Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó az, ha itthon ülök...

Miért jó az, ha itthon ülök majd' egy évet, ahelyett, hogy dolgoznék?

Figyelt kérdés

Olyan helyre adtam be februárban a jelentkezésemet, ahova rájöttem, hogy nem akarok járni... Viszont ez bennem augusztus végén realizálódott, akkor pedig már pótfelvételivel sem tudtam jelentkezni sehová, így maradok egy évet "itthon". Mert annak nem lett volna értelme, hogy felköltözzek Pestre, és anyáék két háztartást fizessenek a semmiért kb. Igen ám, de azon kívül, hogy heti 1x eljárok olasz órára, semmi értelmeset nem csinálok. Így néz ki egy napom:

felkelek 9-10 körül, aztán vagy itthon vagyok délig, vagy elmegyek kávézni, közben kutyát sétáltatok, ha kell valami, megveszem

utána ebédelek vagy apával, vagy lemegyek mamáékhoz, hazajövök 2-3 körül. Ha van házim, megcsinálom, szavakat tanulok. De ez is max két óra hossza, és nem is minden nap. Amúgy meg sorozatozok, filmezek, olvasok, így telik el a délutánom, vagy alszok. Délután hazajön anya, néha elmegyek vele tornára, este van, hogy főzök valami vacsit, ha nincs kedvem/kedvünk sehová menni, utána 8-9-től megint sorozatozás a program, vagy netezés, szóval semmi értelmes. A barátnőim, barátaim közül mindenki vagy Pesten, vagy Szegeden van, péntektől vasárnapig tudok velük lenni, de ugye a hétköznapjaim elég egysíkúak. Hozzájuk sem tudok elmenni hétköznap, mert az egyetemen vannak, fél napig meg nem akarok ott ülni, és ugyanazt csinálni, mint itthon...


Most is van itt egy üzlet, és kerestek eladót, ráadásul ismerősé, szóval meg is kaptam volna az állást. De anyáék ellenezték, mert hogy minek, mi értelme lenne, hogy ott üljek 8 órában, meg majd még mit nem, hogy lesüljön a pofájukról a bőr, hogy a lányuk bolti eladó lett. De nem értem, az mivel jobb, hogy itthon ülök, és ezért még fizetés sem jár?


Vagy mondtam azt is, hogy elkezdenék valami okj-t, vagy nagyon szeretek sütni, és vannak ilyen workshopok, tanfolyamok, most oké hogy azok is 2-3 hetesek csak, de legalább elütném valamivel az időt. Hogy az felesleges... Van egy ismerősünk, jogász, és hétvégén itt voltak nálunk egy nagyobb társasággal, és mondta hogy többet nem vesz fel férjezett nőt maga mellé asszisztensnek, mert négy év alatt a 2. megy el azért, mert szülni fog, és januártól megint kereshet maga mellé mást. Erre mondtam, hogy én tök szívesen vállalnám, mert tényleg semmi megterhelő nincs ott, igazából emaileket kell olvasni/küldeni, postára járni, fogadni az ügyfeleket, hívásokat kezelni, vagy ha messzire megy tárgyalásra, szerződést aláíratni, elvinni (nem szeret sokat vezetni). Apa meg kiakadt, hogy miért szervezek én be magamnak ilyet, és majd biztos hagyni fogja, hogy a barátainak dolgozzak...


Az elején még örültem, hogy pihenhetek, de mostmár így lassan egy hónap után nagyon unalmas ez. Sokszor azt sem tudom, éppen milyen nap van. Mit csináljak szerintetek? Látniuk kéne, hogy ez nekem nem jó.


2019. okt. 1. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

gyerek vagy még, a szüleid döntenek helyetted.

Gyerekként kezelnek.

Nőjjél fel, a te életed. Ha dolgozni akarsz, akkor közöld velük.


Vagy kérjél tőlük annyi pénzt, amennyit keresnél, és költsd a hobbidra, vagy csak utazgass. Az se rossz :-)

2019. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Te dönts az életedről, ne a szüleid.

Ha el akarsz menni boltba eladónak, vagy az ügyvédhez titkárnőnek, menj. Lesz saját kereseted, nem leszel rájuk utalva sem.

2019. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kapok tőlük pénzt, elég sokat. De most utazni egyedül nem akarnék, mert úgy a jó szerintem, ha legalább egyvalaki még jön velem, és tudunk osztozni az élményekben. Gondoltam arra is, hogy esetleg kimennék erre az évre külföldre, mondjuk Barcelonába, vagy Rómába, ha már úgyis felélesztem most az olasz tudásomat. De ott ugyanúgy fizetni kéne lakást, számlákat, stb, szóval ennyi erővel Pestre is mehetnék...
2019. okt. 1. 14:21
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Oké, de most Pestre minek mennél fel? Ha ott sem dolgoznál? Max annyival lenne másabb, hogy ott este tudnál a barátaiddal lenni, már ha ők ráérnek.


Hát figyelj. Ha a szüleidnek van annyi pénze, hogy simán fizetnek neked mindent, akkor én tuti mennék külföldre a helyedben.

2019. okt. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Na látod, ez nem is hülyeség addig külföldre menni. Közel sem ugyanaz, mintha pestre mennél.

Külföldön tanulod/gyakorolod a nyelvet, míg pesten nem. Ott csak a pénz menne el.


Úgy látom, nem vagy rászorulva a munkára, a szüleid is így gondolják.

Ennek ellenére nem értem, miért nem engedik, hogy dolgozz, profitálnál belőle, emberek között vagy.


Kicsit el vagy kényeztetve, nem igaz? (és ezt most nem rosszindulatból mondtam, de kicsit úgy jön le nekem ez a dolog, hogy jaj szegény gyerek nehogy már megerőltesse magát a munkában, majd mi eltartjuk, dolgozzon az akinek muszáj)

2019. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Gondolom felnőtt vagy. Kapd össze magad és menj el a kettő hely közül valamelyikbe dolgozni.
2019. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Munkanélkülin keresztül képzések indulnak

Én pl német nyelvtanfolyamon vagyok ezért kapok 107 e Ft nettóba 8-12 vannak az órák

2019. okt. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Zsoltmester ***** válasza:
Élvezd ki ezt az időszakot nem az értelmet kell keresni mindig a dolgokban. Majd lesz bőven idő amikor nem csinálhatod azt amit akarsz.
2019. okt. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tényleg, keress egy nyelvtanfolyamot külföldön. Abba talán belemennének.
2019. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nulla önállóságod van, pénzelnek, és azt hiszik, ezzel minden meg van oldva. Én is a szüleimmel élek, egyetemre járok, mellette dolgozok, de eszembe nem jutott volna engedélyt kérni a munkához.. véleményület meghallgattam (támogattak egyébként), de a saját életem, az én szavam volt a döntő. Ha dolgozni akarsz, dolgozz, mit kell ezen túlbonyolítani? Undorító a szüleid hozzáállása, mi az, hogy "csak egy bolti eladó" valaki? Ő is ugyanolyan ember, mint ők, elkényesztetett, sznob, magukat többnek gondoló senkiházik a szüleid ☺
2019. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!