Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mostani fiatal felnőttek...

A mostani fiatal felnőttek nagyobb része szülői segítség nélkül mennyire tud nehezen boldogulni?

Figyelt kérdés
Azokra a 20-as, 30-as korosztályra gondolok, akik esetében fennáll pl. lakás vásárlása, ha gyerek van, akkor vigyázni rá stb. Tehát mennyire kell a szülőkre támaszkodni ilyen esetekben és mennyire nehéz a segítségük nélkül élni?
2019. okt. 16. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk kölcsönös a segítség. Anyagilag támogatom őket, bár albérletben lakunk, most 2 hónapos a fiúnk.Most akarunk házat venni(hitelből), de úgy gondolkozunk, hogy nekik is legyen majd ott helyük. Ők bármikor vigyáznak a gyerekre. (1 héten egyszer van fix másfél óra, amikor el kell mennem a pszichológushoz) Kertes házban laknak, zöldséggel, gyümölccsel, hússal ellátnak.
2019. okt. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Anyum meghalt, apám soha semmiben amióta élek. Boldogulok mert muszáj.
2019. okt. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a Gyakori válaszai az etalonok!


Ezek alapján simán, mert itt mindenki mérnök-IT-orvos-vállalkozó, így simán vesznek maguknak lakást a fiatalok!

2019. okt. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
46%os. Igen, vesznek, hitelből. Mert másképp, csak nagyon kevesen tudnak. Nem akarok egész életemben albérletet fizetni. Inkabb fizetem a hitelt :P
2019. okt. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Fiatal felnőtt vagyok, 23 éves. Szülői segítség vagy öröklés nélkül lehetetlen ebben az országban belátható időn belül bármit is elérni. Pedig én átlagon felül keresek, a párom is(mindketten havi nettó 300+), de így is csak úgy tudott a párom lakást venni hitelre, hogy a felét a szülei fizetik. Mai ingatlanárak mellett ez a havi párszáz ezer forintos fizetés is lószar😂Még az a szerencse, hogy utazgatni a nagyvilágban viszont egyre olcsóbb. Legalább azt az élményt ne vegyék el az emberektől.


Nekem sajnos nem segítenek a szüleim, annak ellenére sem, hogy gazdagok. Se kocsit, se lakást nem kapok tőlük. Pedig véleményem szerint az ember akkor vállaljon gyereket, ha tud és akar is segíteni neki elindulni az életben. Nem kell telibe kifizetni ezeket, de legalább segítsenek valamennyivel. Máskülönben jöhet a sugar daddys megoldás, aztán még mi leszünk lekvázva.

2019. okt. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Mi lakást hitelből vettünk. A gyerekek körül segítenek a nagyszülők, nem is cél, hogy másképp legyen, ez mindenkinek öröm így. Éltünk pár évet külföldön, akkor megoldottuk nélkülük, de a gyerekeknek és a szüleimnek is sokkal jobb, hogy vannak egymásnak.
2019. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi külföldön dolgoztunk 5 évet, így vettünk házat teljesen hitelmentesen. Mivel csak anyukám él, ő is rokkant nyugdíjas és bérlakásban lakik, segítségre nem számíthattunk. Férjem szülei sem élnek már. A hitel kizárt. Boldogolunk így a hazaköltözés után is, mert minden megmarad, amit keresünk, csak autót, rezsit kell fizetni, a tüzifa szerintem 10 családnak elég, amit felhalmoztunk, így mi tudunk segíteni.
2019. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!