Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Indiában dolgoznék egy...

Ha Indiában dolgoznék egy évet, az többet jelentene mintha itthon dolgoztam volna egy évet?

Figyelt kérdés

Sajnos mindenhova kell tapasztalat, ezért kezdőmérnökként csak eléggé csicska munkára vennének fel. Lenne egy lehetőség, hogy menjek Indiába legalább egy évet dolgozni a szakmában. A kérdésem, hogy a későbbi munkakeresésben érne valamit, hogy nem itthon hanem Indiában dolgoztam? Megéri elmenni? Nem kevés pénzembe kerülne.

Természetesen világot látni megérné de én a karrierem kezdetének a szempontjából kérdezem. Esetleg melyik más nem európai országba érdemes elmenni dolgozni egy kis időre (1-2 év)?...végleg nem szeretnék elmenni.


2013. aug. 16. 08:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Kar hogy nem mindjart igazgatokent szeretnel elhelyezkedni...

Jard veig a szamarletrat mint a jo szakamberek 80% mert a maradek 20% lehet jo a szakmajaban de csak hatszellel kerult be! A sikert meg kell dolgozni nem eleg az egyetemet 4-5evet vigig bulizni, par tangyarbol megfeszulni aztan kesz... Ez a valo vilag

2013. aug. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekem az a tapasztalatom hogy a kulfoldi diplomat illetve munkatapasztalatot sokkal jobban szeretik az itthoni munkaltatok mint valami gyakorlatot egy magyar cegnel. Ha csak azert hiv be interjura hogy megkerdezze mit csinaltal Indiaban mar megerte. Ha teheted menj mindenkeppen, a palyadnak ilyen korai szakaszaban mindegy szerintem hogy hova.
2013. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Igen, bizony végig kell járni a szamár létrát! Ez a baj a legtöbb diplomással, hogy akkora arcuk van kezdőként, hogy már 300-400 ezres béreket akarnak a semmire.
2013. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Indiában sem leszel vezető..


És miért pont India??


Ha már világot látnál..mondjuk Dél-Korea Japán..itthon lehetne kamatoztatni az ottani tapasztalatot.


De ott sem leszel rögtön főnök, van egy létra..végig kell járni.

Bizonyos munkaköröket releváns tapasztalattal lehet betölteni ez 2-4 év, jobb munkaköröknél 5+év, vezetői pozícióknál kivétel nélkül 10+-15+

2013. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Elnézést de ki mondta, hogy főnökként akarom kezdeni? Miért kell mindjárt beszólni? Nevetségesek vagytok (tisztelet a kivétel). Nem mindegy, hogy újonc tervezőmérnökként vesznek fel vagy csak egy beszerzőnek. Beszerzőként meg hiába szerzek tapasztalatot, mert utána nem vesznek fel tervezőmérnöknek beszerzői tapasztalattal.

Indiába megkapnám a lehetőséget, hogy ha a kispadon is, de legalább a tervezők mellett foglalatoskodjak, tanuljak. Az elején kell elgondolkodjak, hogy miben szerzek tapasztalatot.

2013. aug. 16. 15:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha a szakmádban tudsz dolgozni Indiában, nagyon is megéri.

Előnyök:

- valós szakmai tapasztalat szerzése

- nyelvi készség folyamatos használata és fejlesztése

- jó bizonyíték arra, hogy tusdz alkalmazkodni, nemzetközi környezetben dolgozni

- India sokszínű, világot látsz


Egyébként vigyázat, rengeteget kell dolgozni. Ez nem biztos, hogy kellemes, de ha valamikor, a pályád elején érdemes és most "fér bele" a legjobban, amíg minden plusz órában valami újat tanulsz vagy próbálsz ki a valóságban, tehát szakmailag profitálsz belőle, vélhetően nincs még családod, stb...


De az mit jelent, hogy sokba kerülne? A kiutazás költségeit neked kell állnod? Vagy az ottani lakást is? Ezeket sokszor kifizeti a munkáltató ("kitelepülés").

2013. aug. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az útra, a vízumra és a szervezetnek (amelyiken keresztül megyek ki) kell az elején pénzt adjak így az elején. Ottan a szállást magamnak kell fizetni. Az első félévben szerintem eléggé visszafogottan fogok élni, főleg ami az anyagiakat illeti. De a pénz most nem a legfontosabb. Tapasztalattal majd lesz időm pénzt keresni, most tapasztalatot keresek.
2013. aug. 17. 17:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de abba az 1 évbe bele fogsz pusztulni.

Sajnos India nem az az Incredible India amit a tévében mutatnak.

Barátnőm testvére most van kint másodjára, ő is gépészmérnökként, friss diplomásként, és vezetőként. először kiküldték 1 hónapra, nagyon nehezen bírta. Az Indiai vezetőség nem akarta hazaengedni őket, úgy kellett "kiszökjenek".

Pedig nekik nem főnökük az indiai főnök.

Most 3 hónapja van kint, egyszer hazaengedték egy hétre, aztán vissza, de már nagyon nem bírja.

Amiket mesél...

Az a nyomor ami van. Emberélet értéke egyenlő a nullával.

Hétvéngenként, késelések, lövöldözések az utcán.

Pedig ők szállodában laknak.

Az utca egyik oldalán szálloda, a másik oldalán a nyomortelep.

A szállodában gyakran nincs kaja, víz, az áram óránként elmegy.

Az emberek rosszabbak mint a cigányok.

Teljes fejetlenség, senki nem tudja, hogy mit kell csinálni. Az indiai alkalmazottak nem csinálnak semmit, 2 órával később járnak be, alszanak munka közben...

Nem lehet velük mit kezdeni.

Munkavédelem szintén nulla.

Ja, normális kaja sehol! De tényleg!

Minden kaja hányinger

Minden kajában benne van valami atomcsípős cucc. Ha kifejezetten kéri, hogy ne legyen csípős, azt mondják oké, de persze olyan csípős, hogy olyat itt nem eszel.

Higiénia szintén nulla.


Szóval csak okosan!

Tudok még mesélni ha gondolod, ide a szalonképes sztorikat próbáltam leírni.

Melyik céghez mennél? Mit csinálnál?

2013. aug. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6-ik vagyok.


Furcsa és kissé gyanús is ez az előre fizetős dolog, legyél résen, informáld le őket, remélem, van ismerős, ha távoli is, aki dolgozott rajtuk keresztül és tudsz vele beszélni.


Indiába azért kell az európai (többnyire), mert kevés az irányításra, döntésre képes helyi, viszont rengeteg megvalósító van. Ez azt is jelenti, hogy a megvalósítók legtöbbször semmilyen döntést nem képesek és hajlandóak hozni, ha nem mondják meg neki, hogy pl az alkatrészt ki kell csomagolni használat előtt, nem biztos, hogy ki fogja (nem vicc).


Az előzőnek igaza van abban, hogy az életkörülményeket tisztázni kell előre, mert nagy különbségek vannak. Hová mész pontosan, milyen szállás van ott, közbiztonság, stb. De a leggyanúsabb az, hogy veled fizettetik a költségeket és még ha így is van, előre begyűjtik, nem pl. a munkabéredből vonják le.

2013. aug. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A nagyvárosokban is ilyenek a körülmények?

A cég biztonságos, sokan elmentek ezen a cégen keresztül külföldre...nem feltétlenül Indiába.

2013. aug. 19. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!