Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy szerethetem a párom...

Hogy szerethetem a párom anyját így és az apját a pokolba kívánnám néha?

Figyelt kérdés
Anyósom rettentő jólelkű, adakozó, szerethető és tiszteletreméltó asszony, aki sokat szenvedett, mig elért ide, ahol most áll. A férje viszont egy nagyon tanulatlan, viszont családfenntartó munkás ember, aki ha csak hozzám szól érezteti, hogy valamiért nem kedvel. A párom anyukája viszont állandóan azt érezteti, hogy mennyire örül, hogy megtaláltam a fiát. Van a páromnak egy kishuga, aki most 5 éves és rettentően szeret engem. Úgygondolom, hogy nem túlzás azt mondani, hogy amikor hazajövök és meglátogatom, akkor még a velem együtt érkező bátyust sem veszi annyira figyelembe, mint engem, pedig nem vagyok egy nagy gyerekfan, csak ha nagyon megszeretek valakit, na őt megszerettem, szivemhez nőtt és nyaranta én is vagyok vele állandóan. De Apósom irányából egyre jobban érzem azt, hogy valamiért nem kedvel. A kérdés tulajdonképp irónikus is, hisz ti, válaszolók, nem láthattok bele a helyzetbe és érzésekről sem tudtok beszélni, de lehet, hogy csak ki kellett írnom magamból a feszültséget.

2015. jún. 1. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teszel nagy ívben apósra. Nem érdemli meg, hogy rosszul érezd magad miatta.
2015. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, h ő egyszerűen csak ilyen "fajta"? Másokkal is így bánik talán, van olyan, aki nem tudja kimutatni, mit érez. De ha konkrétan ellened tesz vagy mond dolgokat, az sem biztos, h mindig így lesz, és csak idő kell neki oldódni. Ha te nem tettél semmi rosszat, akkor ne rágd magad ezen.
2015. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lassan két és fél éve vagyok szinte állandó jelleggel, főleg nyáron ott. Nem viselkedett mindig így, viszont nem tudok semmi olyan dologról, amitől kinézne magának. A barátom véleménye az, hogy nehlz természet és olyan mint egy kis gyerek és lehet, hogy meg is sértődött rám valamire, amit én nem vettem észre. Mert érzékeny a viccekre, viszont rengeteg családi haragot halmozott már fel magának, mert neki olyan viccei vannak, amit sokszor évekig magyarázták a rokonjaiknak, hogy nem úgy értették. Sajnálom, hogy ilyen, de olyan feszültségben vagyok, ha a közelemben van mostmár..
2015. jún. 1. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg nem foglalkozni az apóssal, inkább élvezd azt, hogy anyósod és a párod húga mennyire kedvelnek. Nem kell mindenkinek megfelelni(és nem is lehet).
2015. jún. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kerdezz ra, beszeld meg az apossal!
2015. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A barátod szülei neked nem anyósod-apósod.


A -tiszteletbeli- apósod nem nem kedvel, egyszerűen és jogosan nem tekint családtagnak. Lehet szépíteni akárhogy, de ez tény, ahogy írod, hogy a 'barátod" szülei.

Nem is sértődhetsz meg rajta. Az "anyósod" se más miatt örül, csak azért, hogy a fia kevesebb kockázatot vállal egy állandó kapcsolattal, mint változó partnerekkel. És költenie sem kell a partnerkeresésekre, ott vagy te ingyen. Bocs.

2015. jún. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Süt rólad a rosszindulat, pedig úgy érzem, hogy ennél nevetségesebb és megszólalandóbb kérdéseket tesznek fel mások.


Kinek érzed magad te, hogy egy ennyi információból álló kis kérdésre ilyen kaliberű választ adj?

Érzed az ingert és ezáltal az idegrendszered arra késztet, hogy igazságosztó képében leszóld a kérdezőket, akik csak kérdéseikre akarják megkapni a választ?


Remélem elgondolkodsz ezeken a kérdéseken, még ha annyi ideig is, amig elolvasod, ha elolvasod.

2015. jún. 15. 15:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező; nem tudom, miért nézed a valóságot rosszindulatnak.

Persze, talán elképzelhető, de az igazság, a tények akkor az azok, ha nem hízelgőek.

Igen, ez a kérdés is egyike az indokolatlan kérdéseknek. És igen, a válasz is csak azokból a tényekből adható, amiket a kérdező megad; jelen esetben az eredeti kérdésben még talán félre is vezettél minket, hiszen először anyós-apóst írtál, pedig nem vagy meny. Csak te viselkedsz úgy, gondolom úgy érzed. Igazából szerintem magad is félrevezeted.

A párod családja felől a te jogi-morális státuszod nem azonos a magad által megítéltnek; ez van.

2015. jún. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!