Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt apám?...

Miért csinálja ezt apám? Miért nem érti meg hogy az ő felesége nekem nem az anyám?

Figyelt kérdés
Már nagyon unom ezt. Gyerekem 1 éves és még el sem jöttek meglátogatni de azért a telefonban mondogatják, hogy jajj a mama pici unokája 🤨 Hiába mondtam már hogy nem az, csak az ő felesége és annyi. Volt hogy küldtem nekik képet és kitette, hogy a mama pici unokája. Azóta nem küldök. Még talán nem is zavarna annyira ha tényleg foglalkozna vele vagy LEGALÁBB eljönnének meglátogatni, de semmi.
2019. okt. 7. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem apádékat kérdezed?
2019. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Ha meg menne, akkor az lenne a baj, hogy minek mászkál ide, nem is az unokája!

Ha meg az unokája lenne és úgy menne, akkor meg az lenne, hogy nem tud leszakadni a fiáról!

Itt a gond azzal van, hogy nem szereted apád feleségét (hogy mi a gondod vele, arról nem írtál) és akármit csinál/na az nem jó neked, mert utálod.

2019. okt. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Én kettéválasztanám a dolgot, nem biztos, hogy rosszindulat van mögötte.

Apád feleségét nem érzed a családhoz tartozónak, nem akarod, hogy a gyereked nagyiként tekintsen rá, ez egy. Ezt neked kell tudni, miért, bár a gyerek szempontjából nem baj szerintem, ha neki nem két, hanem három nagyija lesz (ahogy papija is, hogyha édesanyádnak is van párja ugye). Ez nem rólad szól, ha elég felnőtt vagy a gyerekhez, akkor már túl kéne lépni az anyád-nemanyád problémakörön. Nyilván nem az anyád, de apádnak a felesége, és ha jó viszonyt ápoltok, lehet (pót)nagyi. Ha nem, akkor nyilván nem, de gondolom akkor nem is lenne büszke az "unokára".


A másik, hogy miért büszke, ha nem látogatja. Én ezt nem látom olyan hatalmas gondnak, mint te. Nekem inkább az jön le belőle, hogy próbálják kifejezni, hogy bár nem jutnak el hozzátok úgy, ahogy szeretnének, de attól még nem tojnak a gyerekre, sőt! Jelzik, hogy fontos nekik az unoka.

Arról lehetne vitatkozni, hogy miért nem mennek, ha olyan fontos, de ezt inkább apáddal kéne megbeszélned.

2019. okt. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kérdeztem már, nem válaszolt.

Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatunk.

Eddig igazából semmi bajom nem volt vele. Próbáltam közeledni feléjük, jó viszonyt kialakítani. Többször lebuszoztam hozzájuk terhesen, nekik még kocsijuk is van. Mostmar van bajom ezzel a képmutatással. Egyébként nekik is csak az a bajuk velem hogy nem hívom anyának... De hát van anyám...

2019. okt. 7. 16:35
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Mivel él anyukád,őt nem hívhatod anyának,a gyereked pedig nem az unokája,főleg ha nem is látogatják.
2019. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Meg van neki a nagymamája,akkor miért lenne a "mama pici unokája".Neki nincsenek gyerekei,hogy legyenek saját unokái?

Másik pedig miért is hivnád te anyunak,amikor van anyud.

2019. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Az valóban gáz, hogy csak meg sem látogatják az unokát, viszont a nagyis dologgal nem értek egyet. A mi családunkban sajnos gyakori a válás. Az apai nagyszüleim is elváltak, mikor apukám kisgyerek volt, és a szüleim is elváltak, mikor kamasz voltam. A papámnak lett új felesége, aki unokaként tekintett ránk, és mi is mamának hívtuk. Ez teljesen természetes volt a családban, és az igazi mamánk sem problémázott rajta. Anyukám is újraházasodott, a férjét az unokák ugyanúgy szólítják papinak is, mint az apukámat. Aput sem zavarja. Ráadásul, a férjének is vannak unokái, akik anyukámat mamának hívják. Mind a ketten a másik unokáit is ugyan olyan unokának tekintik, mint a sajátjukat. De természetesen ahány ház annyi szokás.

Miért nem mennek látogatóba, és ti miért nem mentek?

2019. okt. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

#7-es "Miért nem mennek látogatóba, és ti miért nem mentek?"


Írta a kérdező hogy ő többször ment hozzájuk, míg az apjáék egyszer sem. Egy idő után én is megunnám ha valakit látogatok, akkor az nem viszonozná, a családnak adok kapok alapon kellene működni. De ha ők nem kíváncsiak rá és a gyerekre, és nem is mennek látogatni sem, akkor a kérdezőnek miért is kellene mennie? A kérdező és a gyereke egyértelműen nem érdekli őket, csak a képmutatás megy a közösségi oldalakon. Na az ilyenektől tudnék hányni.

2019. okt. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Messze laktok hogy 1 éve nem is találkoztatok?
2019. okt. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

En nem birom ezt a mai mentalitast. Az apam felesege nekem senkim a gyerekemnek se legyen senkije az anyam ferje nekem senkim a gyerekemnek se legyen senkije.

Hol elunk? Mintha vadallatok lennenk es erzeketlen tuskok.


Oke ne hivd mamanak es anyanak, de a sajat gyerekedet miert akarod ellene nevelni vagy ugy hogy az is ezt a "rossz tiszteletlen" felfogast vigye tovabb.


Nekem 3 nagypapam volt. Anyai nagymama es a ferje, akit mi unokak mind tatanak szolitottunk. Es apai nagymamam ferje, akit papanak. Es volt az anyai nagymamam elso ferje, aki edesnagypapam volt ot meg "vezeteknek tata". En rohadt buszke voltam arra, hogy nekem 3 nagypapam van.

A gyerekednek gondolom van apukaja es annak is anyja es apja azok is nagyszulok. Most akkor mivel azok nem az edesszuleid majd rajuk is azt mondod a gyereknek hogy o nem mama es nem papa es nem kuldesz nekik majd kepeket az unokarol. (Kuldjon a ferjed az o edeszsulei, igaz?)


Szoval szerintem a te akarmilyen serelmedet tedd felre es orulj apadnak van valakije, aki majd oregsege ideje is remelhetoleg vele lesz es nem neked kell majd apadat pelenkaznod 😂. (Bocs fekete humor, de higgy nekem jobb, ha egy ferfi mellett oreg korara van egy ot szereto idos asszony.)

A feleseget termeszetesen ne szolitsd anyanak, de a kisgyerekednek nyugodtan ugy tanitsd meg, hogy o az ilyen olyan mama/nagyi/nagymama. Es ezt kommunikald szemtol szembe is. Par ev mulva azert majd ha neki is tobb ideje lesz u okaz i es te nem marod el vegkepp magatoktol azert anyagilag jol johet ha vesz a gyerekek ezt azt ad a ballagasra stb. Arrol nem beszelve, hogy ha szeretne is mjd a gyereket az a gyerekek is jo.

2019. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!