Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy hajvásából+festésből...

Ha egy hajvásából+festésből ekkora hisztéria van, hogy mondjam el, hogy a számat is szeretném feltöltetni? Vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Tegnap levágattam a hajamat. Kb sosem volt vágva belőle rendesen, csak ilyen kisebb igazítások voltak 3-4 havonta, meg olyankor egy hajkezelés. Természetes szőke voltam, hátközépig érő hajjal. Levágattam a vállam alá érőre és bestettem sötétbarnára. Eddig aki látta, odavolt érte. Még a 64 éves nagymamám is azt mondta, hogy eszméletlenül áll, és ha tudta volna, hogy ilyen jól áll a rövidhaj, már ezeréve rábeszélt volna. Pedig ő tipikusan az, aki mindent kritizál, mindenben talál hibát.


Este hazaértem, anya pedig kiborult, hogy úristen mi történt velem, hogy nézek ki és hogy mi lett a gyönyörű hajammal, hát így biztosan nem maradhatok, ő azonnal felhívja a fodrászt, stb. Mintha kopaszon jöttem volna haza ... És hogy ő ezt nem akarja elhinni, hát az iskolában rám sem fognak ismerni, meg egyáltalán hogy találtam én ezt ki. Ma is még ez volt, ebédnél is azt hallgattam, hogy holnap lehet el sem visznek magukkal nyaralni, mert fel sem ismernek az igazolványképemhez képest majd. Végigpanaszkodta ezt az összes barátnőjének, mamáéknak, apát is felhívta külön. De tavaly májusban ugyanezt csinálta a műszempillámmal, három napig hallgattam, hogy olyan vagyok, mint egy mesefigura, meg amúgyis minek kellett, mikor szép szempilláim és szemeim voltak anélkül is, aztán rá 2 hónapra csak rakatott ő is, és azóta is imádja, folyton mondja mindenkinek, hogy nem is tudja, hogy élt enélkül.


Viszont lesz majd a névnapom decemberben, és a nagynénémtől mondtam, hogy szájfeltöltést szeretnék "ajándékba", azért tőle, mert ő eléggé otthon van ezen a téren, neki is 6-7 havonta van töltve a szája és mondta, hogy jó, benne van, de anyának én mondom el, ő nem akar vele vitát. Ne értsetek félre, nem gigaszájat szeretnék, amiről ordít, hogy töltve van, hanem csak egy kis extra hyaluronsavat bele. Tudom, erről megoszlanak a vélemények nagyon, nem is azt szeretném itt olvasni, hogy úristen minek az, meg hogy ronda lesz, fogadjam el magam, stb. Mert pl olvasom itt, hogy valaki a műkörömre is fújol, nekem is volt ilyen ismerősöm, aki megjegyezte, hogy az én körmöm is olyan szép, nem érti minek kell másoknak a műköröm. Aztán volt nagy meglepődés, mikor elmondtam, hogy az enyém is csináltatva van, egyszerűen én a visszafogott, nude/dusty rose/piros/fekete skálán mozgot, és nem szeretem a hosszú, csillivilli körmöket. Szóval a mértékletesség a fontos szerintem... De anyával megvagyok lőve, mert ő amíg nem látja valamin, hogy jó, addig ellene van (ez volt az iPhone-nal, kiskutyával, műszempillával, új kávéfőzővel, szóval tényleg mindennel). Aztán ha megismeri, látja, hogy jó, akkor ki van, hogy eddig hogy élt enélkül. Ezért nem tudom, hogyha a hajvágástól így kiborult, mit fog szólni ahhoz, hogy szeretném megcsináltatni a számat (nem végleges amúgy, félévente lehet/kell töltetni kb).


2019. okt. 23. 16:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Mennyi minden?:D Egyedül a szám lesz "mű", minden más marad eredeti kiadás. Elégedett vagyok magammal amúgy, de a szám zavar már egy ideje, főleg hogy a felső ajkam kisebb, mint az alsó, ezért nem is szeretek nyitott szájjal mosolyogni pl., meg minden nap szájceruzával kicsit túlhúzom, hogy nagyobbnak tűnjön, de nyilván ez sokat nem segít rajta.


A műszempilla, géllakk pedig semmit nem jelent. Leoldják 15 perc alatt, és ennyi Ettől nem változom meg, nem lesz kevésbé egészséges tőlük, vagy bármi. Ráadásul mint mondtam, a mértékletesség a kulcs. Nem kell L méretű, hegyes köröm, és rögtön nem ordítják az emberre, hogy mennyire plázacica. Sőt, mint írtam, az enyémről nem is gondolták volna. :)


Szép ez, hogy "úgy vagy szép, ahogy vagy", de amíg az ember nem elégedett magával, ezt mondhatják neki a nap 24 órájában, akkor sem fogja elhinni. Tudom magamról, hogy nekem ez kell ahhoz, hogy teljesen jól érezzem magam, és ismerem annyira magam, hogy utána nem fogok kitalálnék még plusz 2-3 beavatkozást, mert amúgy elégedett vagyok a testemmel, kinézetemmel, súlyommal.

2019. okt. 23. 17:48
 12/13 anonim ***** válasza:
96%
Műszempilla nélkül csúnyának látod magad? Gondolom igen. Ha elkezded tölteni a szád és felszívódik, anélkül nem fogsz tetszeni magadnak. 25 körül elkezdenek látszani az első finom mimikai ráncok. Azokra is van megoldás. Minél idősebb vagy, annál több ilyen kis segítség kell, hogy ugyanazt a hatásd elérd és elégedett legyél magaddal. Te tudod,de szerintem kár elrontani magad.
2019. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szerintem ne mondd el neki, ráér az később, miután megcsináltattad;) 18 éves vagy, nem kell hozzá anyukád belegyezése. Persze attól még meg lehet róla véleménye, de ha tényleg úgy van ahogy mondtad és más dolgokkal is így volt, amiket később megszeretett, akkor lehet, hogy ezt is el fogja fogadni:)
2019. nov. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!