Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet feldolgozni,...

Hogyan lehet feldolgozni, hogy a gyerekem nem olyan, mint amilyennek elképzeltem?

Figyelt kérdés

Elöljáróban leszögezném, hogy nevelve van, volt és lesz is, így a "nevelni kellett volna" okoskodástól tekintsünk el.


16 éves. Sosem volt egyszerű eset, de kezelhető volt. Amióta középiskolás, borzalom. Semmi nem érdekli a barátain és a pénzen kívül. Diakmunkazik, a fizetését 2 nap alatt elkölti- hamburgerre és cigire. Újabban hétvégente iszik is. Visszabeszél, nem fogad szot, a szobája koszos, rendetlen, penészes ételmaradek, koszos és tiszta ruha a padlón, stb. A ruháit elcserelgeti, a dolgaira nem figyel, nem vigyáz. A telefonját pl kevesebb mint egy hét alatt összetörte.... Hétvégén úgy jött haza, hogy a nyaka hatalmas foltokban ki volt szívva....

Tipikus tinipitsa, akit kb mindenki utál. Hogy őszinte legyek, én magam is. Konkrétan hol a sírás, hol az agyvérzés kerülget amiatt, hogy ilyen lett a gyerekem. Nem így neveltem. Van más is iylen helyzetben? A nevelési tanácsadónk szerint nem egyedi eset, valamilyen szinten normális a kamasz lázadás, merthoyg szerinte ez az.....


2019. szept. 18. 07:24
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is kamasz lázadás, le fog nyugodni. Olyat viszont ne mondj, hogy utálod. Sosem fog megbízni benned.
2019. szept. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonymousreview60 ***** válasza:
20%
A lány az átlagosnál alig zűrösebb kamasz. Persze, hogy ennyire érdekli a pénz és diákmunkázik, mert ki akar próbálni dolgokat és nem akarja, hogy beleszólj. Nagyon helyes, ha ki volt szívva a nyaka! 1-2 doboz óvszert adjál neki, és igyekezz a bizalmi viszonyt fenntartani!
2019. szept. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Félreérthető voltam. Nem utalom a gyerekemet. Ezt a stílust utalom, ahogy szerintem mindenki más is.
2019. szept. 18. 08:00
 4/47 A kérdező kommentje:

Neldom!


Nem tudom. Azt igen, hogy védekezik.

2019. szept. 18. 08:02
 5/47 A kérdező kommentje:

Anonymous!


Ezen a téren, mármint a védekezés téren komoly, de ettől függetlenül egyáltalán nem tetszik, hogy ki van szívva a nyaka.

2019. szept. 18. 08:03
 6/47 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon helyes, hogy ki volt szívva a nyaka?

Én is fiatal vagyok, de szerintem a nyakkiszívás roh@dtul gáz és undorító 🤢.

Bár ez csak az én véleményem, pedig nekem is van barátom és kicsit idősebb is vagyok mint a lány. Na mindegy.


Nem feltétlenül egyedi eset.

Lázad, feszegeti a határokat.

Becsülendő, hogy dolgozik suli mellet, tulajdonképpen az ő pénze, arra költi, amire akarja, de azért egy ekkora lánynak tudni kéne, hogy nem "kéne így szórni a pénzt.

Ismerek egy(csak) két évvel idősebb lányt, aki szintén diákmunkázik és fizetéskor mindig elszórják a pénzt a barátjával, meg egy hét alatt eltapsol 80.000 forintot.

Egyszer, amikor nyugodt, akkor ülj le vele beszélgetni..

A szobájába véletlenül se takaríts..

Majd ha valakit netalántán fel akarna vinni, talán észbe kap, mert azért kupis szobába senkit sem mernék felvinni.

2019. szept. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
51%
Én is voltam tini. El mentem diszkóba, előtte át surrantam a barátnőmhöz, jól kifestettem magam, mini szoknya, stb. Jó volt a buli, ittunk, cigiztünk. Mikor haza értem, később mint ameddig el engedtek, apám az asztalnál ülve várt rám. Beléptem megkérdezte hány óra van és hogy nézek ki, majd lekevert egy büdös pofont és el küldött aludni. Nem mondom hogy utána szent voltam, de tudtam a határt. Tanultam, dolgoztam és tiszteltem/tisztelem a szüleim. Lehet neki is hiányzik egy apai pofon
2019. szept. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

6!


Próbáltam már a beszélgetést, nem is egyszer. Nem használ. Azt is tudom, hogy az o pénze, nem oszthatom be helyette, de borzasztó, hogy így elszórja.

A szobája az ő dolga, ő takarítja, de bármikor kérhet segítséget hozza. Nem teszi. Amikor nagyon elszáll az agyam az állapota miatt, akkor szolok, hogy tegye rendbe. Olyankor jön a mindjárt, majd holnap, most nem érek rá és az én szobam, mint kifogás, nálam meg a ha nem csinálod meg ma, holnap nem mész sehova. Amúgy simán felviszi a barátait, nem érdekli, állítása szerint a tobbieknel is igy nez ki a szoba.


7!

Időben jár haza, azzal nincs gond. Pofozni pedig nem fogom. Nem az a cél, hogy féljen, hanem az, hogy megértse, nem jó amit csinál.

2019. szept. 18. 08:15
 9/47 anonim ***** válasza:
71%

Azért az szép, ha a többieknél is így néz ki.

Nekem sem csilli Villi a szobám,időnként én is széjjel hagyok dolgokat.

Nem tudom, később megjön - e az esze, de ez a pénz szórás, nagyon nem jó.

Persze, jó dolog, ha tud magának venni ezt azt, vagy nem tőled kér szórakozásra, vagy amit szeretne, de lehet, ha most így kötelezik, később sem fogja tudni (nem is akarja) be osztani a pénzt. (ne legyen így)

A barátait isnered? Milyenek?

Nincs idősebb rokon, barát, akire hallgatna?

Jövőbeli tervei micsodák? 6 voltam.

2019. szept. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
27%

Semmit sem kell feldolgozni. Attól, hogy a "feldolgozni" egy agyonhasznált és felkapott divatszó lett, nem használandó fűre-fára. Kamasz, lázad, keresi magát, szenved, kínlódik, te pedig olyan durva stílusban adod ezt elő, hogy nem csoda, ha durván lázad. Itt veled, és csakis veled van a baj, kedves kérdező, és a kedves másik szülővel (a gyerek apjával vagy anyjával).


Mégpedig komoly, ha a gyerek lázadása ilyen durva és kemény.

2019. szept. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!