Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik szülővel legyek?...

Melyik szülővel legyek? Költözzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok kérlek segítsetek! Családi téma.

Bocsi, ha hosszú lesz, de ezt nem lehet röviden leírni.


Szóval adott az édesapám és a mostohaanyám. 10 éves koromban hozzájuk költöztem, időközben szétmentek (2hónapja) és én a mostohaanyámmal maradtam, mert apa a munkájából adódóan (kamionos, 4-6 heteket dolgozik) nem tudott volna foglalkozni velem. A mostohaanyám 100ezret kért az eltartásomért, apa ezt kicsit sokallja, meg mostanában a mostohaanyám kicsit furi velem. Apával a viszonyom nem tökéletes, de mióta szétmentek, próbál tobbet foglalkozni velem.

Apa felvetette az ötletet, hogy mi lenne ha 18. Születésnapom után odaköltöznék hozzá. Viszont akkor hetekig egyedül lennék az albérletben.

Szerintetek mi legyen? Sosem voltam még egyedül huzamosabb ideig, nem tudom milyen lenne. Kicsit megrémiszt a gondolat.

Macskám is lehetne, azt mondta apa (hogy ne legyek teljesen egyedül)

Édesanyám nem opció, vele nem igazán tartom a kapcsolatot, és 2 évig fixen tanulok, szóval nem tudnék dolgozni.

Akik már pl 18 éves korukban egyedül laktak, milyen volt?"


Ja és hogy mondhatnám meg a mostohaanyámnak, hogy apához költözök mégis? Mert én eddig vegig azt állítottam hogy nem megyek apához.


2019. aug. 11. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Amikor pár napja kiírtad ugyanezt, akkor is mondták, hogy költözz apádhoz, 18 évesen böven el kellene tudni látni magad.
2019. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Nehogy már az legyen a probléma, hogy hogy mondd meg! Félsz a nevelőanyádtól (nem mostoha!)? Hát akkor már csak azért is költözz külön! Egészségtelen dolog együttélni valakivel, akihez mondhatni semmi közöd és aki nem szeret. Legalább kiélvezheted a felnőttséget, a szabadságot. És jó lenne neked egy barát, mindjárt könnyebben viselnéd az életet.
2019. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Nehogy már ne találd fel magad 18 évesen egy albérletben.
2019. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vree ***** válasza:
95%

A fiatalok általában megpróbálnak saját lakásba költözni, ha már nagykorúak. Szerintem ez lehetőség lenne egyfajta önalló életre. Te is így fogd fel, és esetleg anyádnak is így lehetne tálalnod.

Az teljesen normális igény, ha egy fiatal azt mondja, hogy szeretnék megpróbálni önállóan élni. Attól még anyádat látogathatod.


Manapság a lakhatással kacsolatos fő gond a rokkasztóan magas albérlet és lakásárak. Ezért nem tud sok fiatal még huszonévesen sem elmenni a szülőktől. Ha apádnak ott van igazából egy üres lakása, mert úton van, és jó a kapcsolatotok, akkor hiba ezt nem kihasználni.

(Higy aztán hány év egy saját lakásra összespórolni, az más történet.)


Te is esetleg gyakorolhatod a főzést, magadra vásárlást, hívhatsz vendéget esetleg. Valószínűleg fiatal vagy még, higy ezen gondolkodnál, de ez olyan téma, ami előbb-utóbb terítékre kerül. A mostohaanyád se akar gondolom örökké veled lakni, akkor itt egy jó alkalom

2019. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

A kérdezö privát üzenetekkel bombáz, hogy ne negatív véleményeket írjak neki, meg nem az érdekli, hogy 18 évesen a többség szerint el tudna lenni egyedül, csak at nem derül ki, milyen választ vár.

Az elözö kérdésénél is már megírták neki, hogy elvárható lenne, hogy az apja lakásában elboldoguljon, de csak nyafog továbbra is.

2019. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, kedves #1 és #5, de te tényleg ennyire értetlen vagy?


1. Nem mondtam egyszer sem, hogy nem tudnám magam ellátni.

2. Ameddig “építő” kritikát/ véleményt ír valaki, az oké. De azt nem tűröm, hogy ismeretség nélkül te személyeskedsz és azt gondolod, hogy én egy 0 vagyok és nem tudom magam ellátni.

3. Ez a tipikus helyzet, amikor az idősebbek azt mondják a fiatalokra, hogy tiszteletlenek, mikozben altalaban pont ők kötnek bele a másikba.


Szép napot!

2019. aug. 11. 16:51
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem elég egyszerűen meg lehet mondani, hogy apadhoz költözöl. Én is mennék, ahogy a többség javasolja.
2019. aug. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
81%

Szia,


ne befolyásolja a döntésedet az, hogy mások mit mondanak. Az életben mindig fogsz olyan emberekkel találkozni, akik megmondják, hogy szerintük mi a jó döntés vagy mit kéne tenned, de az ilyen esetekben mindenki magából indul ki. Szóval csak te tudod eldönteni magadnak, hogy mit érzel jónak/helyesnek.


Fel kell tenned magadnak néhány kérdést, amit megválaszolva meg kell tudnod hozni egy döntést.

* Hol kapod meg azt a támogatást és törődést, amire szükséged van?

* Miért lenne jó, ha faterodhoz költöznél?

* Miért lenne jó, ha nem költöznél?


Én 19 voltam, mikor elköltöztem otthonról, és havi 70-80ból voltam el havonta Debrecenben, úgy hogy albérletet is fizettem. Úgy mondjuk kicsit húzós volt, de ha nincsen bérleti díj, akkor abból a 100-asból, amit gyerektartásra fizet faterod bőven elég lesz neked.


Ha magadra maradsz egy házban nagyon sok olyan dolog lesz, amivel korábban nem kellett foglalkoznod. Például a takarítással és karbantartással kapcsolatos kérdések és még sorolhatnám. De ez mind olyan dolog, amiket idővel úgy is meg kell tanulni az embernek, szóval ha faterod mellett döntesz ne félj sem az ismeretlentől, sem az egyedülléttől.


Persze nagyon kényelmes, hogyha főznek, mosnak az emberre, de előbb vagy utóbb ez meg fog változni. A te döntésed, hogy mikor.


A hogyan közölhetnéd részre meg annyit, hogy ha megfogalmazódott benned a szándék, hogy édesapádhoz költözz, akkor mondd el őszintén, hogy úgy érzed mellette a helyed vagy szeretnél önállósodni stb. Ha megvan a döntés ez már végképp ne tartson vissza.


Sok sikert!

2019. aug. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem költözz apukádhoz. Jót fog tenni az önnálóság, és magadnak oszthatod be a penzt is.
2019. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%

Maradj a nevelőanyáddal!

Ameddig nem természetes igényed az önálló élet, hanem inkább megrémiszt, addig kár erőltetni, mert jó nem sül ki belőle.

Én annak idején, 18 évesen mentem mint a huzat, aztán ugyanazzal a lendülettel félév múlva hazakullogtam.

Majd 24 évesen, az iskoláim befejezése után költöztem el, de akkor már véglegesen.

Addigra értem meg rá.

2019. aug. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!