Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tönkretettem a fiam számítógép...

Tönkretettem a fiam számítógépét, hogyan magyarázzam el neki?

Figyelt kérdés
Szóval fiam apjánál töltötte a hétvégéjét és itthonhagyta a számítógépét. Iskolatitkár vagyok egy iskolában és el vagyok maradva pár feladattal, gondoltam kérdezés nélkül sunyiban elkezdek az ő számítógépén itthon dolgozni amíg nincs itt. Tegnap fogjuk rá ment is de viszont ma bekapcsoltam és nagyon lassú volt, teljesen meghülyült a gépe, sokszor kilépett a mozzillából magától, lefagyott és nem mentette el a dolgaimat, stb. Ezért idegességemben ráütöttem kettő nagyot, de ez csak rontott rajta. Most már be sem kapcsol, csak sípol ha bekapcsolom, és a monitor is valami entering sleep mode-al jön folyton be, majd leáll. Egyáltalán nem értek a gépekhez, fiam informatikusnak tanul, most már megvárom őt vele amíg hazaér, nem nyúlok hozzá, viszont szégyenlem magam. Tegnap is amúgy valamit véletlen letöltöttem a gépre, mert az oldal amim dolgozom google chrome-ban nem jött be és összevissza kattintgattam mérgemben, ilyen hülye oldalakat nyitottam meg mindenféle felugró ablakokkal, és én buta rájuk nyomtam hogy biztos jó lesz, mert így talán működik amit akarok és letöltöttem mindenféle marhaságot. Szóval lehet valami vírust is benyeltem neki vagy nem tudom. Mindegy, utána átmentem mozzillára amit az iskolában is használok, ott bejött szóval tudtam dolgozni. Picit mérges vagyok magamra is de az ő gépe a hibás, hogy amúgy ilyen rossz. Szóval hogy mondjam el neki, hogy mi történt? Vagy ne mondjak semmit, majd magától megoldja a kölyök?

2019. szept. 29. 14:44
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
95%

Ha word, Excel stb kell, akkor mi a fenének csináltál olyat (összevissza letöltés) amihez fingod sincs??


Kamuszagot érzek.

De ha mégis Igaz, akkor a fiad mond majd egy összeget, amibe a javítás kerül, és azt a lehető leghamarabb kifizeted neki

2019. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
87%
Elképesztő, hogy az oldalon minden kategóriában 10 kérdésből 9 kamu kérdés. Hihetetlen. Ez is akkora kamu kérdés, mint a fene. Úgy beszélnék ezekkel az emberekkel, hogy mit élveznek, azon hogy bármilyen kategóriában kamu kérdéseket írogatnak ki.
2019. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Nincs miből kifizessem a javítását sajnos, hónap vége van és majndem nullán vagyok. Ha jól emlékszem kb 5 éve vette azt a gépet baráti áron 80 ezerét, szóval ha bármi baja lett akkor szerintem meg tudja magának oldani és majd egyszer kifizetem, ha tudom. Amúgy inkábn az a hihetetlen, hogy mindenre rávágjátok, hogy kamu, amikor nem az.
2019. szept. 29. 16:01
 24/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az a hihetetlen,hogy míg otthon mindent szétversz,addig addig az iskolába semmit.
2019. szept. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezőcske, egy iskolatitkárnál alapkövetelmény a helyesírás, a géphasználatról nem beszélve. Neked 8 általános szintű helyesírásod sincs, 18 helyesírási hibát számoltam meg, a stílusodról nem beszélve. Melyik iskolában kaptál iskolatitkári végzettséget igazoló oklevelet? Miből áll (egészen konkrétan, nem rizsázva) a munkaköröd?
2019. szept. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%
Terrorba tartod otthon az elektromos gépeket.
2019. szept. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
Az elütéseket ne számold helyesírási hibáknak, mobilról írok és még mindig nem vagyok hozzászokva ehhez a kütyühöz. Nem rizsázva: mindent én csinálok mert nincs kollégám. Ha nem baj, nem írom le. És ne becézgess légyszi, nem vagy nagyobb ember nálam, nem állsz felettem, nem vagyok a tulajdonod, akit csak úgy becézgess, "válaszolócska gyermekecske". De nem fogok összejapni senkivel mert nem ezért vagyok itt. Nemsokára haza ér fiam és félek előre, hogy mi lesz. Szerintem nem szólok neki, majd ha számonkér pedig tettetek.
2019. szept. 29. 16:20
 28/52 anonim ***** válasza:
96%

Ha igaz a kérdés, amit erősen kétlek, akkor rohadtul szégyellhetnéd magad. Tönkreteszed a fiad számítógépét (ráadásul nem is valami véletlen hibával, hanem szándékosan rácsapsz, és olyan dolgokat csinálsz rajta amihez nem is értesz), és még lenne pofád utána a szemébe hazudni.

Egyébként minek kérdezed az itt lévő emberek véleményét ha utána nem tudod elfogadni, hogy nem téged kezdenek védeni? És el se gondolkodsz rajta rendesen, hogy mekkora kárt okoztál. A fiad nem hülye, tudni fogja, hogy te voltál, ha még hazudsz is neki, azzal csak rontasz a helyzeten. Az ember igenis vállalja a felelősséget a tetteiért.

Ezek után a minimum pedig, hogy fizeted a javíttatást, vagy ha javítani nem lehet, újat veszel neki. Igen, tudom hogy nem olcsó dolog, de erre azelőtt kellett volna gondolni, mielőtt tönkretetted.

2019. szept. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
91%
Istenem, újabban hétvégére se tanulnival nincs se házifeladat, hogy elfoglalják magukat a gyerekek?
2019. szept. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem igaz.


Pancser egy szülő vagy, minden városban, de még falukban is van netcafé, ahol 100 ft fél óra gépezés, és helyben van az infós segítség is.


Ha itt nem, könyvtárban biztosítanak még ingyen netes hozzàférést a gépekre, ott is tudnál dolgozni.


A fiadnak valld be, és szerezz egy kulcsot neki, hadd zárja ki az anyját a szobájából!

2019. szept. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!