Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mikor neveztek egy anyat...

Ti mikor neveztek egy anyat szigorunak vagy engedekenynek? Ajj, en nem mondom azt, hogy szigoru anyum de annyi minden van amit nem enged meg, pedig a tobbi osztalytarsamnak megengedik.

Figyelt kérdés
egy kis lelkitamaszt nyujtotok? :(

2019. szept. 26. 18:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Mit nem enged meg?
2019. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Talán a te anyud az egyetlen normális, aki törődik is vele mit csinálsz, nem csak hagy nőni mint a gazt.. Mesélj, miket nem enged meg? Különben nem lehet eldönteni hogy szigorú-e. Annyi gyerek van, akit nem nevelnek, igazából nem vigyáznak rájuk a szülők, mert "jófejkedni" akarnak...
2019. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%

Mit kéne megengednie? A gázt?

Csordaszellem megvan, látom.

2019. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
66%

Anyukám már 14 éves korom óta felnőttként kezel. Beavat mindenbe, pénzügyek, stb. Abból adódóan tudja, hogy érett vagyok, tudok önállóan döntést hozni, így mindent megenged. Illetve nem is kell megkérdeznem. Tudja, hogy nem csinálok hülyeséget.

Ne azt nézd, hogy a többieknek mit engednek meg, neked pedig mit nem. Attól függ, mik ezek a dolgok, amiket korlátoz neked. Dohányzás, piercing, tetoválás, vagy buli, alkohol. Ezek mind olyan dolgok, amikre nincs szükséged. Mást nem tudok elképzelni, amit egy szülő nem enged meg a gyerekének, egy másik szülő pedig igen. Örülj neki, hogy anyukád próbál óvni bizonyos dolgoktól, de ha tényleg jelentéktelen dolgokat nem enged meg, akkor beszéld meg vele. Mondd el neki az álláspontodat, hogy te miért gondolod, hogy szabadna neked az adott dolgot megtenni, birtokolni, és ha azt mondja, hogy nem, kérdezz rá, miért nem. Ha nem tud normális érvet mondani, engedd el és törődj bele, ha idősebb leszel úgyis engedékenyebb lesz.

Törődik veled. :)

2019. szept. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Leirnád bővebben,mi az amit nem enged meg?
2019. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Peldaul, hogy tobbet maradjak kinnt mint fel 10-10 ora, hogy olyan baratokkal vagy reg ismert ismerosokkel beuljek egy kocsiba, persze nem csak egyedul,mert hat a fiatalaok veszeleyesen vezetnek, gyorsan es hagos zenevel stb.. hogy a baratomnal aludjak, hogy hetkoznap suli kozben, menjek masokhoz, vagy kimenjek, jo azert van kivetel..ezen kivul meg van ez az, amihez nem kell kulonoen az engedelye, de ha tudna biztos nagyon haragudna..bulik, meg hasonlok, bar bulikba elenged
2019. szept. 26. 19:38
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hany éves is vagy?
2019. szept. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%
Amit itt felsoroltál, az mind teljesen normális, hogy tiltás hatálya alá esik.
2019. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

Jaj istenkem...az ilyen kerdéseknél jövök rá, hogy mennyire végérvényesen felnőttem és öregszem. (28 vagyok)

Mert én már értem és felfogom ki baja anyukádnak ezekkel a "tevékenysegekkel" amiket felsoroltál, te pedig még nem.


Csak képes felmerni a dolgok következményeit és pl nem akarja, hogy a 14-16 éves lánya (?) mondjuk frontálisan ütközzön egy részeg bedrogozott hülyegyerekkel és meghaljon. :) Es ez csak egy dolog. Reggelig sorolhatnám mit miért nem enged meg...

Egyszóval. Aggódik. Próbál felelősségteljes anya lenni.

2019. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
16..jo most tudom hogy gognak jonni azok a kommentek, hogy 16 evesen miert varok el annyi mindent..de amikor latom hogy a korulottem levoknek megvan engedve meg nekem nem..nem tudom na..es emiatt sokat veszekedunk
2019. szept. 26. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!