Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szörnyem érzem magam egy...

Szörnyem érzem magam egy majdnem bekövetkezett baleset miatt?

Figyelt kérdés

Szóval a sztorihoz hozzátartozik, hogy a környéken mostanában rengetegen haltak meg, főleg motoros balesetben...

Gyerekkori ismerősömet ma temették el, a hírekben is benne volt.


És kölcsönkértem fateromtól a motorját, nekem nemrégóta van jogsim és 3-4x mentem eddig vele.. Sok technikai videót néztem, meg már 10 éve motorozgatok kis köbcentis járgányokkal...

Viszont ez más, mert ez eléggé nagy teljesítményű... Faterom rengeteget dolgozott érte, hogy ez meglegyen neki.. Mi minden szabályt betartva közlekedünk, próbálunk nagyon figyelni, leginkább a sok haláleset miatt mostanában, meg amúgy is nagyon veszélyes...


És a mai szituáció: öcsém mögött elmaradtam, lemaradtam, és ezmiatt picit kapkodni kezdtem... volt egy kereszteződés, ahol nekem volt elsőbbségem, de láttam hogy a teherautós paraszt nagyon ideges, szinte siettett... már nagyon fordulna be, mert folyamatosan lendületbe van az autója... rádudálok, fordulok be, és végig a se*g*emben van, amire én ideges is lettem, és picit több gázt húztam a kanyarban, tényleg nagyon picit, és ilyen csúszós fehér kövesút van ott, meg sok kavics is...


a lényeg, hogy megcsúszott a hátsó kerék oldalirányba, de nagyon durván... egyből éreztem a helyzet komolyságát, mert lef0*stam volna a bokámat, a szituációt az mentette meg, hogy letettem a lábam a kövesre, rúgtam, és visszaálltam egyenesbe...

egy hajszálon múlott hogy 20-25 km/h körül / alatt eldobjam, elcsússzunk és ennyivel már elég durván össze is lehet törni a motort.


Nagyobb sebességnél ha ilyen történik, nem mentem meg...


úgy bef**stam igazából, és nagyon meg is ijedtem... még mindig lelkiismeret furdalásom van...hogy mondtam volna meg itthon, faterom szemébe, hogy összetörtem... amikor ő is elmegy a wc-re mielőtt elmegyünk, olyan ideges, annyira félt bennünket, meg rengeteg a tragédia is mostanság...


én is annyira megijedtem, hogy arra gondoltam, többet nem is nagyon ülök rá, hiába imádom én is motrozni, egyszerűen túl veszélyes


a véleményeteket szeretném, illetve ti mit tennétek?

itthon meg sem mertem mondani, nem is fogom, tesóm csak letolna nagyon, fölöslegesen stresszt sem akarok okozni, de valakinek a véleményére szükségem van


2019. szept. 17. 19:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

En 17 eves vagyok, nyar ota kozlekedem egy 125ccs motorral. Elotte robogoval jartam, ott estem parszor, megcsusztam a homokon, saron, vagy epp egy katyut nem lattam.

A mostani esetnel is ez volt, vizes aszfalton probaltam kikerulni az elottem befekezo autot( nem tudtam volna megallni), de ugye az eso miatt esvagy a kavicsok miatt kicsuszott a kerekem. 40-50km/hval mentem. A motor raesett a labamra, de olyan szerencsem volt, hogy nem tort el, csak megzuzodott es a motornak sem lett, csak feluleti baja.

Na nem mondom utana az elso par alkalommal nem f*stam. Olyan kovetesi tavolsagokat tartottam, hogy nacsak. Nem is beszelve arrol, mikor eso is esett. Egy honapra ra mar szinte ugyanugy kozlekedtem, csak talan picit jobban figyeltem, hogy ki ne csusszon a kerek.

Erdekes, hogy eloszor en is a motort feltettem. Most kaptam szinte ujonnan. Csak ezutan a labamat.

Nekem nem volt opcio, hogy tobbe nem kozlekedem motorral. Ez is benne van a pakliban, en igy indultam neki. Ez nagyon szerencsejatek. Peldaul 200-nal mar rajtad semennyire nem mulik. Ha kiszalad eled egy oz, kutya, kifordul valami baromallat, nem fogsz tudni ra reagalni.

Sajnalattal latom, hogy mennyire figyelmetlenek a motorosokkal szemben. Tobbszor szoritottak majdnem le, rengetegszer fordultak ki elem, tobbszor volt, hogy nem is indexeltek mikor lekanyarodtak elottem. Ezekre fokozottan ugyelek. Nem elozok, ha tudom, hogy nem tul messze keresztezodes van. Ha indexel mondjuk jobbra, megall, akkor sem elozom meg, hisz volt mar olyan is, hogy jobbra indexelt a draga, de balra fordult.

Ugy gondolom apukad nem banta volna, ha osszetorod a motort, ha te epsegben vagy! Ezen ne emeszd magad, egy jo figyelmeztetes volt, hogy csak nyugodtan kozlekedj es ne pozitivan allj a tobbi soforhoz, hanem -sajnos- negativan. Ne bizz benne, hogy megall, mert nincs elsobbsege. Mert nem fog. Mert nem latja a motort, a tablat vagy ugy van vele, hogy belefer. (Illetve vannak olyanok is, akik ha latjak, hogy pl lany/no vezet, akkor azt gondoljak, hogy lassan megy vagy kevesbe dinamikusan, jol, hat inkabb nem engedik el.)

Viszont ha te mar nagyon felsz a motoron, akkor erdemes beszerezned mondjuk egy choppert. Azzal nem tudsz tul gyorsan menni, megis megvan a motorozasi feeling.

2019. szept. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 20 éve motorozok, de nem vezetem más motorját. Nem érzem úgy, nem ismerem, és ha valaki összetöri, akkor ha ki is fizetem a javítást, már nem lesz az igazi. Kezdőként főleg! Vegyél egy jó, de nem erőgép és nem gyorsasági motort, és azzal szerezz valódi rutint.
2019. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
En nem vagyok nagy motoros de a férjem az.Habàr nekünk csak robogonk van meg 2 qwad de iszonyat veszélyes.Múlt vasárnap esett el a férjem a b.z. robobogoval.Kiugrott a válla meg lehorzsolta a fél oldalán a bőrt.És még akkor ő megúszta ennyivel.Titokban örülök hogy összetört a motor,így legalább jo ideig nem ül rá.Iszonyat veszélyes ez a motorozas!!😕
2019. szept. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha betartod a szabályokat, mindet, okosan mégy, védőfelszereléssel, akkor is vannak olyan balesetek, amelyek ellen nem tehetsz semmit, mert számtalanszor van olyan, hogy a balesetben a vétlen motoros/autós/bicajos hal meg.


Azt gondolom, hogy ebben a sztoriban a "gyerekkori ismerősömet most temették" a kulcs. Megijedtél, sokkolt a hír - érthető -, a szülőd is téged félt. De nem az a megoldás erre, hogy dunsztba köt téged, feltesz a polcra a kamrába és nem hagy élni. Gyászold meg, és motorozz csak tovább. Ésszel és okosan és nem lesz baj.

2019. szept. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Jsbsnaj válasza:
Én 150nél dobtam majdnem így el
2019. szept. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Hamvas rétihéja ***** válasza:
Motorozz majd csak akkor ha lesz saját motorod. És ha annyira félsz a balesetektől, akkor egyáltalán minek akarsz motorozni?
2019. szept. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Itt a fő gond azzal van, amit sokan figyelmen kívül hagynak: nem tudod a gépet uralni. Sok LE, hirtelen ugrik a gázra, kicsapja a seggét, nehéz is. A motorozást fel kell építeni, mindig csak egy kicsit erősebb gépre ülni és kitapasztalni mindent, amit tud. Ez a majdnem baleset pont ezért volt, mert nem tudtad megtartani rendesen a gépet, reméljük tanulsz belőle.
2019. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!