Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet azt feldolgozni,...

Hogy lehet azt feldolgozni, hogy a 63 éves anyámnak fontosabb a 82 éves anyja, mint én?

Figyelt kérdés

Minden téren, és rendszeresen az én káromra kedvez neki.


Úgy érzem, anyám nem nőtt fel, és azt is érzem, az öregasszony sosem fog meghalni.


Mitikus szörnnyé nőtt már a szemembe, aki halhatatlan, és aki uralkodik felettünk.


Nagyon fáj, hogy anyám mindenbe elém sorolja, hogy a szavam, véleményem nem számít, csak az anyja, csak az anyja...aki ezzel remekül vissza is él.



Nincs saját gyerekem, és sajnos nem is lehet.


De vmiért azt képzelem, ha lenne gyerekem, nekem onnantól kezdve ő lenne a legeslegfontosabb, és olyan nem lenne, hogy ártsak neki, anyám kedvéért, általa manipulálva.



2019. júl. 30. 21:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%

Anyád életkora alapján te 43-45 éves lehetsz.

Nem mondod komolyan, hogy neked konkurencia egy 82 éves aggastyán, akivel vetélkedőt folytattok anyád kegyeiért!

Egyáltalán, mit keresel te, szintén idősödő nőként abban a kolhozban?

Éld valahol a saját életedet, keresd meg a párodat, fogadj örökbe 1 vagy 2 gyereket, akkor nem lesznek ilyen gondjaid!

2019. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Nagyot tévedsz, még javában 30-as vagyok, és semmit nem értettél meg a szövegemből,ha csak erre futotta tőled.


Nem kértem kioktatást, és semmit nem tudsz az életemről, milyen alapon ítélkezel?

2019. júl. 30. 21:21
 3/32 A kérdező kommentje:
Plusz ostoba is vagy, ha azt gondolod, a gyerekvállalás megoldja az intergenerációs problémákat.
2019. júl. 30. 21:22
 4/32 anonim ***** válasza:
84%

“azt is érzem, az öregasszony sosem fog meghalni.”

“Mitikus szörnnyé nőtt már a szemembe, aki halhatatlan, és aki uralkodik felettünk.“


Azért elég durva burkoltan kivánni, hogy haljon már meg végre....


A leírtak alapján már bőven túl vagy a gyerekkoron, mégsem nőttél fel ugyanúgy, ahogy szerinted anyád sem.


Írhatnál pár példát, hogy mit jelent az, hogy a nagyanyád uralkodik felettetek, és hogy manipulálja anyádat.

2019. júl. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
82%
engem is meglepett, hogy egy felnőtt ír ilyen szöveget. Felnőttél, éld a saját életed, tedd a dolgodat. És ne ítélkezz anyád felett. Majd ha öreg lesz anyád "megbosszulhatod", úgy hogy te sem foglalkozol vele - már ha erre igényed van.
2019. júl. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
93%

Ne haragudk, de ha túl keveset tudunk az életedről és a körülményekről ahhoz, hogy ítélkezzünk (amivel teljesen egyet értek), akkor azért ahhoz is keveset tudunk, hogy reálisan segítsünk vagy valaszoljunk.


Például, nem tudom milyen lehetett a kapcoslatod 30 éven keresztül akár az, anyukáddal akar a nagymamáddal. Az, is lehet, hogym mivel nagymamád már idős, így anyukád egyre inkább fél, hogy elvesziti és egyre inkább ragaszkodik hozzá. De lehet 1000 másik ok, amit tényleg csak tippelni tudunk, mert nem ismerünk. 😅

2019. júl. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Nem fogok írni, mert taplók vagytok.


És tudod, amit mára megtanultam, hogy jogom van a saját érzéseimhez.


Ha nem szeretem az öreganyámat, annak nyilván oka van, és gondolhatod, hogy tett és tesz olyan dolgokat, ami idáig vezetett.


Mindig émelyítettek a hamis mázzal bevont családi mítoszok.


Képzeljétek, van ahol a család pokol, és ahol a családtagok között nincs kohézió, ahol rettegsz a másiktól és nem szereted.


Öncsalásnak gondolnám, ezek fényében nem így fogalmaztam volna, ahogy.


És ahogy mondtam is, amíg nem látsz bele a családi iszonyokba, ne törj pálcát senki feje felett, és ne akard kioktatni, hogy érezzen egy családtagja iránt, mert rohadtul semmi alapod rá.

2019. júl. 30. 21:28
 8/32 anonim ***** válasza:
87%
oké, jogod van gyűlölni öreganyádat- de mit szeretnél? hogy segítsünk? mi nem fogjuk gyűlölni, és Anyád felett sem fogunk ítélkezni. Nem baj? Nem kell semmit feldolgozni. Ez a helyzet, tedd a saját dolgod.
2019. júl. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
45%
csak nőkkel ne kezdjetek!!!! Semmiből nem tanultok, kell a lepontozás?
2019. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%

"Nem kértem kioktatást, és semmit nem tudsz az életemről, milyen alapon ítélkezel?"


Ki a fene oktatott ki, vagy ítélkezett feletted?

Te írtad ide a nyomorodat, ami egy 30+-os ember részéről szánalmasan gyerekes, erre kaptál tőlem választ és az utolsó bekezdésben tanácsot.

Te valami Puzsér mentalítású figura lehetsz, akinek még nem sikerült elrágnia a köldökzsinórt, ezért idegbeteg.

2019. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!