Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem anyám állandó...

Hogy kezeljem anyám állandó támadását?

Figyelt kérdés

Mondok neki valamit ő meg támadásnak vesz mindent és visszatámad. Pl.: Anya rendet csinálok a szekrényben. Válasz: Jó hát nekem sincs időm mindenre én is dolgozom, mindent én se tudok egyszerre megcsinálni.

2. Anya csinálok ebédet, segítesz? Jaj hát most mosogattam el hagyjál már, pihenni akarok.

De már rengeteg ilyen volt ezeket a napokban vágta a fejemhez. Mindent támadásnak vesz úgy, hogy nekem eszem ágában sincs bántani. Nem az én műfajom, jobban szeretem a békét.


2019. jún. 27. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk hagyd békén. Ebben a kánikulában sokan ingerlékenyek, kimerültek.
2019. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem csak a melegben ilyen!
2019. jún. 27. 11:16
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Ne jelentsd be, hanem egyszerüen csináld meg szó nélkül.
2019. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Pszichológushoz kéne mennie, mert saját magával nincs kibékülve. Nincs mellette férfi, igaz? Tulajdonképpen pont hogy óriási szeretethiánya van, csak ezzel az inadekvát viselkedéssel még azt is elmarja maga mellől, aki szeretné. Megpróbálhatsz még több türelmes törődést adni neki, az éles válaszait visszafogottan, barátságosan, tehát nem visszatámadva helyrerakni, kisimítani, hogy vegye észre, hogy támadott (azt ő észre se veszi), miközben te nem sértetted meg. Nekem ehhez nem lenne türelmem, inkább távolságot tartanék tőle. Mindesetre ne vedd magadra a támadásait, ahogy szokták és én is nagyon sokszor szoktam mostanában mondani: róla szól, nem rólad.
2019. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Persze utolsó.. vagy csak azt akarja hogy hagyják békén.
2019. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
És ha nem jelented be, hogy rendet raksz, csak megcsinálod, akkor arra reagál valamit?
2019. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Engem is idegesítene, ha minden apró szarságot bejelentenél. Csináld meg szó nélkül, ha valami dolgod van, nem kell mindent előre bejelenteni.
2019. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg mi a fenének minden ilyet bejelenteni? Hány éves vagy? Ha fáradt az ember, baromira nem kíváncsi az ilyesmire.
2019. jún. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
19%
a 4. válaszoló korrektül leírta. // nehéz ezen változtatni, nekem se lenne hozzá türelmem, inkább nem foglalkoznék vele.
2019. jún. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Nektek komolyan nincs annyi eszetek, hogy átlássátok, hogy a leírt 2 eset csak példa volt, a kérdező anyja nyilvánvalóan nem csak a házimunkára reagál ingerülten, hanem a témától függetlenül mindenre?
2019. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!