Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el édesanyámnak...

Hogyan mondjam el édesanyámnak, hogy nem lesz velem egyidős párom? 16/L

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy valószínűleg apakomplexusom van, ebből kifolyólag az idősebb férfiak tetszenek. Nem tagadom, néha megnézek egy-két velem egyidős fiút, de még sose tetszett egy velem egyidős fiú sem és nem tudom velük elképzelni magam egy párkapcsolatban. Az idősebb férfiak alatt az olyan 25-30 éves férfiakat értem. Persze, tetszett már 45 éves férfi is, de annyira azért nem vagyok elvakult, magam is tudom, hogy az a korkülönbség hatalmas lenne. Ez nálam olyan, mint más lányoknál, hogy pl. csak szőke hajú-kék szemű vagy rocker fiúkkal jönnek össze.


Egyébként már többször poénkodásból említette, hogy menjek feleségül xy-hoz, aki kapásból 20 évvel idősebb nálam, és ha még poén is volt, nem úgy tűnt, mintha nagyon sérelmezné a dolgot. Szerintem sejti is, hogy nem a korosztályomhoz vonzódom, hisz sose rejtettem véka alá, csak szimplán nem beszéltünk erről így nyíltan.


Nyersen, kertelés nélkül mondjam el ezt neki, vagy eleinte csak utalgassak és fokozatosan konvertáljam neki ezt az egészet?

A normális hangnemű válaszokat előre is köszönöm!


2018. aug. 14. 22:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%

A probléma az, hogy idősebb férfi nem fog veled párkapcsolatba lépni, amíg 18 évese nem leszel, hiszen törvénytelen és bűntetendő.


A másik dolog meg még az, hogy elég fiatal vagy. Most van benned egy érzés, de idővel változhat is. Lehet, hogy 5-10 év múlva már a hasonló korabeli fiúk fognak tetszeni, de az is lehet, hogy megmarad az apakomplexusod. Nehéz kérdés, de az biztos, hogy jelenesetben normális párkapcsolatot nem fogsz tudni összehozni idősebb fiúkkal.

2018. aug. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%
Ja igen édesanyád... hááát erre nem tudok jó választ adni. te is mered annyira, hogy tudd, hogyan fogadná a bejelentést.
2018. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Először ismerkedj meg egy olyannal, aki tetszik neked :)
2018. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Biztos vagy benne, hogy ez olyan egetrengetően fontos téma 16 évesen, hogy ezt tudatnod kell vele?

Nem bántásból kérdezem.

Ha igen, akkor csak szimplán beszéld meg vele.

“Figyelj, nem szeretném ha meglepődnél ha úgy alakulna, de engem nem vonz a korosztályom, a nálam idősebbek tetszenek.”

Nem feltétlen kell sem az apakomplexusba, sem pedig abba beavatni, hogy a mennyivel idősebbek jönnek be valójában.

Eleve nem valószínű, hogy elsőre egy ennyivel idősebb párod lenne, aztán meg majd megszokja.

Nem kell ezzel egy lépcsőben “leforrázni”.

Nem mintha ezzel különösebb baj lenne, de nem biztos, hogy mindenki jól fogadja.

2018. aug. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Miért kellene előre bejelenteni? Ráér ilyesmivel foglalkozni akkor, ha már lesz valaki a láthatáron. Egyébként sem olyan nagy szenzáció ez, több csajt is ismerek, aki hasonlóképpen van vele, illetve volt a te korodban.
2018. aug. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Csak mondom,egy 16 körüli lány nem lesz szellemi partner egy életképes 20-asnak,vagy 30-asnak, vagy ettől felfelé. Ne légy már ilyen naiv...
2018. aug. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Ugye tudod, hogy csak egy normális tini lány vagy? :)

Amikor 10 éve én voltam 16, akkor mindenkinek Johnny Depp/Brad poszter volt a szobájában. Simán volt mindkét színész 40 éves. Én is simán megnéztem az utcán a te korodban a 25-30 éveseket. Egyszerűen férfiasabbak mint egy 16 éves srác.


Nyugodj meg és nézz körbe, szerintem a barátnőid nagy részének bejön a 25-30 közötti korosztály. Azoknak is igazuk lehet, akik azt mondják, hogy ez csak egy korszak. A csak rockerekkel randizó lányok sem csak rockerekkel fognak örök életükben randizni. :)


Ha mindezt végiggondoltad és neked tényleg apakomplexusod van, akkor gondold végig, hogy mitől lehet. Ha tényleg van mögötte valami trauma, pl apukád elhagyott titeket, akkor lehet jó lenne pár kört tenned egy pszichológusnál. Van barátnőm aki szintén küzd azzal ahogy a gyerekkora alakult és ő nem is tudott egészségesen működő kapcsolatot fenntartani, amíg nem kaparta őt össze egy jobb szakember. Szóval nem az a fő baj, hogy 10 évvel idősebb párod lenne, mert neki is az volt már többször. A baj ott kezdődött, hogy nem tudta egészségesen üzemeltetni ezeket a kapcsolatokat, mert nem volt érzelmileg rendben.

2018. aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

"A probléma az, hogy idősebb férfi nem fog veled párkapcsolatba lépni, amíg 18 évese nem leszel, hiszen törvénytelen és bűntetendő." - nem kellene hazudozni a Kérdezőnek, sem nem törvénytelen, sem nem büntetendő, Magyarországon minden 14 év feletti azzal él párkapcsolati-szexuális életet, akivel csak akar.


Kérdező, előbb legyen valamilyen kapcsolatod, aztán majd ha aktuális, hogy bemutasd otthon, akkor lehet visszatérni erre a kérdésre, felesleges előre stresszelni magad.

(Mi 17/33-ként kezdtük, 21 éve)

2018. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
#7: Nem, nem ez a normális tini lány.
2018. aug. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

"nem kellene hazudozni a Kérdezőnek, sem nem törvénytelen, sem nem büntetendő, Magyarországon minden 14 év feletti azzal él párkapcsolati-szexuális életet, akivel csak akar."


Bakker!!!!!! Tényleg, igazad van, most hogy utánanéztem, eddig úgy tudtam, hogy 18 év a korhatár. Bár halkan megjegyzem szerintem nem normális dolog az, hogy például egy 30 év körüli férfi pakolgat egy 14-16 év körüli lányt, akár engedi a törvény, akár nem, ez nem normális dolog én szerintem.

2018. aug. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!