Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem elfogadott egy...

Miért nem elfogadott egy gyereknek a szülőt felelősségre vonni?

Figyelt kérdés

Teszem azt gyerekkori sérelmekért és stb...

Most ha én törvényt szegek de nem ismerem a törvényt akkor is felelősségre vonható vagyok ...

Ha egy szülő hibás lépései folyamán be láthatólag megkárosítja a gyereket.. pl átszoktatja jobb kézre.. (de ez legyen csak példa most.. )

Akkor a szülőt miért illik felelősségre vonni ? Vagy miért nem lehet ? Fordítva a szülő miért csinálhat meg akármit a gyerekkel ?



2019. okt. 28. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Majd a gyerek visszaadja neki. Ha eljön az ideje, tojik a szülő fejére.
2019. okt. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Ezt már megkérdezted egyszer...(kétszer?)
2019. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kaptam rá megfelelő választ ? Töröltek ? Hogy váltsam anyagiakra ?
2019. okt. 28. 15:12
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
?
2019. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Argloss ***** válasza:
32%

Felelősségre lehet vonni a szülőt. Teszem azt aki halálra éheztette a gyerekét, mert fényevő az börtönbe került, az is aki kínozta és molesztálta nevelt gyerekeit stb. A csonkítás egyes formái mondjuk elfogadottak, vallásilag/társadalmilag, de azért nem tehet meg akármit egy szülő.

Anyagilag nem igazán lehet meghatározni, hogy éppen melyik döntés milyen kárt okozott neked. Polgári peres eljárásban bizonyára próbálkozhatsz, de nem valószínű, hogy tudod bizonyítani, illetve megindokolni, hogy milyen kárt okoztak neked.

2019. okt. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

#3

Nem tudom mi lett a kérdésed sorsa, mert nem követtem, de te voltál az, aki életbiztosítást akart kötni az anyjára... és a további már kikövetkeztethető volt.

Ha töröltek, akkor ezért töröltek!


Másnak is volt szar gyermekkora, de képes túllépni!

Ne akard beperelni vagy kinyírni az anyádat, hanem próbálj meg a gyerekkorban történtek után is normális ember maradni, aki nem folyton ezen a gumicsonton rágózik!... vagy fordulj szakemberhez

2019. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Mert 18 éves korodig jogilag ő felel a gyerekért, és DÖNT helyette. Vannak extrém esetek amikor a gyámügy felelőségre vonja a szülőket, de ha ennek teret adnánk a sok idiótának az is bántalmazás lenne hogy nem kapta meg a legújabb Iphont. Lásd az itteni sok kérdést...
2019. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Felelősségre vonhatod. Állj elé és tedd meg.

De tudod felnőttként ne abból akarj már mwgélni, hogy a vélt vagy valós sérelmeidért majd anyád fizet. Te csak egy lusta semmirekellő vagy. De még buta is, ha egyáltal elgondolkodtál ezen.

Szedd össze magad, emeld fel a seg ged, tanulj, dolzozz.

Egyértelmű, hogy meló nélkül akarsz pénzt és könnyű életet. Szánalmas vagy.

2019. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Meg tudná mutatni valaki az előzményt?
2019. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Anyagiakra?!

Felneveltek a legjobb tudásuk, képességeik szerint, adott körülmények között.

Te most a kudarcaidat arra vezeted vissza, hogy lehetett volna jobb is a gyerekkorod.

És ezt pénzte akarod váltani?!

Undorító.

2019. okt. 29. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!