Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha apám megüt, visszaüthetek?...

Ha apám megüt, visszaüthetek? 16/F

Figyelt kérdés
2019. okt. 18. 15:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó: azért, mert a részletek nem ismertek. Rendszeresen VERI az apja vagy egyszer kapott egy maflást valamiért, amivel nagyon kiérdemelte azt a bizonyos atyait. Nagyon nem ugyanaz a kategória. A kérdésben nem verés szerepel, hanem az, hogy ha megüti. Egy ütés az nem verés.


Visszaüthetsz, csak aztán ne csodálkozz azon, ha még egyet kapsz és a végén mehetsz a javítóba (valószínűleg már nem így hívják,de valami hasonló biztosan van).

2019. okt. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó: A gyerek ugyan nem megy a javítóba, de az apa azért ne csodálkozzon azon, hogy ő fog menni a börtönbe, ahol esetlegesen ő lesz a kisebb és a gyengébb... ;)
2019. okt. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
23%
Egy atyai pofon miatt nem fogják lecsukni.
2019. okt. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
16%

Micsoda zavar van itt a fejekben!!!

Az apa nem verekszik, hanem MEGÜT-i a fiát (vagy mást akart a Kérdező írni? Miért nem azt írta?!). Ezt az egyetlen ütést akarja a fia visszaütni. Ő sem verekedni akar, csak visszaütni (egyszer)!!!

Egyesek írnak a jogos önvédelemről. De a fiú nem önvédelemre készül, azaz NEM az ütés ELHÁRÍTÁSÁRA, hanem ÜTNI, VISSZAÜTNI akar!!!

És (egyesek) most - kérem - értékeljétek át azt, amit eddig válaszoltatok.

2019. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%
Nem, nem normális, de abból ugyan mi jó sul ki, ha a kerdezo visszaut? Ha apuka eleve agresszív, nyilván nem hagyja annyiban. Félholtra verik egymást? Agresszív embert nem kell tovább provokálni. Még kell próbálni elkerülni.
2019. okt. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
29%
Mivel lapít a kérdezô, biztos megérdemelte. Am màr nagyon el vannak fajulva a gyerekek. Régen kapott egy mafflàst tudta hol a helye. Most meg, elvetemültek.
2019. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 szántóvető ***** válasza:
39%
persze.az erőszakot nem vagy köteles eltűrni.ebből következően,ha te ütöd meg őt akkor ő is visszaüthet.
2019. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%
Próbáljon csak az én apám hozzámérni egy ujjal is, egyből megyek a rendőrségre.
2019. okt. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 zoltan01balogh válasza:
28%

Érdekesen alakulnak a társadalmi normák...


Apám max 3x ütött meg egész életemben! Abból 1x teljesen jogtalanul, mert nem ismerte a részleteket. Az 1 napos vadiúj kabátomat elszakították a nyolcadikosok. Nem elég hogy ők bántottak, még apám is.

A második alkalommal kérdezés nélkül kimentem a strandra a barátaimmal (13 voltam, tudtam úszni), a fater úgy kiakadt, nadrágszíjjal kaptam kettőt, de olyat, hogy behugyoztam (szó szerint).

A harmadik nem volt vészes, az okára sem emlékszem.

Mai napig nem tartom jogosnak, főleg az elsőt nem.

De! Soha életemben meg sem fordult a fejemben vissza ütni.

Ő az apám, szeret engem én viszont szeretem, amit kaptam, még ha nem is találtam jogosnak, ő ezt ítélte meg helyesnek.

S ezt ne keverjük össze a rendszeres terrorral és mindennapos erőszakkal!!!

Egy dolgot jegyezzem meg minden gyerek aki ezt olvassa!

Még pedig azt, hogy a testi fenyítés is lehet a nevelés része NORMÁL KERETEK KÖZÖTT!

És itt a szülőnek nagyon képben kell lenni, hogy tudja hol a határ.

Gyerekek! Első sorban KÖTELESSÉGEITEK vannak és csak MÁSOD SORBAN vannak jogaitok. (a nagybetű-kisbetű használatom pontosan tükrözi ezen sorrend fontosságát).

De amúgy ez is érdekes... mi gyerekként ezt a szót nem is használtuk. Ismertük a szót, a jelentését, csak épp nem volt miért használni.

Nyilván nem muszáj velem egyet érteni, de 38 éves vagyok, világ életemben dolgoztam, megtanultam a pénzzel bánni, megadom a tiszteletet mindenkinek, aki megérdemli és családom is van, akikkel harmonikus kapcsolatban élünk. S mielőtt valaki megkérdezné, nem a gyerekemet nem ütöttem meg soha, de ha kiérdemli biztos lekeverek neki egy pofont.

Béke!

2019. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
63%

"de ha kiérdemli biztos lekeverek neki egy pofont."

Akkor remélem, úgy tökön rúg, hogy több gyereked soha nem lesz. ;)

2019. okt. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!