Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan nyerhetném vissza a...

Hogyan nyerhetném vissza a bizalmukat?

Figyelt kérdés
Titkolt (súlyos) depresszióm volt. Öngyilkossági kísérletet követtem el, azóta nem mernek egyedül hagyni. Pedig még ígértem nekik hogy soha többé nem vagdosom magam. Azóta meg is bántam amit tettem. (komolyan!)

2019. szept. 16. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd az idő megoldja. Próbálj nem célozni rá, hogy hagyjanak egyedül. Ha nem feszegeted akkor leülepszik.
2019. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az idő megoldja, addig is legyél türelmes.
2019. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

Hogy mondod? Hogy TE hogyan nyehetnéd vissza a bizalmukat? Kiknek? Akik miatt olyan állapotba kerültél, hogy nem láttál más kiutat, mint az öngyilkosság?


Figyelj, Kiscsillag (így hívott engem mindig egy ember, ha nagyon kedves akart lenni hozzám - hátha neked is segít): fordítva ülsz a lovon. Ők azok, akik a te bizalmadat kell, hogy elnyerjék, és nem kell biznygatnod nekik semmit. Egy súlyos állapotban levő ember nem felelős a tetteiért, de az igen, aki oda taposta. Úgyhogy élj csak, ahogyan akarsz, ne bizonygass semmit, és aki veled kapcsolatban sáros, és tudja, hogy az, az majd előbb-utóbb bocsánatot kér tőled. Ha nem jön rá egész életében, hogy sáros, és miben és mennyiben ártott neked, akkor maradjon rajta a sár. Ne törődj vele.


Ps: a valódi súlyos és mély depressziót nem lehet eltitkolni. Semmivel. Nagyon-nagyon érzéketlen az a világ, az a szonszéd, az a terapeuta, az a munkáltató, az a diáktárs, tanár, szülő stb-stb., aki nem akar látni - azaz nem látja, hogy mekkora baj van. Az öngyilkosságnak pedig mindig-mindig vannak előznényei.


Ne vádold magad. Nem a te hibád volt, és nem te vagy a hibás. Mások a hibások, nem te.

2019. szept. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Hogyan lehet eltitkolni egy depressziót?Úgy látszik a család nem igazán figyel rád.
2019. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
3-as Kiscsillag! Hol lattad kifejtve, hogy mitol volt olyan allapotban a kerdezo???
2019. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

(Off jön) #3-ról eszembe jutott,hogy szólitottam én is márkapok valakit kiscsillagnak. De azért mert azt hitte,hogy ő a világon az egyetlen próblémás ember és azt hitte,hogy ő egy szent, mindenki ellene van stb. Öngyilkos akart lenni, én meg észre vettem. Elmondtam neki szépen a véleményem, és,hogy ott vagyok ha segítség kell. Továbbra is játszodta a mártírt,de az ujját nem mozdította volna,hogy jobb legyen a helyzete. Egyszer felmérgelődtem és a kiscsillag elnevezéssel együtt a szemébe vágtam az igazságot. Azután elkezdett járni szakemberhez és jobban lett. Ez csak egy zárójel volt,hogy én pl. cseppet sem kedvességből kiscsillagozok le valakit:))


Az előttem levők már elmodták. Keresd a társaságukat, ne taszítsd el őket magadtól.

2019. szept. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!