Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyagias szemléletű gyereket,...

Anyagias szemléletű gyereket, hogy lehet leszoktatni az állandó pénzközpontúságról?

Figyelt kérdés
A mostohagyerekeimről van szó. Szeretem őket-de egy ideje állandóan azzal jön a kissrác,mi- mennyibe kerül, csak a márkás dolgok kellenek mindenből és állandóan vetetni akar magának mindent. Nem arról van szó,h egy 12 éves nem kérhet/szeretne dolgokat, de elszaladt vele a ló. Apja is így látja, de nagyon nem tesz semmit, rászól max,h vegyen vissza. Anyja jobban áll-de nagyon nem költ a gyerekeire- a ruháikat is általában mi vesszük, ezzel se lenne bajom. Hogy lehetne egy kis tininek elmagyarázni,hogy az életben meg kell dolgozni a pénzért és nem fáról rázzuk le? Nem akarom megbántani se,konfliktust se, de már nagyon sokallom, hogy 2 hetente lát minket és csak az a fontos,mit akar. Egyébként folyamatosan duzzog,pukkad,hogy unatkozik. Ha kap kis zsebpénzt elkölti azonnal és nem is vigyáz a dolgaira. ( Előre leszögezném: nem miattam váltak-anyuka akart válni-és nem azért,mert a párom rossz apa,csak mást akartak az élettől. A gyerekekkel jó a kapcsolatom-nem vagyok egy gonosz mostoha.)
2018. nov. 12. 06:30
1 2 3 4
 1/36 Andizsuzsi ***** válasza:
31%

Semmilyen mostoha sem vagy, a gyereknek élnek a szülei.

Ebben a korban a gyerekek hajlamosak az általad leírtakra akkor is, ha teljes családban élnek. Miért baj, ha elkölti a zsebpénzét? Amikor 2 hetente veletek van, mit csinálnak az apjával? Amikor olyan dolgokat kér, amivel túlmegy az apja által felállított határon, akkor ezt meg kell neki mondani. Következetesen. Teljes családban is így működik. Messze laktok egymástól? Nem lehet a láthatásokat spontánabbul szervezni?

2018. nov. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Mi BP mellett lakunk,ők az osztrák határnál majdnem. Kevés az az idő,amit itt töltenek. Nem azzal van a baj,h elkölti-hanem,hogy miután elköltötte és arra kerül sor,h a húga költene a sajátjából,amit szépen félretesz elvárja,h kapja meg ugyanazt ő is. Pl múltkor elmentünk anyámmal meg velük egy boltba. A kislány hozta a zsebpenzét, ő is jött. Én sajnos otthon hagytam a tárcámat-mondtam,ha kell valami megbeszéli az apjával max visszamegyünk 2 utca erre otthon számon kér- neki kellett volna valami,ha én nem hagyom otthon a pénzt,de ő már nem sétál vissza. (Amúgy olyan megnevezést használok,amilyet akarok amíg én is részese vagyok a nevelésében. Ebből nem volt konfliktus, párom is mostohaanyjának hívja az apja párját- annak dacára,hogy él az anyja) Nem sarazni akarom a gyereket- csak esetleg kicsit jobban elmagyarázni a dolgok értékét,mert mindent annyira természetesnek vesz-holott az apja kidolgozza a belét,h mindenünk meglegyen.
2018. nov. 12. 07:06
 3/36 anonim ***** válasza:
84%

1-es, miért akadsz fent a mostohaanya szón?

Itt a gyk-n amúgy mindenki azt szeretné sulykolni, hogy semmi köze az új feleségnek/élettársnak a gyerekhez, ha még él az anya. Közben az elvárt, hog minden 2. héten péntek délutántól vasárnapig megossza vele az életét. Ne a szavakon lovagoljunk már.

2018. nov. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Nem készen kaptam. 6 éves korától vagyok az életében. Eddig is magába forduló volt-de ez a kamaszkorral még rosszabb lett. Én arra gondoltam,hogy mutatnék neki videókat pl ilyen sos gyerekfalus felvételeket,hogy mennyivel rosszabb helyzetben vannak gyerekek,és ők nem válogathatnak mit vesznek fel, mit esznek. Mert pl csak a rántott csirkemellet hajlandó megenni,ami hús. Szerintem nagyon rá vannak hagyva ezek a dolgok, nincs elmagyarázva rendesen neki. Azt is tudom- nagy részben korosztályos probláma is.. folyamatos reklámok a neten stb. Ezért szeretném valahogy megmutatni neki,h nem ez a világ,csak nem tudom,hogy kellene.
2018. nov. 12. 08:52
 5/36 anonim ***** válasza:
56%
mondjuk úgy hogy zsebpénzt se adtok neki, hanem akkor kap pénzt, ha csinál érte valamit, lásd, mosogatás, takarítás, akármi. amúgy meg kitől tanulta ezt a szemléletet, miért lett ilyen?? nem az apja vagy anyja kényeztette el?? elég egyértelmű hogy le kell vele állni, és nem kiskirályként kezelni. egy gyerek is meg tud dolgozni a pénzért amit kap, nem kell halálra güriztetni, csak lássa hogy nincs minden a s e g g e alá pakolva.
2018. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
75%

Amit megtehetnétek ha még nem tettétek meg, és lenne rá lehetőség, mód.

Egyik nap szépen leülni közösen apa, mostohaanyuka, gyerekek. Szépen előkapni az összes papírt. Fizetési papírt, hogy lássák mennyit kerestek. A számlákat, hogy lássák mennyit kell fizetni a villanyra, gázra stb. A listát amire felírjátok mennyibe kerül a kajavásárlás stb. Aztán közösen osszatok-szorozzatok. Meg kell magyarázni, hogy vannak kiadások amiket fizetni kell. 12 évesen már felfogja. Ha meg hisztizik a márkás nadrágért közölni kell vele, ha már kapott nem olyan rég, hogy vagy hordja a régit, vagy dolgozzon meg érte. Itt gondolok arra, hogy kiporszívózza a lakást, elmosogat, rendet rak, port törölget. Szóval otthoni munkát végezz.. De ha van rá mód akkor megbeszélni velük, hogy pár napig beviszitek a munkahelyetekre, lássa, nem két puszira kapjátok a fizetéseteket.

Én amikor nyomdában dolgoztam, bevittem a férjem fiát (hasonló okok miatt) a munkahelyemre. Már az sem tetszett neki, hogy nyáron hajnali fél 5-kor kelnie kellett. Az meg, hogy csomagolni kellett 9 órán keresztül ( ezt a munkát adták, mert itt főképp diákok dolgoztak) és csak 4 kisebb szünet volt. Szerencsénkre felfogta a lényeget.

2018. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
72%
amúgy azt mondjuk nem értem miért baj, hogy csak a rántott csirkemellet szereti. én is csak a csirkehúst szeretem, pedig nem elkényeztetett hisztis kis tini vagyok. egyszerűen ez az ízlésem, és nem fogom megenni azt amit nem szeretek.
2018. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

"Nem azzal van a baj,h elkölti-hanem,hogy miután elköltötte és arra kerül sor,h a húga költene a sajátjából,amit szépen félretesz elvárja,h kapja meg ugyanazt ő is."


Ilyenkor határozottan nemet kell mondani felhíva a figyelmét arra, hogy ő már elköltötte.


"Nem sarazni akarom a gyereket"


Nem is állítottam ilyet. De én kérek elnézést, hogy segítő szándék volt bennem.

2018. nov. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
62%
Ez egy ilyen kor meg egy ilyen világ. Mi normális, teljes családban nőttünk fel, a pénz sosem volt hangsúlyos, a legkisebb tesóm, aki most tini, mégis ilyen lett. Ekkora hatással van rá a suli meg a média. Mondjuk ő legalább nagy becsben tartja a cuccait. Szüleim annyit tudtak tenni, hogy nyáron elküldték segédmunkáskodni. Kicsit javított a helyzeten. De majd koppan akkor, amikor egyetem után megkapja az első fizujat. Akkor majd talán visszabillen az értékrendje.
2018. nov. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos nagyon sok felnott ember is van, aki ugyanigy gondolkodik: o elverte a penzet a masik nem, ebbol csak azt latja hogy a masiknak van, ezert neki segiccsenazallam.
2018. nov. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!