Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni olyan...

Mit lehet kezdeni olyan szülővel, aki nem bírja ellátni magát?

Figyelt kérdés

Semmihez nem ért jóformán, egy gázórát nem tud leolvasni, rokkantnyugdíjas, de adósságba veri magát mindig valami hülyeséggel, részletre telefon-tv, ami a nyugdíjának majdnem a felét kiteszi.

Idősek otthona meg ilyenek nem játszik, mert még 50 éves, és nem akarna bemenni amúgy se.



2019. okt. 3. 17:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%

A gázórához mi köze? Elmondom neked, hogy az emberek többsége (köztük diplomások) nem tudják leolvasni a mérőket.

Leolvasó voltam, mindig ment a civakodás az okos fogyasztókkal, mert nem értenek hozzá, de megmagyarázni nagyon akarták a dolgokat.

Ha meg rokkantnyugdíjas, hogyan is kéne ellátnia magát? Nyilván valami baja van, nem?


Süt a kérdésedből a gyűlölet.


A nyugdíjához meg csak akkor van közöd, ha te tartod el. Ha nem így van, akkor akár meg is gyújthatja a pénzét, akkor sincs közöd hozzá.

2019. okt. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos a rendszer nem ad lehetőséget, hogy ezzel a szituációval kezdeni lehessen valamit. Nálunk is volt hasonló családtag, szépen meg kellett tanítani neki mindent. Tudom, szokatlan 50 feletti gyereket nevelni, de ezt végig kell csinálni.


#1, azért járnak az emberek általános iskolába, hogy megtanuljanak olvasni, úgyhogy azért ez elvárható lenne mindenkitől.

2019. okt. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
9%
#2, ezt az olvasás dolgot kifejthetnéd bővebben.
2019. okt. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

" de ezt végig kell csinálni "


De miért áldozzam én rá az életem? Ő se nevelt engem..


Még simán elél 20+ évet, addigra én is 50+ leszek...

2019. okt. 3. 17:59
 5/20 anonymousreview60 ***** válasza:
46%

Te milyen rokoni kapcsolatban állsz vele? Tartásdíjat fizetett?

#1: Ezt nem értem. Az óraleolvasáson mit lehett vitatkozni? Az csak egy szám. Mit nem értettek rajta? Válasz jöhet magánban is.

2019. okt. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
apám, de engem a nagyszüleim neveltek, mert a szüleim képtelenek voltak rá..
2019. okt. 3. 18:13
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell vele semmit csinálni. Megért így is 50 évet. Hagyni kell.
2019. okt. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen, úgy hogy nagyanyámék segítették, a közös lakásban lakott, amit eladtunk és mindenki vett magának amit tudott (természetesen azt is én intéztem neki)
2019. okt. 3. 18:14
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Rajtad kivűl nincs senkije?Te vagy az egyetlen gyerek?
2019. okt. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Milyen betegség miatt van leszázalékolva?
2019. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!