Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 éves vagyok,4 éve nem...

22 éves vagyok,4 éve nem lakom otthon. Az anyám állandóan ellenőriz, mindenben megkérdőjelez és folyton hazugságba kényszerít. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

4 éve elköltöztem otthonról, másfél évig besegített az albérlet árába, azóta teljesen független vagyok anyagilag. 2-3 hetente járok haza 1-2 napra, hogy ne sértődjön meg, de nem szívesen teszem.

Állandóan kontrolálgat, hogy kivel, hol, mettől, meddig vagyok/voltam, küldjek képet, hogy biztos ott voltam és azzal, akivel mondtam..

Ha elmegyek egy rokonhoz Pestre, mert van valami program ott, kelti bennem a bűntudatot, hogy biztos zavarom őket és ne is menjek, mert neki kellemetlen.

Sokszor hazudok, hogy sehol nem voltam, dolgoztam egész nap és a boltnál tovább nem voltam 2 napja. Face-n nem lát szerencsére semmit.


2019. okt. 30. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Itt az ideje anyukával őszintén és udvariasan beszélgetni arról hogy nem vagy már hat éves és ha lesz pl. egy kapcsolatod akkor ezzel a mentalitással ezt tönkre fogja tenni
2019. okt. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha házhoz mész a pofonért, veled is baj van. Ne járj haza, ennyire egyszerű.
2019. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
99%
Mond meg neki,hogy felnőttél és tudod mit csinálsz.És fejezze be az állandó ellenőrzést,mert neked kellemetlen.Bíztos,hogy előbb meg fog sértődni,de aztán belenyugszik.Na de ez a üldözgetés,ez durva
2019. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy nem szoktam képet küldeni, mert nekem is túlzás. Utána jön a mátrirkodás, hogy nem ezt érdemli, mert felnevelt, 20 évig fizette a dolgaimat...
2019. okt. 30. 15:27
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem anyukád magányos és nem tudja elfogadni hogy felnőttèl.


Keresni kène neki is valami elfoglaltságot mert teljesen rátelepszik az èletedre


Apukáddal mi a helyzet?

2019. okt. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Amikor mártírkodik,nyugodtan mondd meg neki,hogy nem te akartál megszületni,és ha nem szeretetből nevelt fel,hanem azért,hogy élete végéig valakit a hatalma alatt tudhasson,akkor többet nem mész haza. Remélem kifogsz magadnak egy talpra esett menyecskét,aki nem hagyja majd,hogy anyuci minden lében kanál legyen.
2019. okt. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem kuldj neki kepet, hiszen a facebookra gondolom teszel ki. Kivancsi mit csinalsz, hiszen anya. Tiszta ciki vagy! Ne hazudj mar a sajat anyadnak! Irod, nem szivesen mesz hozza, nem ismerosod a facebookon. Pedig segitett 20 eves korodig, bocs igaza van. Majd fog o meg neked hianyozni ne felj!
2019. okt. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hírnök ***** válasza:
98%

Vannak anyukák akik az 50 éves gyereknek megmondják:

Szedjél kisfiam még egy kis sárgarépát

Ne úgy vágd a sajtot

Ilyen ruhát életben nem vennék a helyedben

stb...


Öregedés. - Házsártosság

2019. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
7. válaszoló, az, hogy valaki gyereket vállalt, nem jogosítja fel ennyire kontrolláló viselkedésre! Ha valaki gyereket vállal, azzal számolnia kell, hogy a gyereke ugyanúgy emberi lény lesz, mint ő maga, meglesz a saját élete, és nem lehet örökké magához láncolni csak azért, mert nincs saját élete a gyerekén kívül.
2019. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha már próbáltál vele beszélni és az se hat, akkor teljes kontakt megszakítás, letiltás mindenhonnan, telefont se veszed fel. Valaki csak ebből ért.
2019. nov. 2. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!