Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha a fiatok barátnője...

Szülők, ha a fiatok barátnője ilyet találna ki, mit szólnátok? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

A barátom családja elég nehéz anyagi helyzetben van, konkrétan egy fizetésből élnek otthon hárman. A barátomnak is két állása van, de nehéz szakon van, nem tud olyan munkát vállalni, amivel teljesen eltartaná magát, mert az egyetemmel is foglalkoznia kell. De próbál minden területen helyt állni. Viszont van egy tárgya, amit hogyha idén nem teljesít, kirúgják az egyetemről. Most azt mondta, hogy évközi vizsgán megpróbálja novemberben, de ha nem sikerül neki, kimegy külföldre dolgozni... Kint dolgozik az unokatestvére, és annak a menyasszonya, folyamatosan csábítják ki, munkát is tudnának neki szerezni, plusz így a lakhatás is megoldott lenne. Mert most nálam lakik, de mondtam neki, hogy ne fizesse a rezsi felét, meg a bevásárlásokat, majd intézem én, nekem ez nem kiadás. De azt mondja, hogy nem bírná azt elviselni, hogy férfi létére eltartott... Ebből már volt több kisebb vitánk, mert én anyagilag jobban el vagyok eresztve, nincsenek pénzügyi problémáim.


Tudom, hogyha kimenne, akár csak egy évre, azt a kapcsolatunk nem bírná ki. Nem azért, mert nem bízom benne, hanem mert nekem szükségem van rá, arra hogy itt legyen. Főleg azután, hogy együtt is élünk... Ezért arra gondoltam, hogyha nem sikerülne a vizsgája, akkor hogy ne menjen ki, pénzt utalnék neki, a szülein keresztül. Hogy nekik elutalom titokban, ők pedig neki, mondván hogy az anyukája is talált új állást, mennyire jól fizet, és így tudják őt is rendesen támogatni, nem kell kimennie.


Ez így milyen? Fogalmam sincs, hogy akadályozhatnám meg, hogy elmenjen. Mondtam már, hogy apa szerezhetne neki munkát, de hallani sem akar róla, hogy a szüleim segítsenek, mert szerinte így sem kedvelik, és nem akarja azt hallgatni, hogy ők segítettek neki. Ezért sem akarom, hogy tudjon az én kis segítségemről, mert kiakadna. Csak azt nem tudom, a szüleinek hogy tálaljam ezt... Főleg, hogy ők is azt mondják neki, hogy menjen ebből az országból, merthogy itt diplomával sem lehet semmire se vinni.


2019. szept. 29. 09:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%
Azt írod, hárman élnek egy fizetésből, mármint barátod családja. Szerintem ha utalnál is anyukájának havonta, lehet, hogy meg sem érkezne a pénz a barátodhoz, legalábbis az első pár hónapban, amíg el nem éri a nullát a lemerült folyószámlahitelkeretük.
2019. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
28%
Ez hasonló, mint Ibsen Nórája. Nekem az az érzésem abból, amit leírtál, hogy nem stabil a kapcsolat, ha szerinted nem bírná ki, hogy kimenjen egy évre dolgozni külföldre. Azt javaslom, legyen Benned büszkeség és ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz fel! A Szüleit meg végképp ne keverd Bele! Ha menni akar hadd menjen. Nem kisfiú már, muszáj dolgoznia.
2019. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
2%

Ez a kapcsolat egyszerűen működésképtelen.

Jobb az anyagi helyzeted, mint a palidnak, ráadásul a te lakásodban lakik. Az apád is jobb helyzetben van, mint az ő szülei.

Ezt egy magára valamit is adó férfi nem viseli el.

Jobb pali férfiként, mint te nőként igaz?

Neked egy egzisztenciálisan fölötted álló pasit kellene találnod, mert vagy kihasználnak vagy lelépnek, mint ahogy a jelenlegi is meg fogja tenni.

Gondolkodj el ezen!

2019. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
22%
Jesdzus, már az is gáz, hogy nem ad bele a rezsibe és a kajába. Még azért is fizetni akarsz hogy veled éljen?
2019. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%
" Nem azért, mert nem bízom benne, hanem mert nekem szükségem van rá, arra hogy itt legyen. Főleg azután, hogy együtt is élünk..." - Kérdező tökéletesen megértelek... egyszerűen mondd meg neki, hogy ha kimegy, belekényszerít, hogy szakítsatok, mert neked társ kell, nem távkapcsolat.
2019. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%
"Ezt egy magára valamit is adó férfi nem viseli el." Nem ott a hiba hogy a csaj pénzesebb. Ott a gond hogy a szemébe hazudna.
2019. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
10%

Egy csúnyácska és/vagy túlsúlyos lány lehetsz, ha már ott tartasz, hogy pénzelni akarsz egy férfit. Azért ragaszkodsz foggal-körömmel ehhez a kapcsolathoz, mert nem találnál egykönnyen másik párt magadnak.

Nagyon gáz amit teszel meg amit tenni készülsz. A pasid helyében már azért is kidobnálak, hogy ilyen megfordult a fejedben. Az ő háta mögött szervezkednél meg a pofájába hazudnál... gondolkozz már.

Egyébként te dolgozol, vagy apucikád pénzéből akarod más gyerekét szponzorálni?

2019. szept. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
46%

Nagy batyuja lehet annak a srácnak. Gyakorlatilag nem engedheti meg magának, hogy tanuljon, vagy hogy kényelmesen éljen, mert a szüleinek szükségük van az ő keresetére.

Ebből se pénzzel, se apuka a útján nem tudod kihúzni, amik ha nem is tapintatos, de legalább őszinte ajánlatok. Helyette bepróbálkoznál egy manipulálós, hazudós dologgal. Nem, nem fognak a szülei belemenni, és te is csak vesztenél rajta.

Ha szereted a srácot, meg fogod találni, mi a helyes út. De annak az ő útjának kell lenni, akár közös lesz teveled, akár nem.

2019. szept. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
38%

Mint szülő azt mondom, ha a fiam barátnője akadályozni akarná az előrejutásban, akkor annak örülnék, ha kilépne az életéből.

Most jó vagy, mert gyakorlatilag eltartod, de ettől még nem fog veled maradni. Nem hálás lesz, hanem az élete egy kudarcos szakaszára fogod emlékeztetni, ezért amint összeszefi magát anyagilag, lelép

2019. szept. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!