Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok mi volt az indok,...

Nálatok mi volt az indok, hogy teljesen kizártátok anyukátokat az életetekből?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok. Anyukám külföldön él évek óta a pasijánál. Sose volt igazi anya-lánya kapcsolatunk. Kiskoromban elváltak apámmal, mindössze 4 éves voltam. Apával a mai napig rendezett a viszonyom, sokat találkozunk, unoka is van már, egy 2 éves lányom van. Anyukám kétszer látta a 2 év alatt, pedig Ausztria nincs messze. Mi nem mehetünk hozzájuk, mert a pasija nem akarja. Mindig is fontosabbak voltak neki a pasijai mint én, mindig mellettük állt ki kiskoromban és kamaszkoromban is. Nem egyszer mondott olyan csúnya dolgokat, amiket inkább nem írnék le, de sose felejtem el. Pl az unokáját is szidta már, a kislányom! Most azon vesztünk össze messengeren, hogy megint szokása szerint beleakart szólni az életembe, mintha mi akkora barinők lennénk, na meg 30 éves vagyok...

Mondtam hogy ne szóljon bele mit hogy, de csak folytatta... aztán felhántorgatta kb. még azt is hogy ő a vilagra hozott. Azonkivül is mindent. Mintha én hálával tartoznék neki mert megszült. És akkor egyből a barátnőinek írja hogy milyen szemét vagyok vele. Nem tudtam figyelni a kislányomra, végig sirtam, ő rá is kihatott ez...Így letiltottam inkabb.

Hozzáteszem anyukám olyannyira nem veszi észre magát és elviselhetetlen ember hogy a saját barátai (akikkel jóba vagyok én is) és a saját öccse is annak örül ha nem beszélnek.

Azzal, hogy hazugságokat terjeszt rólam a barátnőinek, örökre elásta magát a szememben. Hogy lehet egy anya ilyen a saját lányával? Komolyan azon gondolkodtam hogy fel se oldom. Nekem és a családomnak nincs erre szükségünk. Mi egy békés család vagyunk és anyám kelti még 500 km-ről is a feszültséget mindig. A férjemnek is írt, és meghazudtolt engem. Annyira azért nem okos, hogy tudja hogy megvan a beszélgetésünk, és bizonyítani tudom amit beszéltünk. Megszakítsam vele végleg a kapcsolatot? Sajnos ő sose fog változni :( Nektek mi lenne elég ok erre?


2019. okt. 18. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megszakíthatod vele végleg a kapcsolatot, sosem fog változni, meg nem is tartozik a családodhoz.
2019. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez már bőven elég ok.
2019. okt. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen megkért, hogy költözzek el. A 16 éves húgomat is. (még volt otthon kettő húgom). Azzal indokolta, hogy neki ez már sok. Egy táska ruhával jöttem fel Pestre dolgozni. Munkásszállón laktam. Ez 30 éve volt. Azóta kb 5 alkalommal találkoztunk. A gyerekeimet is egyszer látta. Nekik sem jelent semmit.
2019. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az en anyam is ilyen r.hadek. Tilsd le egy par evre.
2019. okt. 19. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tegnap törtölt az ismerősei közül, amikor elmondtam, hogy megbántott, és már nem először. De ő csak azt látja, hogy milyen engedetlen "gyerek" vagyok, nem tudja felfogni, hogy vannak érzéseim. Nem képes tiszteletben tartani sem a véleményemet, sem a személyiségemet. Nem tud emberként kezelni, valójában rajta kívül nem is létezik senki a világon. Megkönnyebbültem, hogy nem kell vele találkoznom.
2019. nov. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!