Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért lehetek ilyen érzéketlen...

Miért lehetek ilyen érzéketlen minden rokonnal? Miért nem szerethetem a szokásos pofaviziteket? Ti mit gondoltok ezekről?

Figyelt kérdés
Távolságtartó vagyok velük. Éltem már át egy pár halálozást, azok mégsem hatottak meg egy kicsit sem. Akár közeli, akár távoli rokonról van szó, mindenkivel így vagyok. Ellenben volt olyan, hogy egyik haverom egyik rokona halt meg és ott a temetésen rosszul éreztem magamat. Volt olyan is, hogy egy számomra kicsit közeli tanárom 1 évnyi ismeretség után halt meg. És sokat erőltették nekem kicsiként a rokonokat, voltak cseszegetések is, mert mondjuk nem tudok megenni sok kaját, mert akkor mehetnék is a sürgősségire meg leginkább csak pofavizit volt velük, én pedig sosem szerettem ezt és az erőltetett beszélgetéseket.

2018. júl. 17. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen vagyok, de nem érdekel, mi erről rokonok, ismerősök véleménye.
2018. júl. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én is így vagyok vele. nem érdekel mit gondolnak róla és nem is próbálom erőltetni hogy megfeleljek nekik.
2018. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Én őszintén szólva nem értem, miért kivételezik bárki is a rokonaival csak azért, mert rokonok. Nekem az ember az ember, ha jó ember és/vagy jól kijövünk egymással, ezáltal fontos számomra, akkor az életem része, de ha valami szar alak vagy épp olyan ember, akivel nem tudunk közös nevezőre jutni, akkor egész biztosan nem fogok vele csak azért kapcsolatban maradni, "mert rokon". Szerencsére a megfelelési kényszert már nagyon rég kinőttem, így nem jelent semmiféle problémát.
2018. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok megfelelési kényszerben miattuk, sőt a kapcsolatot sem tartom senkivel sem, amióta elköltöztem. Csak amikor hazalátogatok, akkor a szüleim mondogatják az ilyen dolgokat, engem meg látványosan nem érdekel. Most haldoklik az egyik rokon és kíváncsi vagyok, hogy miért lehetek ilyen.
2018. júl. 17. 18:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, 3. kommentelő! Én sajnos olyan vagyok, hogy egyből elutasítok bármiféle programot, ha jópofizni kell a rokonokkal. A szüleim és a tesóim tudják, hogy milyen vagyok.
2018. júl. 17. 18:25
 6/7 anonim válasza:
80%
Engem is mindig leszólnak, mert nem szeretek menni rokonokhoz és nem is szoktam, sőt, ha ide jön valaki azt sem szeretem, ezért megkapom, hogy antiszoc vagyok, ami nem igaz, csak nem érdekelnek a rokonok, alig ismerem őket és közös témánk sincs.
2018. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az idősebb generációban még az él hogy csak a vér számít, és a vér a minden, és valaki bármekkora se*fej lehet ha rokon mindent el KELL nézni neki, MEG KELL bocsátani neki, és KÖTELEZŐEN tartani a kapcsolatot velük. Legnagyobb hülyeség ék tartom, ha valaki f..sz, nem fogom vele tartani a kapcsolatot lehet akármilyen rokon. Mi is csak egyszer élünk, és nem akarom olyanok társaságában akikkel nem érzem jól magam.
2018. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!