Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha állandó bűntuda...

Mit tegyek, ha állandó bűntudatom van a gyerekkori viselkedésem miatt? 19/L

Figyelt kérdés

Szóval mostanában előjött egy belső problémám, állandó gondolatom. Iszonyú bűntudat gyötör, mert régebben sokat elégedetlenkedtem az anyagi helyzetünk miatt. Kb. 5-6 éves korom körül anyukám és apukám is elvesztette az állását, és ebből a szörnyű állapotból csak évek múlva tudtunk kijönni. Még egészen kicsiként, szóval oviban nagyon jól éltünk, és valószínű ahhoz szoktam hozzá tudat alatt is.


Emiatt amikor rossz helyzetbe kerültünk, folyton sírtam és hisztiztem anyukámnak, hogy miért nincs pénzünk és hogy miért nem kaphatok meg ezt meg azt. Természetesen a fontos dolgaink mindig megvoltak, és emiatt bánt ennyire hogy anno így viselkedtem. Ráadásul annyira megviselte a családunkat ez a pár év, hogy a szüleim házassága is majdnem ráment. Én meg folyton csak elegédetlenkedni tudtam, és annyira sajnálom. Csak utólag jöttem rá, hogy mekkora áldozatokat hozott értem anyukám (persze apukám is, de ő alig volt otthon, alkalmi munkákból próbált előrébb jutni).


Mit tegyek hogy kicsit enyhítsem ezt az érzést? Már rengetegszer bocsánatot kértem, de persze a szüleim sose haragudtak igazán. De én meg akárhányszor elhaladok egy bolt vagy étterem előtt, ahova anno nem mehettünk, mert nem telt rá, rossz érzésem lesz.



2019. okt. 1. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Hát bocs, de ez nagyon erőltetettre sikerült... "állandó bűntudat"- na ne. Inkább olvass verseket.

"Én még őszinte ember voltam,

ordítottam, toporzékoltam.

Hagyja a dagadt ruhát másra.

Engem vigyen föl a padlásra."

[link]

2019. okt. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Egy 5 és egy 19 évesnek is más a felfogása. Szerintem ez megérthető, hogyha egy 5 évesen hisztiztél.
2019. okt. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd: megtetted a magadét, bocsánatot kértél. Gyerek voltál. Fogadd el, h emberből vagy és hibázol. Lépj tovább!
2019. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Lépj túl rajta. Kicsiként nem érthetted még igazán, hogy mi fán terem is a pénz. Mostmár tudod. Változtál és bocsánatot kértél. Megtettél mindent amit csak tudtál.:)
2019. okt. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazándiból kisgyerek voltál. Nagyon felelősséged nincs az akkori tetteidnél. Azok nem voltak tudatos cselekedetek. Csak azt csináltad, amit jónak ítéltél, és.azt ítélted jónak, amit láttál a környezetedtől, szüleidtől, amivel eredményt értél el, stb...


Szóval az akkori hisztijeid nagyon nem a te hibád, hanem a környezetedé, ami hisztissé tett 😃


Nyilván a felnőttéválás lépcsőfokai közt aztán ott van, hogy ezeket a rossz viselkedésmintákat fel kell ismerned, felül kell írnod. Úgy sejtem ez megtörtént, tehát már nem hisztizel 🙂 innentől kezdve le van zárva az ügy szerintem. Bűntudatnak eddig sem volt értelme persze, de ez után elmélkedni sem érdemes rajta 😊

2019. okt. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Milyen áldozatot hozott érted anyukád?
2019. okt. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyerekeidet ne kényeztesd el. Ne egyenek a boltban fizetés előtt, ne autóval hurcold őket mindenhova, még a szomszédba is. Ne vegyél majd nekik hetente valami ajándékot a semmiért .... satöbbi. Csak hogy ne kerülj majd olyan helyzetbe egy esetleges pénzügyi válság miatt, mint anno a szüleid veled kapcsolatban.
2019. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
Egy pszichológus is pont ezeket mondaná, amit a válaszolók. A különbség csak annyi, hogy a válaszolók ingyen tették, a pszichológusnak meg fizetni kéne. Ennyi a különbség.
2020. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!