Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Még tényleg ez a helyzet?...

Még tényleg ez a helyzet? Számomra megdöbbentő.

Figyelt kérdés

Nem egy olyan kérdést olvastam már ebben a kategóriában, ahol 16-17 eves kamaszok/fiatalok panaszkodnak arra, hogy szüleik alkoholisták, igénytelenek, a világ dolgaival egyáltalán nincsenek tisztában, lenyúlják a pénzüket stb...


Én 33 éves vagyok, az én korosztályom szülei között sok ilyet ismertem (Szerencsére az enyémek nem voltak ilyenek) és mindig annak tudtam be ezt a viselkedést, hogy ezek a ma 50-60 as emberek még egy másik rendszerben nőttek fel, más volt az értékrend: "Asszony helye a konyhaban" "Az én uram nem alkoholsita! Na jóóóó, megissza azt a napi 5-6 üveg sört, de melyik férfi nem??" (esküszöm. ezt egyszer szóról szóra igy hallottam gyerekkoromban a buszmegallóban!!), Illetve sokakat a rendszerváltás tett padlóra, munka elvesztése "megváltozott a világ" stb...


Viszont!


Amikor itt ezeket a kérdéseket olvasom, ezeknek a fiataloknak a szülei a 2000-es evek elején voltak fiatalok (sőt, gyerekek szinte!!)


Álmamban sem gondoltam, hogy ugyanez lesz ezzel a generációval is... Persze lehet mondani, hogy "a dolgok nem változnak" De akkor is, ez számomra megdöbbentő, hogy aki már úgy nőtt fel, hogy ekkora rálátása volt a világra még tud így viselkedni..



2019. nov. 5. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig látod, a magyar ember az ilyen, nem változik. Szereti meginni a magáét, el lébecolni 30 évet, aztán hangosan hogy mindenki hallja elmondani, hogy ők még bezzeg tudták dolgozni, de ezek a mai fiatalok már nem is akarnak. Ezt már kB. 100x hallottam olyan ember szájából, aki még arra is lusta volt hogy a poharát elmossa és hetekig ivott ugyanabból a pohárból. Dolgozni meg úgy járt, hogy azért még ne szakadjon, kvázi nem csinált semmit egész nap, csak ott volt, hogy fizetést kapjon (kommunizmusban még meg lehetett csinálni).
2019. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na de pont ez az, akit te is leírsz (Kommunizmusban meg lehetett csinálni) az nem a mostani 37-38 eves, akinek 16 eves gyereke van, mert az még bőven nem dolgozott a Kommunizmusban...
2019. nov. 5. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a kategóriában a gonosz szülős sztorik háromnegyede kitaláció, rendszerint ugyanazok írják ki unalmukban. Ha belekérdezel dolgokba, nagyon gyakran belezavarodnak a hazugságokba.
2019. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!