Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit szólnátok ahhoz,...

Szülők, mit szólnátok ahhoz, ha az utolsó éves gimnazista lányotok még a tanév alatt összejönne és összeköltözne az egyik tanárával?

Figyelt kérdés
Kérlek, írjátok oda, hogy anyák vagy apák vagytok.

2019. júl. 29. 11:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%
Tudom, hogy nem nekem szól a kérdés, de nem lehetne a tanárnak baja ebből? Szerintem jobb lenne megvárni míg végez a diák.
2019. júl. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
77%
A tanárt kapásból fegyelmivel elbocsájtják, a lányt kirúgják a gimnáziumból, én meg csodálkoznék, hogy lehet ennyire hülye lányom. (N)
2019. júl. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
28%

Azt, hogy "legyetek boldogok" - és tőlem biztosan nem tudná meg senki idő előtt.

(F)

2019. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%
Mar ott bibi van, hogy egy 17-inkabb 18 eves leanyzo ugy veli h egyutt kell laknia vkivel... ha az illeto a tanara, az nem csak h etikailag kifogasolhato, de erkolcsileg is felvet nehany kerdest ugye, midon hogy ugye ott az a fraaaanya korkulonbseg!... kiborulnek, biztos h nem orulnek neki.
2019. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk az se mindegy, hogy pár évvel idősebb nála az a tanár vagy mondjuk 50 éves.. De egy összeköltözés szerintem 100%, hogy kiderülne és nem kis probléma keletkezne belőle, főleg a tanárnak. De az is biztos, hogy a lányt a tanév végéig minden héten ezzel fogják piszkálni. Elég egy diáknak meglátnia őket valahol és futótűzként fog terjedni az egész iskolában a hír. De bármelyikőjük ismerőse is simán betelefonálhat, hogy leállítsa a kapcsolatot vagy a lány egyik barátnője elszólja magát (mert valakinek biztos elmondja, hogy összejött a tanárral)..
2019. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk volt hasonló szitu gimiben. Az irodalomtanár összejött egy 11.es lánnyal. Persze kiderűlt és nagy balhé lett belőle. Amíg a lány le nem érettségizett, a tanárt felfüggesztették. Plusz a felesége is elhagyta 3 gyerekükkel. A lányt szétcikizték, megromolott a kapcsolata majdnem mindenkivel.

Ez 2-3 éve volt, azóta a tanár újra a feleségével és a gyerekeivel van de nem mehetett vissza tanítani abba a gimibe.

2019. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
63%

Én ismertem ilyet, tudtak róla a suliban is és nem lett belőle semmi. Persze jogilag lehetett volna, de azért nem mindenhol ez a vége a dolognak.

Ettől függetlenül az a jó ha nem tudódik ki, vagy mégjobb ha várnak az érettségiig.

Hogy mit szólnék hozzá az nagyban függ a helyzettől. Teljesen más, ha a 18 éves lányom összejön egy pályakezdő tanárral, aki huszonéves. Mintha mondjuk egy 40-es férfivel, akinek esetleg már családja is van.

Mindkét esetben azt mondanám, hogy várják meg a tanév végét, viszont utána az első felállás egyáltalán nem zavarna.

A második felállás igen, de elfogadnám és támogatnám a lányom, akkor is ha hibát követ el, mert az sokkal fontosabb lenne, hogy mellette lehessek.

2019. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
67%
Kicsit unalmasak már ezek a "Szülők, mit szólnátok ahhoz" kezdetű elméleti kérdéseid. Get a life. :)
2019. júl. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
91%

Apa vagyok, habár kicsik a gyerekeim.

Nos, az összeköltözést gimnázium alatt eleve ellenezném, bárkiről is legyen szó.

A tanárt illetően - ahogy más már írta - nem mindegy, hogy 25-30 éves vagy mondjuk 50. És természetesen az sem, hogy egyedülálló, vagy nős (élettársi kapcsolatban élő). Ha nem egyedülálló a férfi, akkor emiatt eleve nagyon-nagyon kiakadnék.

De ha egy 26 éves nőtlen, normálisan viselkedő fiatalemberrel jönne össze, és elfogadná, hogy érettségiig nincs összeköltözés, akkor a kapcsolatuk ellen nem ágálnék, és érettségi után jó szívvel elfogadnám, hogy összeköltöznek.

2019. júl. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
53%
Ezt az összeköltözést hogy tetszik gondolni? =D A tanárbácsi fogja eltartani a hatalmas tanári fizuból vagy azt hiszi a kisasszony, hogy apuék vígan finanszírozzák majd, hogy a tanárbácsi kedvére kufircolhasson?
2019. júl. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!