Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetnek ilyenek a...

Hogy lehetnek ilyenek a szüleim és a testvérem? El mondtam mindenkinek mik a terveim mert nekem legalább vannak, erre nem úgy döntenek hogy a testvéremék kapják meg a házat én helyettem. Ez a bu. Kóság határa, nem?

Figyelt kérdés

Szóval jelen állás szerint 21 éves vagyok,családomnak el mondtam hogy mik a terveim,ők meg keresztül húzzák a számításaim,pedig az elején még benne voltak, van egy háza apámnak ami a szüleié volt, jelenleg még mamám benne lakik de csak a hátsó részében,így ott van az első része ami nekem pont megfelelő lenne,ezt el is mondtam nekik hogy fel szeretném újítani csak én nem hitelből ha nem ki megyek külföldre és össze szedem rá a pénzt aztán nekem jó lenne lakni benne, nem túl nagy de nekem ez elég lenne, mivel én nem szeretnék gyerekeket így csak én és majd ha lesz barátnőm ő vele laknánk ott.

De ez a terv el is szállt.

Másik házban lakunk,nemrég haza költöztek a testvéremék 1 gyerekkel, kényelmesen szerintem el férünk, nekik van 2 szoba, nekem 1 és a szülőknek is 1.

Testvéremék direkt fel vettek hitelt 10 milliót amiből itt semmit sem lehet venni, mert nekik családi ház kell, de semmit sem tesznek érte, nem képezik magukat megelékszenek a minimálbérrel de úgy tudom azt sem keresik meg,26 évesen, szarnak a világra,övék lesz a mamámék háza, nekem meg majd a szüleim házát adják amiben 2 ember el veszik de komolyan,minimum legalább 5-6 ember aminek kéne benne laknia.

Direkt be mutatom a terveimet hogyan is képzelem a dolgokat erre az összes ötletemet le nyúlják.

Anyám azt mondta fiam legalább a testvéremék már tettek valamit hogy házuk legyen,én is teszek érte tanulom a nyelvet és tanulok, mellete dolgozom, az k.rv. nagy dolog hogy be megyek a bankba és fel veszek pénzt, aztán ha meg nem tudják fizetni akkor majd a család fizeti nekik vissza nem? komolyan mondom ebben a k.rv. családban csak én gondolkodom,minek vegyek fel hitelt külföldön 2-3 év alatt össze szedem a 10 milliót és ez mellet még nélkülöznöm sem kell,ők erre sem képesek?

K.rv. igazságtalan az élet:-(


2019. okt. 22. 19:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%
Én még mindig nem értem a hisztit, mert nem arról van szó, hogy nem kapsz semmit, hanem arról, hogy nem azt a házat kapod, amelyiket kinézted magadnak, hanem egy másikat.
2019. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
54%

Gyerekvállalás előtt is gondolhattak volna arra, hogy kell egy ház, biztos háttér, és UTÁNA a gyerek...de nem, itt MO-n ez nem divat.

Szüljünk gyereket és majd a szülők a s3ggünk alá tesznek mindent. Tartsanak, segítsenek a szülők életük végéig.


Amúgy szerintem majd az lesz, hogy szülnek még 2 gyereket, a hitelt nem fogják tudni fizetni..a ház kicsi lesz nekik, és megkapják a szüleid házát is.

Nekik nagyobb szükségük lesz arra.


Szerintem ne számíts nagyon örökségre, ha tényleg az a terved hogy külföldre mégy akkor dolgozz meg a házadért. Ne várj az örökségre.

2019. okt. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Hát figyelj 2 embernek minek egy olyan ház ami legalább 5-6 embernek érné meg a lakhatást?
2019. okt. 22. 20:53
 14/26 A kérdező kommentje:

Régebben is el mondtam nekik, de le se sz.rják,alig van egy kis megtakarításuk, azt hiszik én okoskodni akarok mindig, pedig csak segíteni akartam de olyanok ők is mint sok ember,annak az embernek nem hisznek aki a rokonjuk akár hogy is mondja nekik, de ha találkoznak egy ismeretlen emberrel aki szimpatikus jól el mondja akkor már is el hiszik neki, legyen az bármi.

Körülbelül a sógorom ezt hiszi.


Ettől félek én is, még két gyereket akarnak állítólag, ezért is tartom hülyeségnek az egészet.


Hát szerintem is az lesz,mást úgy sem tehetek, be fogják nyalni magukat.

2019. okt. 22. 21:04
 15/26 anonim ***** válasza:
63%

Na, hogy eltaláltam. Tuti ez lesz.

Nem egy ilyet láttam már a környezetemben.

Akinek nincs gyereke, az nem ember. Nem fogsz te semmit se kapni sajnos. Minden támogatást ők kapnak majd a családtól...

Próbálj meg túllépni ezen, sajnos ilyen az élet.

2019. okt. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Próbálkozom :-(
2019. okt. 22. 21:37
 17/26 anonim ***** válasza:
80%

21 vagy, vagy 12?

Nem mindegy ám.


Az esztelen, összeszedetlen hőbörgésedből nekem az jön le, hogy a kevesebbik.

Te lehetsz a családban a folyton, kéretlenül okoskodó taknyos, aki ráadásul azt hiszi, hogy legalább 100 évet, 2 háborút megélt zseni, és nem érti, miért nem veszik komolyan.


Olyan házakon dühöngsz, ami még jó darabig senkié nem lesz, de külföldre is kimész, aztán izélsz rá, "fogod magad és veszel egy házat" stb.

Hajrá, fogd magad, oszt vegyél 😁.

Már ebből is látszik, mennyi eszed meg élettapasztalatod van, a sok dumától nincs időd cselekedni, de nagyon csodálkozol, hogy a család neked nem oszt lapot és kiröhög, meg legyint rád, ahogy egy okoskodó gyerekre szokás is.


Ne spekulálj senki halálára, örökségére, éld a saját életed, teremts magadnak egzisztenciát, ahogy más átlag ember is teszi, aztán ha esetleg menet közben kapsz valamit, akkor az van, ami, józan, normális ember nem erre alapoz..


De 21 évesen azon acsarkodni fennhangon, hogy neked mi kell, meg a te terveid, meg ezt te így akarod, és bemutatod a családnak, akik hasra kellett volna, hogy essenek bámulatukban, meg mi legyen a testvéredé, ha egyik meghal, avagy a másik, már ne is haragudj, de ez qrva gusztustalan!! Vágod, hogy a szüleid, nagyszülőd haláláról értekezel?! Vagy a sok eszedtől ez nem világosodott meg? Ritka anyagias egy hülye vagy, 0 józan ésszel, ne dumálj annyit, azt mindenki tud, cselekedj!



(Az igekötőt az igével egybeírják, ha közvetlenül megelőzi azt. Csak mert te olyan képzett vagy 😁, ne ezen hasalj már el, végtelen bölcsességedben.

Dicsekvő, beképzelt kölyök 😊.)

2019. okt. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
48%

Na, én ezért gondolom azt, hogyha egyszer odajutunk az életben remélhetőleg minél később, akkor minden a férjemmel a _miénk_, és a kedves gyerekeink majd pont ugyanúgy kis szülői rásegítséggel, de önállóan megteremtik maguknak a lakhatást, ahogy az elmúlt években mi is tettük...


Hajléktalanok nem lesznek, de taknyos korahuszasként nem fogják magukat földhöz vágni, hogy kinek mennyi a jussa.

2019. okt. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Szerintem a szüleid azért döntöttek így, mert a tesódéknak most kell a lakás. Neked az a terved, hogy kimész külföldre dolgozni, 2-3 év múlva még lehet bármi. És, ha kinn maradsz külföldön, mert jobban megtetszik? Vagy találsz egy lányt, és miatta maradsz kinn külföldön? Akkor kB feleslegesen tették utcára a tesóidat.


Én azt mondom hogy ne foglalkozz ezzel most. Menj külföldre, gyűjtögess, éld az életed, és ha esetleg visszaköltözöl Magyarországra, akkor kezdj el gondolkozni azon, hogy mi legyen utána. Ha a szüleid házát öröklöd meg, azzal sincs tragédia. Nem feltétlenül kell beköltözni, el is lehet adni, és vehetsz a pénzből egy tehermentes kisebb lakást.


Olyan dolgon stresszeled magad, ami csak 2-3 vagy 5 év múlva lenne aktuális a számodra. Addig még sok víz lefolyik a Dunán. Még az is lehet, hogy tesódék maguktól észbe kapnak, rá jönnek, hogy kicsi az a lakás nekik, és össze szedik magukat és hitellel vesznek maguknak nagyobbat.


Mint látod, sok lehetőség van, ahogy alakulhatnak a dolgok 5 év múlva. Felesleges most stresszelni magad azon, hogy mi lesz akkor.

2019. okt. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

17#

Ha ha, 21 vagyok.

Ez van, ha én 12 vagyok akkor a sógorom 26 helyett csak 8-10 éves mivel tisztára úgy viselkedik mint a gyerekek és ezt a saját anyja és a felesége mondta,ha engem meg kér a testvérem hogy vigyázzak a gyerekre akkor vigyázzok rá,de a sógor erre sem képes, én viszem el őket orvoshoz is elég sokszor mivel a sógor nem tud soha sem el kéreckedni a főnöktől be sz.ri,pedig ismerem a főnökét aki elég rendesen szóval el engedné és el is engedte mikor én szóltam neki,komolyan mondom mint ha én lennék az apja és nekem kellet ki kérni az iskolából,azt akartam ezzel mondani ahogy az anyja és a felesége is mondta még tiszta gyerek.


Nem vagyok én senki sem,csupán szeretnék segíteni az embereken de aki nem akarja azon nem fogok,utána olvasok dolgoknak és ha van lehetőségem is próbálom alkalmazni is és segíteni akinek lehet.


Ez igaz, de ha egyszer a testvéremék a hitelből fel fogják újítani a háza akkor az a ház rájuk lesz iratva ez színte biztos.


Örülök ha ez neked tetszik 😁.

Nyilván mindig okoskodom ez szinte biztos,vagy inkább nem az ebben nagyon is tévedsz ,igaz akartam nekik pár tanácsot adni régebben de hülyének néztek ezért ott be is fejeztem ,majd később megtanulják akkor az élettől .


Sosem alapoztam erre,mindig is tudták mit akarok,nyilván azt gondolják majd én össze szedem a pénzt saját magam,azért nem fogok gyereket csinálni hogy legyek valaki az ő szemükbe,azt tudom hogy a gyerek elég nagy felelősségel jár és biztosítani kell számára a biztonságot és a jó anyagi körülményeket,nem csak úgy fogom magam jó magyar szokás szerint és csinálok egy párat aztán lesz ami lesz.


Épp hogy én nem mondok ilyet ,testvéremék mondták ezt ,tőlük fogalmaztam meg .

Elég régóta cselekedem csak te így honnan is tudhatnád ?


Köszi,látom te magyar tanár vagy.

2019. okt. 23. 13:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!