Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, miért gondoljátok/tesz...

Szülők, miért gondoljátok/teszitek ezt?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha veletek él együtt a felnőtt, dolgozó gyereketek miért várjátok el, hogy belefizessen a rezsibe és mielőbb költözzön el? Durvább esetben ki is pakoljátok otthonról.

Ha rendben van a kapcsolatotok, szeretitek egymást, akkor miért gondoljátok, hogy ez így rendben van?

Általában csak itt olvasok ilyenekről, az én ismerőseim szülei nem kérnek a gyerekeiktől pénzt és nem is raknák ki őket otthonról. Szerintem ez a normális felfogás, de szívesen meghallgatnám az ellentábor véleményét, érveit.


Kérlek titeket, hogy ne fröcsögjetek, ne személyeskedjetek, nem felháborodott válaszokat szeretnék, hanem normális hangnemben leírt érveket.

Nem vagyok érintett egyik oldalról sem, külön élek a szüleimtől már 20 éves korom óta, de bármikor visszaköltözhetnék.

A gyerekemet és sosem raknám ki, és nem kérném, hogy szálljon be a rezsibe, inkább rakja félre azt a pénzt magának.


2019. okt. 16. 12:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Engem nem akartak se kirakni, se nem noszogattak, hogy költözzek már el.

Viszont adtam haza pénzt. Anyukám egyedül nevelt minket, nekem ez volt a természetes. És szerintem ez a normális. Fura lett volna, hogy én vásárolgatok, gyűjtögetek magamnak, közben meg nem tudjuk kifizetni a számlákat. Egyedül nem tudott volna több felnőtt embert eltartani.

Persze idővel elköltöztem, de nem azért, mert bármi rossz lett volna otthon, csak vágytam az igazi önálló életre.

2019. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nyilván nem arról van szó, amikor nincs pénz krumplira sem, de rendezett anyagi körülmények mellett is sokat kérnek pénzt, amit nem értek. Persze, ha a gyerek így szeretné, ragaszkodik hozzá, akkor rendben van, de kitaposni belőle némileg túlzás.
2019. okt. 16. 12:27
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Mert sohasem fogja megtanulni, mit jelent az igazi nagybetűs életben boldogulni, ha a szoknyámon marad 25-30 évesen. Oké, hogy belead a rezsibe, de a való életben ki kell teljesen fizetni, főzni kell, mosni, takarítani saját maga után, senki nem fog neki segíteni. Ha nagy bajban van, sosem dobnám ki, de mindennek van határa, és minden problémát meg lehet idővel oldani. Van egy ismerősöm, a gyerekei 30+ osak, és mindegyik otthon él, az egyikük nem dolgozik évek óta, csak max a kertet gondozza és főz, mire hazaér a család. Hát én szeretném, ha az ötvenes éveimre nem maradnának a nyakamon, szeretném ha élelmes, talpraesett emberré válnának majd, akik tudnak magukról gondoskodni.

Nem várom el, hogy rögtön suli után azonnal költözzenek el, de ha már munkát találtak, akkor bizony szeretném, ha elmozdulnának otthonról. És ismétlem, nem a kemény szívem miatt, hanem tanuljanak meg önállóan élni.

Én 18 évesen jöttem el otthonról, a nullán kezdtem, bár nem azért mert kidobtak, hanem mert én akartam eljönni az iszonyú körülményekből és nem akartam függeni az idegbeteg, agresszív mostohaapámtól. Ha nem így lett volna, előbb utóbb akkor sem bírtam volna, hogy mamahotelben éljek, én ilyen vagyok. Még pici a lányom, de szeretném önállóságra nevelni majd, anélkül, hogy kegyetlennek gondolna.

2019. okt. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%

Most nálunk is ez van hogy a barátomtól elkezdtek pénzt kérni a szülei.

Alapból nem gazdagok, de eddig se volt szükség arra hogy beleadjon és most meg hirtelen igen, amivel nem is lenne gond, de tudják hogy épp lakásokat nézegetünk, pár hónapon belül költözünk és ezért minden félretett pénz fontos lenne nekünk mert bútorokat is veszünk stb. és ezzel hogy elkérnek kb. 5-6 havi pénzt ezzel ők sem vannak nagyon kisegítve és mi meg inkább nehezítve szóval jaa, én sem értem ezt hogy miért szükség azoknál a családoknál akiknek nem lenne probléma az, ha nem ad pénzt a gyereke.

Nyilván nem élhet örökre a szülők nyakán, de én biztos vagyok benne hogy nem fogok a gyerekemtől pénzt elkérni (remélhetőleg nem is lesz olyan körülmény ami miatt muszáj, mert van ilyen is és ezt meg is értem), főleg nem akkor ha tudom hogy a jövőbeli életére gyűjt éppen (ház, bútorok, akár esküvő).

2019. okt. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Persze az is egy más eset amit a 3. ír, hogy csak 30 fölött is a szülei nyakán él
2019. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
2: Én ilyet még nem láttam a szűkebb, tágabb környezetemben. Csak ott adott haza a gyerek (nem is kérésre, hanem tök egyértelmű volt) ahol szükség volt rá. Lehúzni nem húztak senkit sem. Olyanról meg csak itt hallottam, hogy valakit kiraknak.
2019. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Tőlem sem kértek pénzt a szüleim.

De látták, hogy nem szórom el a pénzem, hanem spórolok, hogy mihamarabb saját lakásba költözhessek. Szeretem a szüleimet, de vágytam már arra, hogy a magam ura lehessek.

Manapság sokan élnek úgy a szüleiknél, dolgozó emberként, hogy az egész fizetésüket zsebpénznek tekintik és elszórakozzák, hobbijukra költik. És úgy csinálnak, mintha ezt az állapotot a végtelenségig fenn akarnák tartani. Szerintem ennek ellenhatásaként alakult ki, hogy a szülő noszogatja a gyerekét a költözésre, ill. meg akarja tanítani a gyerekének, hogy mennyi a létfenntartás valós költsége (ill. hogy csak a létfenntartásunk után fennmaradt összeget költhetjük hobbinkra, szórakozásunkra).

2019. okt. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

En se lattam olyat, h akkor is kernek, ha gazdagok. Bar nem is kotik az ember orrára😅 De sztem en is kérnék.. Ha nincs is szükségem rá. Max felreraknam neki. Biztosabb vagyok benne h felelossegteljesebb lesz. Bar meg kicsi, de mar most tanitgatom a penz kezelesre. Pl. Nem veszek meg mindent amit kiejt a száján..


De nem mondanam a fiamnak h neki gyűjtöm, csak h elment szamlara, kajara.. Aztan meglepem, ha ott lesz az alkalom. Sajat hazba forgatni, v eskuvo v kocsi.. Vagy akarmi😅

2019. okt. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
A kutyámat se raknám ki, nemhogy a gyerekemet. Nem tudna olyat tenni, amiért kiraknám! Én vagyok a felelős azért, amilyen lett.
2019. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

En se lattam olyat, h akkor is kernek, ha gazdagok. Bar nem is kotik az ember orrára😅 De sztem en is kérnék.. Ha nincs is szükségem rá. Max felreraknam neki. Biztosabb vagyok benne h felelossegteljesebb lesz. Bar meg kicsi, de mar most tanitgatom a penz kezelesre. Pl. Nem veszek meg mindent amit kiejt a száján..


De nem mondanam a fiamnak h neki gyűjtöm, csak h elment szamlara, kajara.. Aztan meglepem, ha ott lesz az alkalom. Sajat hazba forgatni, v eskuvo v kocsi.. Vagy akarmi😅

2019. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!