én szerethetem a zöldet?

Figyelt kérdés

Nyilván nem ennyire "elvontan" gondolom, hanem hogyha az ő véleménye más, attól még az enyém is lehet jó. Napi-heti szintű vitáink vannak emiatt. Pl. ő imád főzni, naponta háromfogásos vacsorát készít, régen amikor otthon laktam, akkoris reggelire kétfajta tojás, bundás kenyér, pirítós, tejberizs, turmix és ez csak egy sima reggeli volt. Én nem szeretek főzni, itthon szinte csak olyan kaják vannak, amit ki kell bontani és ehetem, mert mindig máshol eszem. Ő ezt nem érti meg, és folyton hallgatom, miért nem főzök...


Ugyanez van a vezetéssel, ő nem szeret vezetni, én minek ülök mindig kocsiba. Szerinte online vásárolni még mindig veszélyes, mert "ellopják a pénzünk", hiába mondom, hogy egy Zara, vagy Farfetch világhírű cég, nem fogják kockáztatni a működésüket pár potya ezresért. Szóval bármi van, szentül hiszi, hogy az ő véleménye a jó, és más nem is lehet. Ráadásul nem is idős, 43 éves.


2019. szept. 12. 12:42
 1/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
67%

Abban igaza van, hogy érdemes megtanulni főzni. A kibontható műanyag vackokban nem sok vitamin van, illetve ki tudja mi van benne.


A másik kettőbe nehezen fogod meggyőzni, ha egyszer fafejű.

2019. szept. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem "műanyag" kaják vannak itthon, hanem pl joghurt, müzli, granola. Mirelitet pl egyáltalán nem eszem, ezek is csak "vészhelyzet" esetére, ha reggel nagyon éhes lennék, vagy ilyesmi. Figyelek az étkezéseimre, meg arra is, hogy mit/hol/hogyan eszek.


Tudok főzni amúgy, de nem szeretek, és jelenleg feleslegesnek is érzem, hogy egymagamra főzőcskézzek minden nap, amikor sokszor reggel 7-8-tól este 9-10-ig odavagyok.

2019. szept. 12. 12:52
 3/9 kovpet ***** válasza:
74%

Nincs benne valami sok empátia ezek szerint és fél az ismeretlentől. Van ilyen.

A netes vásárlást esetleg megmutathatnád neki és akkor talán nem lesz olyan ismeretlen és félelmetes dolog, főleg egy virtuális társkártyával, amin csak annyit tart, amennyi épp kell a vásárláshoz.

2019. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy meg tud változni.Ez van az én anyámmal is.Meggyőződése,hogy amit ő csinál csak az és úgy van jól.Én már nem is próbálom meggyőzni az ellenkezőjéről,meghallgatom a mit mond és csinálom ahogy jónak látom.
2019. szept. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele elfogadtatni. Csak közölni kell, hogy rendben, te így csinálod, én meg így, nem vagyunk egyformák. Majd megszokja.
2019. szept. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem kell vele közölni, mit hoygan csinálsz, akkor nincs belöle vita.

MEgváltoztatni, elfogadtatni nem tudod vele soha, ezért jobb minél kevesebb dolgot mondani neki.

2019. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is közel 43 vagyok (igaz, F) de mintha nagyanyámrol írnál...
2019. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát,majd megszokja,hogy te szeretsz vezetni,online vásárolni,de nem szeretsz főzni.
2019. szept. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy hagyd őt, hadd érezze, igaza van! Te pedig kerüld a vitatkozásra okot adó témákat!


Ő már ilyen, nem fog változni. Így hát marad lehetőségnek a békességre való törekvés...

2019. szept. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!