Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy ne kötődjenek annyira a tárgyakhoz és ne a nosztalgiából éljenek?

Figyelt kérdés

A lakásunkban 20-30 éves bútorok vannak, amiket még "együtt vettek". Két szekrény van tele az anyám húszéves ruháival és cipőivel, könyvespolc van tele könyvekkel, amik ott porosodnak. Az, hogy nincs pénz rá, enyhe túlzás, mert van két lakásunk, amit kiadnak és mindketten jól keresnek. Az én ruháimat sem engedik meg, hogy eladjam őket, és nekem is tele van a szobám olyan ruhákkal, amiket kb. 8 éve nem hordtam, de nem szabad kidobni. Ha mondjuk valami elromlik, és újat kell venni (pl. kocsi vagy hűtőszekrény), nem újat akarnak venni, hanem lehetőleg ugyanolyat vagy hasonlót, hasonló évjárattal.

Nem akarnak felújítani, nem akarnak kilépni a komfortzónájukból. Amióta az eszemet tudom, ugyanabba a szocüdülőbe járunk nyaralni, illetve Horvátországba, és Görögországba, ugyanoda Azért is könyörögnöm kellett, hogy legyen Wifi a házban, nem értették, hogy minek.


2019. szept. 26. 09:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

9-essel teljesen egyetértek!

Azon kívül a nyaralásukhoz, az ingóságaikhoz végképp semmi közöd, még olyan mondvacsinált okkal sem, hogy neked kell majd "felújítani":D

Jó dolgodban azt sem tudod, mit csinálj!


Először fel kellene nőni ahhoz, hogy elkezdj nekik dirigálni! Kezdhetnéd azzal, hogy a saját dolgaidat rendbe szeded (pl. ruhatárad, TE nyaralásod), amihez viszont nekik közük). Amíg nem mersz eladni egy saját blézert, addig bölcsen inkább hallgass!

2019. szept. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondod, neveld meg őket! Mit képzelnek ezek magukról, hogy úgy élnek ahogy nekik tetszik?! Büntesd őket tévémegvonással, szigorú hegyibeszédekkel, vasárnapi ebéd utáni palacsintamegvonással... neveld meg a szüleidet! Csak keményen! 🤪
2019. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Hány éves vagy? Csak azért, mert fura, hogy tíz éves ruhaidat nem adhatod el, vagy nem viheted a szemetesbe. Szedd össze magad és állj ki magadért! És a szobadert, mert abba ne szóljanak bele, hogy ott mi van!
2019. szept. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

Hogy a régi ruhákat tartogassák azt egy kicsit furának tartom

A felújitásért ne fájjon a fejed,majd ha odakerül a sor,olyanra csinálod amilyenreszeretnéd.

2019. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%
A régi ruhái a fiatalságára emlékezteti.Neki nincs kedve megválni tõle,te miért akarod,hogy kidobja?!
2019. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%

Mi a baj a könyvekkel? Nekem kb 1200 darab könyvem van. Amit én kaptam személyesen, az 1984-es. Nehogy már, egy taknyos miatt ki kelljen dobnom! Mert csak porosodik!

Hála az égnek ennél normálisabb gyerekeim vannak. Ha majd feldobom a bacskert, azt csinálnak velük amit akarnak.

2019. szept. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha 20 évre taksálja még a szüleit, akkor most kb. 40 éves lehet a kérdező.
2019. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a magyar lakosság fele elégedett lenne,ha csak ilyen gondjai lennének mint neked.
2019. szept. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!