Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti engednétek a gyereketekre,...

Ti engednétek a gyereketekre, hogy számítógépet vegyen a saját maga által megkeresett pénzből?

Figyelt kérdés

Tavasszal áltsulisokat korrepetáltam matekból és németből, nyáron címereztem és újságot is hordtam, ebből összegyűlt 140.000 forintom. Van egy MMORPG játék, amivel játszok, és a gépem már nagyon kínlódva viszi csak sajnos, volt, hogy a videókártyám hibája miatt két hónapig nem tudtam játszani. Továbbá mivel kontár módon telepítették, nincsen rajta sem Office, sem Paint, tehát az ilyen alap programok hiányoznak és a gépen lévő mappák között is nagyon lassan vált, ami nem csoda, hiszen egy 12 éves gépről beszélünk.

Ezért úgy gondoltam, hogy összerakatnék kb 100.000-ből egy gépet (utánakérdeztem, ebből tényleg olyan gépet lehetne összerakni, amivel semmi gondom nem lenne), anya viszont nagyon ellenzi. Fenyegetőzik, hogy ha gépre merem költeni a pénzemet akkor a maradékból éljek is meg, menjek amerre akarok de az ő házában nem lakhatok.

Igaz, amikor tavaly ősszel nagyon ráfüggtem a gépre, a félévimben 4 kettesem lett sajnos, de a második félévben észhez tértem és év végére felhoztam, hogy a legrosszabb jegyem az egyetlen hármasom volt. Szerinte én akkor még jobban függő lennék és nem segítenék annyit a házimunkába és nem járnék velük családi programokra.


Szerintetek hogyan vegyem rá, hogy vehessek egy gépet?

17/L


2015. szept. 23. 11:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%
Én engedném, legalább azt sem nekem kell venni, sőt büszke lennék rád, hogy a saját keresetedből vetted. Nem értem anyukádat, inkább ezzel foglalkozz, mint az utcán bandázz.
2015. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
13%
Én akkor engedném biztosan, ha lenne valami egyéb célja is a játékon kívül. Pl. tanulnál programozni, vagy valamilyen komoly grafikai vagy egyéb programot használni, ami a jövődet is segítheti.
2015. szept. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%

Én szép csendben vennék pár alkatrészt.

A gépház maradhat, max azt füllented, hogy újratelepítetted mert vírusos volt.

Turiban veszel pár farmert és újnak hazudod, így le tudod írni a hiányzó kiadásaid.

2015. szept. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
Én engedném. Viszont nem én vagyok az anyukád.
2015. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%

Én soha meg nem kérdeztem szüleimet, mit vehetek a saját pénzemből... Soha nem tanulsz meg gazdálkodni a pénzedből, ha soha nem veszem meg valami drága baromságot, ami után rájöhetsz, hogy ha azt nem vetted volna meg, akkor lenne erre meg arra is pénz :)

Amúgy milyen mmorpg-vel játszol? Én warcraftozom :)

2015. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem a saját pénzedet, amiért te diákmunkáztál, arra költöd, amire akarod. Ugyanakkor nagyon csalódott lennék, ha egy 17 éves majdnem felnőtt játék miatt akarna jobb gépet venni és nem mondjuk programozás vagy egyéb értelmes dolog miatt.
2015. szept. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
7%

en megengednem hogy megvedd, viszont kidolgoznek veled egyutt nehany szabalyt a hasznalataval kapcsolatban. Mondjuk het kozben nem jatszhatsz, hetvegen meg max. napi egy orat.


Amennyiben betartanad, akkor az erositene a bizalmam az iranyodba.


Nem azzal van a baj hogy van geped, hanem az hogy nincsen semmilyen korlat.

2015. szept. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
98%

Én engedném, mert egy 12 éves gép már valóban megérett a cserére.

Azt viszont szabályoznám valamilyen módon, hogy mennyit játszol. Mert az tényleg durva, hogy a játék miatt ennyire leromlottak a jegyeid.

2015. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
89%
35 éves vagyok, most vettem jobb gépet játék miatt 600.000ft ből... Szerintem anyukám nem csalódott bennem. Annál inkább a fiam, mert neki sokkal vackabb gépe van :)
2015. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
17%

Beszéld meg vele normálisan, hogy meg fogsz csinálni minden házimunkát, ha nem akkor elveheti a gépet...


Am 12 éves gép, lassú, nincsenek rajta programok...

Úgy tűnik te a gépet csak játékra használod és nincs megfelelő ismereted letölteni és telepíteni egy office-t, paintet, windows-t sem...

Am meg használtan elég jó gépeket lehet venni...


Én 2. gen I7-es laptopot dedikált vidkarival 12gb rammal vettem 95-ért használtan...


Melyik játékról van szó? mennyit játszol rajta?

Szerintem ha nem komoly a gépigénye akkor használtan 30-50 körül tudnál venni egy olyan gépet amin gond nélkül elfut...

2015. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!