Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni a túlzottan...

Mit lehet tenni a túlzottan vallásos szülővel?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek. Van egy 27 éves bátyám, és egy ikertesóm(17)A szüleim 7 éves koromban elváltak, és közös megegyezés alapján apához kerültünk. Apa jobban el tudott tartani három gyereket, illetve anya sem érezte jól magát nagyvárosban, haza akart menni falura, mi pedig nem nagyon akartunk menni. Anya mindig is vallásos volt, de kb olyan 11 éves lehettem, mikor teljesen bekattant nála valami. Olyanokat kezdett mondani hogy ő azért nevel engem hogy én háziasszony legyek, meg nem kell nekem még gimnáziumban sem tanulnom, mert ha anya akarok lenni, ahhoz felesleges négy évet szenvednem a semmiért, főleg ha 18(!) évesen gyereket szülök. Apa ekkor beszélt vele hogy ne etessen hülyeségekkel, és ez egy időre abba is maradt.

Kb 3 hetente vagy ha időnk engedi sűrűbben járok le én és az ikertesóm hozzá hétvégére. Olyan 15 éves lehettem, mikor megint felhozódott ez a szülős dolog, de annyira, hogy az egyik templomba járó szentfazék barátnőjének a fiával megpróbált összehozni egy nyáron, mikor kb 1 hónapot nála töltöttünk. A pasi 18 éves volt, elmondása szerint még egy nő kezét sem fogta, de engem szívesen feleségül venne(!) Mikor ezt elmondta, nagyon kiakadtam, és összevesztem anyával, hogy pattintsa le rólam a fiút. Ekkor elhangzott, hogy én már 14 évesen csókolóztam. (véletlenül, csak az ideg mondatta ki velem, de igaz volt) Anya azt mondta, hogy akkor már nem lehetek teljesen tiszta a férjemnek, és nagyon reméli hogy mást nem csináltam. Én ekkor sírva felhívtam apát, hogy anya mit csinál. Apa lejött értünk, és nagyon összevesztek.

Most vagyok 17 éves, lassan 18,és másfél éve komolyabb kapcsolatom van. Eddig húztam hogy bemutassam a fiút anyának, mert a fiúban biztos talált volna kivetnivalót(cigizik, nem katolikus, motorozik, tetoválása van) Meg ugye elég gáz a helyzet anyával, és nem akartam ezt annyira hangoztatni a pasi előtt. Amúgy apa és a tesóim, barátnőim is kedvelik a fiút, meg ezek a "rosszfiús" tulajdonságok ellenére emberileg nagyon jó ember. Szóval levittem bemutatni a fiút, ahogy várni lehetett anyámnak nem tetszett. Volt belőle veszekedés stb. Szerencsére a nagynénjéméknél szálltunk meg, mert nem bírtam volna ki vele egy hetet. A fiú is beszólt anyámnak mikor azt mondta, hogy ne menjek hozzá sírni ha 18 évesen gyereket várok, és a gyerek "ördögszarvakkal" fog születni. (ezt így halál komolyan) Mondtuk neki hogy nem tervezzük hogy 18 évesen szülők leszünk. Utána ez volt a baja..

Az ikertesóm is utálja, a bátyám már nem is beszél vele. Ennek az az oka, hogy volt egy menyasszonya, akivel felbontották a jegyességet. Anya szerint emiatt a bátyám egy "sátánfattyú" akinek egész nap a Miatyánkot kéne mondania a templomban. Még akkor mekkora cirkusz volt, mikkr kiderült hogy már nem vagyok szűz. Ezt is onnan tudta meg, hogy kihallgatta a beszélgetésemet egy barátnőmmel.

Apa próbál vele beszélni, de azt mondja, hogy ő már végképp lemondott róla, és ha nem akarunk, nem kötelező oda járni. Mondjuk ez nem teljesen igaz, mert a bíróság meghatározott egy láthatási időt. Én sem szeretnék elszakadni teljesen tőle, mert az anyám és szeretem, de rendesen rosszul esik amit mond/csinál. Mit tudnék tenni ebben a helyzetben? Bármilyen tanács jól jönne, mert nagyon el vagyok keseredve.

Ui:lehet azt fogják hinni hogy kamu, de azt kívánom bárcsak az lenne.

17/L



2019. jún. 21. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg felnőni, és egy kicsit önállóbb lenni.

Elmehetsz hozzá nyugodtan, de ne hagyd magad nagyon befolyásolni.

Ha mond valamit, hallgasd meg, aztán beszéld meg az édesapáddal.

Ővele ne nagyon veszekedj, mert teljesen reménytelen.

2019. jún. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyád zakkant, ha ezt felfogod könnyebb lesz elviselni, de tudom, hogy baromi nehéz elfogadni ha nem normális a szülőd és hülyeségeket beszél.
2019. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ténlyeg nem muszáj találkoznod anyáddal. Majd ha követeli a bíróságon, akkor betartatják a láthatást, de addig nyugodtan tojhattok rá. Mivel tudja, hogy utáljátok úgysem fog követelőzni.
2019. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

El kell őt engedned. Akkora távolságot kell tartanod tőle, amilyen intenzív kapcsolat mellett téged kevésbé bánt meg ő, mint amennyire a te tőle való távolléted bántana téged.


Édesanyádnak komoly baja van, ami lehet, hogy mindig is ott volt (gyerekkori dolog lehet), és csak 11 éves korodban robbant ki láthatóan. Neked semmi hatalmad felette, hogy óvatosan terelgesd a megfelelő irányba őt. Akkor tudsz majd egészséges életet élni, amikor elfogadod, hogy ő ilyen, nem a te dolgot őt megváltoztatni (nincs is rá eszközös, erőd) és neked nem kell őt szeretni azért, amilyen. Tulajdonképpen el kell gyászolnod úgy, hogy még meg sem halt. Ő egy nő, aki megszült téged és kb. nem bánt téged (jellemzően). De ennyi. Ettől még ő az anyukád, akiről gondoskodhatsz (ha a viselkedésébe bele nem őrülsz).Ő csak vallási tekintélyt fogadna el, pl. ha naponta misére járnál, de akkor ugye nem lenne a fenti baj.


Ha erről a témáról akarsz tudakozódni. Javaslom a YouTube-on az Atheist Experience-t, ahol ezt a témát egészen empatikusan sokszor körbejárták, hogy ateista/nem vallásos embereknek mennyire nehéz ilyen konfliktusokban a bigott vallásos szülővel (szülőkkel) szemben.

2019. jún. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Lehet nem fog tetszeni a válaszom, neked és sokaknak, de én azt mondom, hogy ismerd meg, azt amiben hisz, ha kell olvasd a Bibliát, ha kell, akkor keress egy lelkészt (nem papot), aki tudna oktatni.

Ugyanis a jó anyád abszolút sületlenségeket beszél. Azért mondom ezt, mert keresztény vagyok, és ismerem a Bibliát. Sőt... Ezzel téged is, és magát is tönkre teszi. Viszont ha te ismered azt, amiről beszél, akkor máris tudod hárítani, illetve javítani a hülyeségeit.


De az is jó ötlet szerintem, ha megkéred, hogy amikor mond egy nettó baromságot, akkor azt támassza alá bibliai igékkel. Mondjuk ez már szadista... Mert hogy nem tudná és meg lenne alázva.

2019. jún. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Az a gond csak azzal, amit 5-ös mond, hogy valaki, aki annyira elvakult, mint a kérdező anyja, akkor nem fog változtatni a gondolkodásán. Én is rengetegszer próbáltam meg ilyen "keresztényekkel" vitatkozni, de az a helyzet, hogy aki el akar ítélni téged, az talál rá módot.


Kérdező, én is azt tudom ajánlani neked, hogy szakítsd meg vele a kapcsolatot, vagy legalábbis tarts vele egy kis tűzszünetet. Az, hogy a bírósággal megállapodtak valamiben, az egy dolog, rengeteg ember talál ezekre kiskapukat - biztos te is hallottál már olyan szülőről, aki nem fizeti a gyerektartást, vagy nem látogatja a gyerekét. A te esetedben meg a kapcsolatmegszakítás/szüneteltetés teljesen jogos lenne. Ha esetleg anyád problémázik ezen, a szüleid, a tesóid, és a barátod is tudnak melletted tanúskodni, hogy jó okod volt rá.

2019. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

te amúgy bolond vagy?


épelméjű ember nem tartja a kapcsolatot ilyen szülővel, főleg nem viszi oda bemutatni a barátját

2019. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

A kötelező láthatás szerintem nem komoly érv, igaza van apádnak. 17 vagy. Mire felfogja, hogy nem mész, benyújtja a keresetet a bíróságra (ahol mellesleg téged is meghallgatnak és figyelembe veszik a véleményedet) és lezajlik egy esetleges per te már rég nagykorú leszel, onnantól meg nincs láthatás.

Az, hogy az anyukád már komolyabb, de ha egészséges akarsz maradni lelkileg kénytelen leszel eltávolodni tőle. Ő komolyan beteg és hogy ez éppen a túlzott vallásosságban jön ki nála az csak egy dolog, az alapprobléma nem ez, hanem hogy nem normális. Amiket itt leírtál az sem a Bibliából, sem a katolikus egyház hivatalos tanításából nem igazolható, tehát nem tudom honnan veszi ezeket. Ez a sátáni/ördögszarvas gyerekes téveszme nagyon gáz, szerintem pszichológusra lenne szüksége.

A fiús sztori meg arra utal, hogy többen is vannak ilyenek, ami szintén nem megnyugtató, ennek jobban utána lehetne nézni, hogy mégis ki és miért tanítja ilyen dolgokra az embereket. Ha a helyi pap az, akkor meg a felettesével kellene beszélni, de ebben így a tények teljes ismerete nélkül nehéz tanácsot adni.

2019. jún. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

"Mit lehet tenni a túlzottan vallásos szülővel?"


Semmit, ez sajnos olyan, mint a rák, az ilyen hiedelmek sokak agyába bekerülve sajnos átprogramozzák azt teljesen, felfalva minden maradék normális sejtet. Itt nem áll be fizikális síkon halál, pusztán egy oltári elbutulás következik be, és feláll egy fal a valóság és a vallásos ember között.


Ne járjatok oda max a minimumot, ha ennyire rossz hatással van rád. Nem kötelező, az ilyen dolgokat a vallásos szülők nagyon szeretik "tiszteld apád anyád", mert nagyon jól illik ezekbe a rendszerekbe, hogy a gyerek az igazából egy droid, aki arra van, hogy a kedves apuka anyuka idióta vallásos nézetét egy az egyben továbbvigye, a véleményét feltétel nélkül elfogadja. Nyilván ezt olvasgatja, ezt hallja egész nap.

2019. jún. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Te mennyire vagy vallásos? Jársz templomba, gyülekezetbe? Mert ha igen, akkor azt tanácsolnám, hogy beszélj egy pappal/lelkésszel, lehet ő találkozott már hasonló esetleg, tudna valami tanácsot adni.
2019. jún. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!